Upratovanie - partner je prehnany puntickar

Príspevok v téme: Upratovanie - partner je prehnany puntickar
ivetka19

Mam takmer tri roky priatela, s ktorym to mame ako na hojdacke - raz dobre, raz zle. Najviac problemov vznika prave tym, ze mame rozdielny pohlad na poriadok. Ja (podla mojho nazoru) dodrzujem standardny poriadok, no upratovanie pre mna nie je ziadna zabava a je to nutnost, do ktorej sa musim premahat. Mam psa, ktory priatelovi extremne vadi kvoli plznutiu a preto kazde tri dni vysavam. Najde sa u mna prach, blbosti schovane v polickach atd. Proste, ako v kazdej beznej domacnosti. Priatel je ten, ktory je v upratovani puntickar. Stale mi vycita "bordel" a ze "doma nic nerobim". Samozrejme, kazdu chvilu je tema pes a chlpy a ze nemoze si chodit bosy po byte a ako on strasne trpi. Mimochodom, pes na gauc,postel nechodi. Rype do mna, ze preco nemozem umyt riad hned, ako dovarim. Milionkrat som mu vysvetlovala, ze ked hodinu varim PRE NEHO, tak sa mi styrikrat nechce hned utekat umyvat riad. Preto si ho najprv necham odmocit a umyjem o par hodin. Ked mu poviem, aby on ten riad umyl, ked mu to tak vadi, tak povie, ze on ho nezaspinil a ze pre neho varit nemusim. Takze tak.
Dnes ma zas nastval, pretoze mi zacal vycitat, co mam v polickach. Schovane v polickach, kde to nikto nevidi. Ze nech si tie veci vytriedim, ze jeho to otravuje a obtazuje.
Jednoducho,neviem, ako tento rozdielny pohlad na poriadok vyriesit. Ja som neni narocna na poriadok, on zas ano. Milionkrat som mu vysvetlila, ze ja nebudem otrokom vo vlastnom byte a nebudem kazdy den len pendlovat a upratovat nieco, aby on bol spokojny. Nezijem v humuse, zijem v standardne upratanom byte, ziadne prehananie a sterilne prostredie. Kazdu chvilu si utrusi poznamku,aky tu mam bordel. Sice, on sa obcas niecoho chyti,ale neni to kazdy den. On si len zoberie ten mokry obrusok a utrie parapetu, alebo stol,alebo nieco. Raz za rok nieco vypucuje napr kachlicky v kupelni a potom mi to dalsi rok dookola omiela,ze co tu on uzasne urobil.
Poradte, ako toto vyriesit? Ja uz som zufala.
A s tymi skrinami. To ako mam vazne teraz zacat vyhadzovat a triedit veci len pre to, ze jeho to obtazuje? Nemozem si nechat v skriniach to,co tam mam a ako mam? Je chyba vo mne, alebo v nom?

adriana.adriana

Tak mu skus vyhoviet! Proste vyluxuj a uvidíš či sa jeho správanie nejak zmení, možno s tým aj prestane.
Ak mu vadia tvoje veci a má potrebu ich stále premiestňovať či niekam odkladať a spratávať, tak ti tým vlastne dáva podvedome najavo, že mu vadíš ty a tvoja prítomnosť v tom byte, nemyslíš?

trebacistit

Rubasmrdi, co je na tom perla? Nie som s umyvackou spokojna. A napr dat tam po ranajkach dva teniere, a cakat na riad z obeda, aby sa oplatilo ju zapnut sa mi nepaci. Radsej si vsetko umyjem sama. Bola v ramci kuchynskej linky, tak ju nevyhodim

rybasmrdi

---Mame umyvacku, ale tu nepouzivame.---
:D Toto bola perla.

Je to typ chlap, ktorý si myslí, že žena patrí do kuchyne. Nemá žiadnu úctu voči tebe. Ak sa mu nepáči niečo, pošli ho, nech si to uprace sám, alebo nech vydrží, ty máš vlastný systém upratovania. Nezniesla by som takého doma. Čo sa týka psa, tak to je už na vás, ako sa dohodnete.

trebacisto

Ivetka, riad, ked som doma umyvam vacsinou ja, ale ked je drahy doma sam vzdy po sebe umyje, vzdy pridem a doma vsetok riad cisty. Mame umyvacku, ale tu nepouzivame. Moj robi vsetky chlapske roboty, pr. maloval byt, natieral dvere proti vrzganiu, nech sa cokolvek pokazi, hned to opravi, ozaj chlapska ruka v byte je neocenitelna, a ma na starosti tu podlahu :-), cisti roboticky vysavac, umyva podlahu a pod. Ja varim, periem, o cistotu kupelne sa staram, prach utieram a pod.

Biela Kobra

On nie je puntičkár. Keby bol puntičkár, tak skrinky pootvára sám, narobí ti z tričiek komínky a sošky poutiera a položí nazad. Keby bol puntičkár, tak keď uvidí na gauči chlp, vezme valček a vyčistí ho. On nie je puntičkár, je to len rozmaznaný hajzlík, ktorý nenávidí dve veci: neporiadok a upratovanie. A teba tiež bohvieako nemá rád, podľa toho, ako prezentuješ. Nevieš narobiť krik? Nefunguje to? Tak vymeť z bytu to, čo tam najviac vadí - jeho. Dobrých chlapov je na svete dosť, nemusíš si držať na na krku takého, čo si neváži ani teba, ani to, čo pre neho robíš.

adriana.adriana

co vlastne robite spolu vo volnom case?
nechapem naco a ako mozete spolu takto zit :D
pes do bytu predsa nepatrí a ty, si zena, nemala by si zit v spine
standardne upratane to je podla teba ako ??
mas v byte proste bordel a nestaras sa o domacnost, tvoj partner niekde vyrystal, je zvyknuty na urcity svoj standard, co ty nedodrzujes a jemu to vadi
nebudete dlho spolu

ivetka19

cistotreba, a kto umyva ten riad hned po obede? ty? partner, alebo umyvacka???? samozrejme,ze roboticky vysavac je v plane, ale pochybujem, ze ty by si bez robotickeho vysavacu vysavala 3x za tyzden. Tak mi tu nehovor

dela

bolo by fajn ozrejmit situaciu - koho je byt, kto u koho byva, ci mate nejako podelene prace, a aj ci on tebe varieva a ak ti uvari, tak ci hned umyje riady ..

lebo takto to vyzera ako keby si ty vkuse makala (par krat do tyzdna) a on ani prstom nepohol a on ta len diriguje - v tom priprade,, nema vyznam sa s nim ani bavit,, proste ho posli prec,