Pokazený vztah s kamarátkou alebo kto je na vine?

Príspevok v téme: Pokazený vztah s kamarátkou alebo kto je na vine?
Dajána40

Bola som v práci v zahraničí, a kamoska ktora robi v region. novinách mi slubila, ze sa u sefa prihovorí za mna, a vezmu ma k nej, lebo jej sefka dala výpoved, a zase jeden človek chýba. Ked má príst den D, má mi volat konatel a pozvat ma na pohovor, lebo v hre je ešte jeden muž, všetko je inak. Zrazu už bude aj výberové konanie, ktoré mi predtým nespomenula. x krát sa vyyptuje, či sa mi to finančne oplatí, a nemam klamat na pohovore( co nemám absolutne v umysle), že neviem excel, že sa to síce naučim ale klamat nemám. Napísala som, jej že sorry ak si sa teraz zlakla, nechces aby som sla k tebe do práce, povedz rovno.. Odvtedy ma obvinuje,že si myslím, ze ona klame, že ona sa zamna prihovorila, a ze povedala aj konatelovi že robim gramatické chyby (ano, ked ich robim iba na faceboku kde píšem cez mobil,a rýchlo)Pride mi to chore ze mu to povedala, ked CHCE, aby som k nej šla.. Popiera, vraví , že ona ma tam chce len ja som to zle pochopila. Ale nepochopila.. N ajprv samé chvály, pomožem ti, ked nieco nevies, bude to supa a teraz len negativa: oplatí sa ti to? ale musis chodit na akcie cely den, pricom to nieje pravda, lebo raz sa tak preriekla , že tam bola len na konci.. Takže s istej práce mam rit, a z kamosky tiez. co mam robit? A mám ist na pohovor, ked mi ten konatel zajtra zavola? Poprosím Váš názor dakujem:/

Dajána40

dtbre.ok ja si to aj vazim ake nie za takych okolnosti, ze prw wsetko ok, a potom namna ide arogantnym tonom,akokeby by som bola ja na wine,ze na zodpowednost. Aj keby mala tam nqmu posunut aj zanu by malq zodpovednost.cize aj ona mna by mala pochopit ze nieje dobre ani mne ked mi teraz dava take kvapky..

tasty

ja si myslím, že tvoja kamarátka má len obavy, že ako to celé bude

berie na seba veľké riziko za prihovorenie sa... je to pre ňu veľký tlak

ak tú prácu nezvládneš, tak jej dajú nadriadení za vinu, že koho to vlastne zobrali, ohrozuje tak tým aj vlastnú kariéru

lebo v súčasnosti je milion šikovných ľudí, ktorí sa môžu a chcú uchádzať o tú prácu, a 1000 x lepší ako ty, a s viacerými skúsenosťami

nečudujem sa jej reakcie...na túto situáciu

a ty jej to tiež neuľahčuješ

mala by si sklopiť uši a vážiť si, že sa vôbec za teba prihovorila a na pohovore by si mala vydať všetko pozitívne zo seba, veľa šťastia

Dajána40

Nebudem sa predbiehat s pravopisom, ale ja som jej vlastne povedala prihovor sa, diem domov nemám robotu bolo by fajn tam byt. A ona mi nato povedala, aha ty si mo vobec nenapadla a isla by si? nenarvhla my to teda sama.. JAEDNODUCHO mi vadi jej iní arogantný prístup prv , neboj naucis sa pomožeme si, lepšie ty ako cudzi kolega .. a teraz? oplati sa ti? ale fakt? ale nieže mi povies ze po 2ch mesiacoch končíš, vráti sa ta hnsuna sefka a ja skolabujem! ja sa uz nemienim ani PRE TEBA trapit citujem.: ved to moze povedat hocikto, či cudzí, či mladý..

amaliaaa

hej, nepíšem schválne veľké písmená a uvedomujem si to. nerobím chyby, pretože pravopis ovládam. kritizujem ju a stojím si za tým, že som na tom miliónkrát lepšie než Dajána40.

Kýčera

Amaliaaa, ak kritizuješ niekoho pravopis, tak musíš byť lepšia ako on a to Ty nie si! Neviem, kto tu čo študoval, ale chyby v texte máš aj Ty, takže nie si lepšia a hoď spiatočku. Ignoruješ zásady písania veľkých písmen!

amaliaaa

si nevďačnica. vôbec sa tvojej kamarátke nečudujem. ak si študovala jazykovedu, malo by to vyzerať úplne inak! veď to aj obyčajný človek zvládne napísať jeden príspevok bez triviálnych chýb. možno je to výberové konanie len naoko a možno aj niekto iný má známeho, ktorému chce dohodiť prácu.

a presne ako povedala Slobodna, ak si šikovná, tak ten pohovor prejdeš bez problémov, teda uspeješ.

Slobodna

Kycera ma pravdu, ale ma ju aj amaliaaa.

Dnes je doba, ked ti nikto nepomoze ani nezistne a ani zistne.
Sama som bola v zahranici a stale na sebe pracujem.
Pracuj aj ty. Urob si rozne kurzy, bola si von, tak jazyk snad nie, ak len hovorovy, dolad ho atd.
Necakaj, ze ti niekto pomoze, dohodi ako pises ISTU pracu.
Chod na pohovor a dokaz, ze si tu pracu zasluzis a ak neuspejes, opytaj sa slusne na dovod a potom na svojich nedostatkoch pracuj.
I ked na Slovensku ti to bude aj tak rit platne, pretoze ak nemas znamosti, mozes byt akokolvek dobra a zas ked budes dobra, nebudes otrocit za almuznu.