Vrastajúce chĺpky pod kožu

Príspevok v téme: Vrastajúce chĺpky pod kožu
Bonnie_489

Ahojte.

Mám problém s vrastajúcimi chĺpkami pod kožu. Vždy keď si oholím nohy (napr večer), tak na druhý deň mi už začnú vyrastať, ale pod kožu. A keď si ich oholím, tak mám celé nohy z toho krvavé, samé malé ranky. Mám to celé červené, bolí to a podobne. Ani peeling, ani loofah, ani nič mi už na to nepomáha, som z toho zúfalá. Niekedy už nechávam tie chĺpky viac vyrásť a potom ich ihlou povytiahnem zpod kože a potom si ich oholím, vtedy ich nemám aspoň také krvavé, ale celkovo nevyzerajú tak ako by mali oholené nohy vyzerať, akoby na nich boli také malé "čierne bodky". Aj keď priamo po oholení sú hladké na dotyk, ale bohužiaľ to nevydrží dlho, to aby som sa každých 8 hodín depilovala. Holím sa jednorazovými žiletkami, a v poslednej dobe hlavne olivovým olejom (som čítala, že je to dobré), a proti rastu chĺpkov. Viem, že to by sa nemalo, ale keby som sa holila v smere rastu, tak by vôbec neboli hladké na dotyk ani nič. A už vôbec by to nevyzeralo dobre. Skúšala som už na ne priamo po depilácii nasypať detský púder, ale nič. Samozrejme som skúšala tiež epiláciu voskom, aj epilátorom, ale to mi vydrží tak max. týždeň a pol...

Ja som už fakt zúfalá a nieviem čo mám s tým ďalej robiť, prosím poraďte. (17)