Prvá Menštruácia

Príspevok v téme: Prvá Menštruácia
veve07

Ahojte. Mám taký problém s menzesom. (Mám 12 rokov) Prvý menzes som dostala v januári a mala som ho 7 dní. O dva týždne dom dostala zase, ale mám ho doteraz. ( čo je skoro 12 dni). Keď som to povedala mame, povedala že je to normálne že to mám 12 dní, že je to nepravidelný cyklus. Vložku si mením iba dvakrát za deň. Ale ajtak sa bojím že niečo nie je v poriadku. Zažila to niektorá z vás? Čo mám robiť?

Tess

Cyklus sa upraví. Budúci mesiac možno nedostaneš, potom dostaneš a potom pol roka zasa nie, taká nepravidelnosť je prvý rok/počas puberty častá.

A tie vložky si, prosím ťa, meň častejšie.. 2x denne je naozaj veľmi málo aj keď máš slabšie krvácanie.. Veď..to ti musí byť aj nepríjemné, nie?! :/

ANGEL-DEMON

čo sa týka toho MS to je ok, to sa ti upraví... ja som patrila k tym šťastnym že som mala od začiatku pravidelný..

skor ma udivuje že si meníš vložku len 2x za deň, pokial sa s mamou o takych veciach nebavíš tak si naštuduj niečo na nete, hygiena je najdoležitejšia... ked mas také slabé tak použivaj tenšie vložky "intimky" či ako sa volajú ale hlavne meň častejšie..
a tiež umyvanie sa od spodu počas dna.. ak sa nedá tak jesto vlhčene obruzky...
..lebo ked idem po nejakej zenskej na wcko dobre ze sa nedogrciam, čo po nej taký smrad ostane(použivatelky vložiek)