Nepríjemné ochlpenie - čo s tým?

Príspevok v téme: Nepríjemné ochlpenie - čo s tým?
qwerty123

Dobry den, rada by som sa poradila. Od zaciatku puberty mam problemy s ochlpenim. Vzdy som mala na tele vyraznejsie chlpky. Som tmavsi typ po mojom otcovi (mama je plavovlaska) - cierne vlasy, sive oci, tmavsia pokozka - takze som to stale pripisovala jednoducho k tomu, ze som tmavsia, tak aj chlpky su vyraznejsie. Co sa tyka noh, podpazusia, intimnych partii - tam sa holim, to je v poriadku, to ma tak netrapi. Trapia ma chlpky nad hornou perou, na brade, pri usiach, sem tam na krku, pod pupkom, na hrudi a okolo bradaviek. Je pravda, ze raz davnejsie, som si chlpky na bruchu a hrudi oholila. Samozrejme odvtedy mi rastli hustejsie a vyraznejsie, od tej chvile uz iba epilujem. Okolo bradaviek ich trham, nie je ich tam velmi vela, ale su dost viditelne, je to strasne. No nepomaha mi to. Za kratky cas su naspat a rovnako hrube. Nad hornou perou ani nevravim - tam si tie vyraznejsie trham dennodenne pinzetou pred tym nez sa namalujem, to sa uz pre mna stalo pravidlom. Casto mi nejaky ten hruby chlpok alebo dva vykuknu aj na brade alebo aj pri usiach, aj ked som ich odtial uz XY-krat vytrhala. Vsimla som si aj jeden hrubsi chlp na brade, ktory rastie stale presne na tom istom jednom mieste, hoci ho stale vytrhnem, o par dni je tam ale zas svina. Dost ma to uz irituje, lebo mam stale pocit, ze som chlpata, nemam rada, ked sa na mna ludia pozeraju z blizka, lebo sa bojim, ze mi vidno chlpky na tvari, ze som si nejaky nevsimla a neodstranila ho. Rastu stale a nic sa nemeni. To ochlpenie nie je zas az nejak strasne extremne, napriklad na rukach mi chlpky vobec nevidno, takisto ani na stehnach alebo na chrbte. Citala som si par clankov o tom, ze to moze sposobit zvysena hladina testosteronu v tele. Je to normalne? Asi najviac sa bojim toho, ze to moze narusit plodnost... Da sa s tym nieco ucinne robit? HAK neberiem ani by som to popravde nerada brala... Dakujem vopred za Vase rady :) prajem pekny den!