ako by ste to riesili ?

Príspevok v téme: ako by ste to riesili ?
aileen

Tak uvodom zacnem tym ze viem , ze kazdy vl vztahu musi mat urcitu tu volnost a nie byt prehnane naviazani na tohi druheho , ale moj problem je , ze mi zacina vadit to , ze s partnerom.sme hocikedy v meste von v podnikoch ale nie spolu ... chodime aj spolu a super si rozumieme aj s jeho kamaratmi avsak ten moj na mojich kamaratov vacsinou ziarli...mne je hlupe stale sa ho vypitovat kde ides s kym ides ale neni dna co neni v krcme ked ma volno ... uz mi to fakt zacina liezt krkom ...telefonujeme spolu a pocujem len tie ozranecke vykriky tam ,proste kamarati su doleziti ale on nevie obsediet furt tam musi ist ... a nemozwm mu to vycitat lebo aj ja si zajdem von ale ma to zamrzi ze smr obaja von par ulic od seba napr.v piatok a noe sme spolu.. robim z komara somara? ...

aileen

Ja to beriem tak , ze ked som s nim som stastna , vidim to aj do buducnosti na vaznejsi vztah , chcela by som s nim byt stale neberiem to na lahku vahu , ale ked sa proste dozviem , ze je na nejakej akcii ktoru sme planovali spolu a on si siel sam , zamrzi ma to a trochu ss hanbim vycitat mu to .. ak ma tam nepotrebuje , stacia mu kamarati .. on tiez hovori ze chce byt somnou uz stale planuje buducnost a pod .. neviem som bezradna fakt :) .. este to necham trochu vyvijat a uvidim..ak mi to bude prekazat uz moc , dam na tvoju radu a poviem mu to

smilova

Ahoj

Prejst ho "to" moze a nemusi (mozno aj tebe to prestane prekazat alebo neprestane).. Dolezite je, ci to vies zatial tolerovat, ci si v tom vztahu okrem ineho statna, co ti ten vztah dava, ci v nom vidis buducnost. Alebo pre ake veci, vlastnosti partnera SI s nim. Cize moj nazor je, ze je ok prejavit nazor a pocit, co s tym urobi ten druhy clovek, je na nom.

aileen

Vysledkom by malo byt ze ked moze jeden , moze aj druhy.. a aj to ze budeme chodit takto na "akcie" spolu .. ale odvtedy ako som pridala prisoevok sa zase cosi udialo a zistila som ze to zrejme "zmenit " nepojde :) uz len pre jeho styl je rocker a odjakziva je taky aky je , ulietany a nie ze by som sa chcela nejako vzdat svojho nazoru ale asi ro necham tak .. mozno casom pride sam na to ze by bolo lepsie riesit veci spolu a ze do 50ky sa neda v kuse len chodit po baroch .. uvidime ale myslim ze ked to uvedomenie pride samo z jeho strany bude to o 100% lepsie.. a dovtedy to budem i ja brat tak ako on . Ved som mlada .. takze sa na to vykaslem..alebo myslis ze to je zle riesenie?

smilova

To, či on na svojom konaní niečo zmení alebo nie, závisí od neho. Ak som ťa správne pochopila, niečo na jeho správaní k tebe ťa trápi, chcela by si aby to bolo inak a zároveň nechceš ty partnera meniť. Čo konkrétne by si chcela, aby bolo výsledkom?

Ja som za to, aby si partneri hovorili, po čom túžia.

aileen

Samozrejme ze nie , povedat svoj nazor je jedna vec ale s tym ze mu ho poviem os neho vyzadujem aby to zmenil... ano milion krat som povedala svoj nazor... radis mi tym aby som mu to povedala? Myslim ze kazdy sa vplyvom vztahu do urcitej miery meni lebo je ovplyvnovany tym druhym

smilova

Myslíš, že keď niekomu povieš tvoj názor, pocit, proste niečo, čo ťa trápi, tak ho tým meníš? Už si niekomu niekedy povedala svoj názor, napr. že sa ti niečo nepáči, nikdy si nevyjadrila nesúhlas? Je to "menenie" niekoho? Ešte je zaujímavé uvažovať, či je možné niekoho (okrem seba) meniť ... a ak je to možné, čo tým dosiahneš ty, on...

aileen

MYslim ,ze keby mu to nepoviem tak je to tak ako doteraz ... ze to bude tak robit furt... a keby mu to poviem, tak myslim.ze by sa zmenil... ale kto som ja aby som ho menila? Ja nechcem nikoho menit ... este mi to potom bude vycitat a za to mi to nestoji ... neviem ja som clovek co bere ludi takych akych su ale predsa si myslim ze toto by vadilo nejednemu dievcatu.. takze neviem co mam robit ci mu to aspon nejako naznacit. paradoxom je ze aj my sme sa spoznali v bare :) ...

monchi

A kde ste sa zoznamili? Moze to zavisiet aj od toho, napriklad kamaratka sa zoznamila s priatelom v praci a tiez nemaju velmi chut potom spolu behat von:)

smilova

Čo myslíš, ako by váš vzťah pokračoval , ak

a)by si mu povedala čo ti prekáža

b) by si mu nepovedala nič a ostalo by to takto

Ako tento vzťah vnímaš? Má budúcnosť? Požaduješ zmenu v tom, čo ti nevyhovuje a inak by to bolo s priateľom ok?

Aileen

Ja mam 23. On ma 30 ... ano bavili sme sa ale vacsinou mi on vycital , ze chodim von a mne je hlupe vycitat jemu to iste lebo mi to pride ako zasah proste do slobody obmedzovanie ... az na to ze ja nechodim az tak casto ako on ! Jemu proste staci povedat ze mi je zle boli ma hlava a v sekunde si najde iny plan a bezi do krcmy ... a ja sa ho nepytam s kym ale ked mi proste napise o 2 v noci pripity ze teraz dosiel domov .. proste hneva ma to lebo hockedy mozme byt aj spolu ale on jw inde a pride mi to na chlapa v takych rokovh detinske nieze by sa staral a robil si nejake zazemie ale furt len toto.. aj ked som s nim tak len pocuvam kto sa kde ako opil pobil a somariny .. ale niesom povaha E by som obmedzovala a prave preto som zalozila toro forum...abu som vedela ci je na mieste mu nieco povedat