Bolesť päty

Príspevok v téme: Bolesť päty
medovka1970

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať na Vaše názory. Asi mesiac som mala bolesť v ľavej nohe v oblasti členku a päty. Dala sa však vydržať občas nejaký krém.
Asi týždeň však táto bolesť zosilnela a veľmi ma noha bolí v členku a hlavne v päte na chodidle.
Mám obrovský problém pri chôdzi s našlapovaním na pätu, ktorú nemám vôbec ani popraskanú alebo inak poškodenú.

MatejR

Dobrý deň,

nakoľko z Vami poskytnutých informácii sa nedá určiť presná príčina bolesti, odporúčal by som navštíviť odbornú pomoc kde sa sústredia na diagnostiku pohybového aparátu. Predovšetkým vyšetrenie svalov.
Pokiaľ nedošlo k priamemu úrazu alebo nehode, pôjde pravdepodobne o preťaženie spodnej časti chodila (plantárnej aponeurozy) alebo lýtkového svalu (m. triceps surae). Príčina bolesti by taktiež mohla byť skrytá aj na inom mieste v rámci svalového zreťazenia. Preto je dôležité nezanedbať diagnostiku a liečiť skutočnú príčinu bolesti.
Váš problém by ste mali začať riešiť okamžite nie len preto, že Vás obmedzuje ale aj ako prevenciu pred dôsledkami ktoré môžu nasledovať. Či už je to zápal pätovej kosti, sploštenie klenby nohy výrastky na päte alebo funkčné zmeny pohybového aparátu.
Prajem skoré uzdravenie.

Matej Riger, Applause Klinika pohybu