Kúpa kontaktných šošoviek

Príspevok v téme: Kúpa kontaktných šošoviek
Mary154789

chcem sa opýtať, čo si myslíte o nákupe kontaktných sosoviek cez internet, cez portály ako vasesosovky.sk a podobne. Ja tam nakupujem už nejaký ten rôčik a môjmu očnému lekárovi sa to nepáči. Tvrdí, že tam nepredávajú originálne šošovky, ale len nekvalitné nepodarky, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy.... Môže to byť podľa vás pravda???
U iného očného, v inom meste som zas na dverách videla napísané, že v prípade, že si pacient bude kupovať šošovky cez internet, tak, že ho nevyšetria, resp. mu nedajú údaje o dioptriách a o správnom zakrivení šošoviek.
Pripadám si ako v Kocúrkove. Čo si o tom myslíte, môže byť na tom niečo pravdy, alebo si oční lekári chránia len svoje zisky

meri.m

Ahoj, mne šošovky nerobia moc dobre, výnimočne nosím jednodňové (na lyžovanie), prvé balenia (mám rôzne dioptrie) som si kúpila od lekárky v optike, ale ďalšie by som určite brala z netu - cenový rozdiel na rovnaký typ a značku je cca 15 eur/bal. Myslím, že minimálne slovenské e-shopy predávajú rovnaké šošovky ako lekári - fejky zdravotníckeho materiálu by ich mohli vyjsť draho. Jediným dôvodom tejto buzerácie je, že pán doktor prichádza o biznis - ale to nemá so zdravotným vyšetrením nič spoločné. Ak vieš, aké šošovky potrebuješ, kľudne si ich kupuj z netu, prípadne si od pána doktora vypýtaj recept, že si kúpiš v lekárni alebo optike (niektoré lekárne ich vraj majú ešte lacnejšie ako e-shopy, ale v tom fakt nemám prehľad) - tam už hádam nebude hovoriť o nepodarkoch. Najlepšia možnosť je zmeniť lekára, ktorý si pomýlil svoje povolanie s podnikaním.

Mary154789

Tak u toho môjho, je to o desať eur viac, čo sa ti za rok nazbiera... a navyše, keď ide človek k lekárovi, musí tam stráviť večnosť...
Mojej kamarátke sa ten istý lekár vyhrážal, že ju nevyšetrí, ak si bude šošovky kupovať inde.. To sa mi vôbec nepáči. Mala by som tam ísť na vyšetrenie po dvoch rokoch, ale popravde sa obávam, s čím zas vyrukuje. a hádať sa s ním nemá význam.

miruska28

Je to hlupost..lekari urcite tiez objednavaju sosovky odtial,len si tam samozrejme par eur navyse prihodia :) ja si kupujem sosovky u ocnej,lebo mam aj cylinder,a jej cena sa nastastie od tej na nete moc nelisi..ale myslim si,ze je to uplne jedno,ci si ich objednas z netu alebo nie...mas to to iste,iba u lekara su drahsie