Odchod na bilingválne gymnázium z 8. ročníka

Príspevok v téme: Odchod na bilingválne gymnázium z 8. ročníka
Lens_14

Dobrý deň, rada by som vedela vaše názory na odchod zo ZŠ na bilingválne gymko z osmičky.
Mám 13, som ôsmačka a ako jeden z predmetov máme Profesijnú orientáciu. Hovoríme si tam o všetkom, čo sa týka SŠ. Vďaka učiteľke - výchovnej poradkyni - sme mali možnosť podať si prihlášky na školu, kde sa dá dostať z 8. ročníka. Povedala som si, že to skúsim. Za pokus nič nedám, len budem o niečo skúsenejšia, dozviem sa, ako to pri prijímaní chodí a možno trochu odbúram stres. Tak som skúsila. Prijímačky som úspešne spravila, avšak skončila som 15. pod čiarou. Najskôr som bola sklamaná, pretože moje kamarátky prijali na inú školu a bola smutná predstava, že ony budú zase prváčky a ja ostanem v deviatke sama. No potom nám zavolali, že sa im uvoľnilo miesto a som ďalšia v poradí. Okamžite sme súhlasili a bola som šťastná. Teraz čakáme na dátum zápisu. Čoraz viac si ale začínam uvedomovať, že to tam bude neskutočne náročné a mne dokonca chýba aj rok učiva deviatky. Premýšľam, či som urobila dobre..
Mám tam ísť a na niekoľko rokov sa zahrabať do kníh alebo si ešte "užiť" rok ZŠ sama bez kamarátiek?
Ďakujem za zmysluplné komentáre.