Financie v dlhodobom vztahu

Príspevok v téme: Financie v dlhodobom vztahu
Katkaaaaa44

Ahojte,

Prosim Vas,ti co mate dlhodobe vztahy-ako to u Vas funguje s peniazmi? Nemyslim manzelstva. Moj priatel chce totiz uplne vsetko delit na polovicu. Tak chcela by som pocut Vase nazory, pretoze sa zamyslam nad tym, ci je to v poriadku. Ide o najom,energie, strava, zabava,pes,...proste vsetko

Dakujem

Niekto::::::

Myslím si, že to je správne deliť sa po určitom čase na polovicu. Je jasné, že začiatočné fázy vzťahu by sa mal chlap správať ako gentleman, no neskôr si treba stanoviť určité "pravidlá". Ja veľmi nerandím, ale v jednej nevydarenej známosti mi dotyčná osoba po niekoľkých stretnutiach oznámila, ako by to bolo fajn mať spoločný účet... Ona nulový príjem... To som sa len divil...

Ak spolu teda žijete, je to fér deliť inkaso a stravu. Ak idete von X krát, chlapa to prestane baviť si ťa stále získavať tým, že všetko zacvaká. Ak máš narodeniny a pozve ťa na večeru a pritom vypýta polku peňazí, to už fér nieje :D ...

Ak ešte neuvažujete nad spoločným účtom, ale životom áno, mohli by ste sa dohodnúť na šetrení určitej časti penazí do budúcna. Napr. si ty, aj tvoj frajer založíte každý zvlášť v banke sporiaci účet na ktorý každý prispeje určité percentá z platu ale to som už odbočil...

Takže je to normálne a dokonca aj fér. Uvažuj nad tým až keď budete manželia a stále bude skúpy na peniaze.

hehe1

chalan ma moje sympatie, zlatokopiek, co sa nechaju vydrziavat je plno, tak nechapem, preco by to takto nemalo fungovat, ja praktikujem rovnaky nazor... a nemiesajte do toho matersku a deti, to, ze chce od nej polovicu neznamena, ze to bude pytat aj potom :D zas tie zenske rozumy :D

kafe

tak sa ho spýtaj, či na matersej ťa aj s deculom nechá o hlade, alebo ako si to predstavuje keď budete mať rodinu? Tiež zostane presne polovicu - rok a pol na materskej? A rok a pol bude on o hlade?

Katkaaaaa44

Pes je oboch. No presne to, ze aspon ked ideme von, tak by mohol on castejsie platit...ze on si nebude vydrziavat zenu..

Katkaaaaa44

Zase na cent nie,ale poviem priklad-ideme do kina,tak ja platim vstupenky a on benzin. Do buducna sme planovali mat spolocnu kasu,ale tetaz mame kazdy svoje.

kafe

mno, najom, energie, stravu a psa deliť na polovicu považujem aj ja za normálne. Čo sa týka zábavy, tam by som čakala od chlapa, že bude trochu džentlmen a zatiahne to on celé aspoň 2 razy z troch. To znamená, že ja platím aspoň raz.

Tebe sa čo zdá normálne? Prečo sa ti to nepáči?

soffa

ak zarabate rovnako tak je to fer.ale nie presne na polovicku;DDmyslim na cent presne.setrite si nieco aj navyse,treba pocitat s opravami.co sa tyka psa,nech plati ten komu patri.co sa tyka vonku,ved raz zaplatis ty,raz on,nie?

Fleur-de-lis

hmm, vyslovene choré by som to nenazvala. Príde mi to ale ako obchod, a ako že s tebou do budúcna neráta tak investovať moc nechce. Je normálne deliť si výdavky napoly ak obaja zarábajú, ale zas z toho čo píšeš mám pocit, že to chce skoro na cent, aby to bolo úplne presne, aby náhodou na teba niečo neminul?

Buď je celkovo "skúpy" a musíš sama vedieť, nakoľko to u partnera akceptuješ, alebo prosto ako som písala, nevníma ťa naozaj ako partnera, ale skôr spolubývajúceho... Teda to je môj dojem/názor.

Katkaaaaa44

Zarabame cca rovnako, on mozno o nejakych 100e viac.

A nie je to trosku chore, ze vsetko budeme delit presne napolovicu? Aj ked ideme niekam von?