Vztah s cudzincom

maja22

suhlasim s Natalkou, ja som tiez v zahranici s cudincom a nie pre peniaze, zarobim tie iste peniaze co on. byvame v podnajme, kde mesacne platime 25 tis. spolocne napoly. vo vsetkom mi pomaha, nedam na neho dopustit.ked som bola na Slovensku, mala som naj kamaratku, ktora mala otrasneho manzela, cele noci preplakala, ostavala u mna, on mi pripominal muza s filmu pasla kone na betone 2.

natalka261

Pre Ricka:
Akoze neviem z akeho dovodu tu v podstate utocis na zeny ktore su v zahranici a zacnu si s cudzincami. A uz vobec nechapem kde chodis na to, ze tu je luxus a neviem co mozne. Ja sama tiez zijem v zahranici, a o luxuse hovorit nemozem. Som s cudzincom, ale nie pre peniaze, a nikoho na slovensku som neopustila. Tu v zahranici sa musi moj zlaty tiez bojovat, nie je to tu prechadzka ruzovym sadom, ako si to ty predstavujes. Vies preco slovaci odchadzaju do zahranicia vlastne? Pretoze tu su aspon nejake moznosti, u nas je velky prd. (s prepacenim za vyraz). Mala som priatela 5 rokov, ktory ma nakoniec aj tak opustil, nic mu nebolo dobre, malo som zarabala atd...A prepac, ale nepotrebujem slovaka, ktory ked mi ma zaplatit drink, tak sa osiva akokeby ho to stalo milion, to si ten drink zaplatim radsej sama, za svoje zarobene peniaze v zahranici. Podstivo. Kolko vas je tam na slovensku chlapov, co posielate zeny makat do zahranicia lebo vam sa nechce robit a starat sa o rodinu? Nad tym sa aj trosku zamysli, zeny sa ucia samostatnosti, lebo vy muzi nas k tomu priam nutite. Nie je tak? Ja necakam peniaze od svojho partnera, ja si ich zarobim sama, to nie je dovod, preco som s cudzincom. A preco mnohe zeny su s cudzincami.

natalka261

Ahoj Joko,
ja mam tiez vztah s cudzincom, a tiez to sem tam skripe. Ale to je normalne. Rozdiel je v tom ze my zijeme vlastne v zahranici, u teba je to ine. Ty chces aby Mexican zil s tebou na Slovensku. No neviem, bola si ty sama v Mexiku? Ja ano, a viem si predstavit, preco sa mu nechce ostavat na slovensku, akoze nechap ma v zlom, drzim ti samozrejme palce,ale mozno by si mala skusit realnejsieho partnera. Ak zil roky rokuce tam v Mexiku, kde je krasne, teplo atd....kde je uplne iny zivot, ina kultura, skratka Mexiko je ako sen, a prist zit na Slovensko, no neviem. Ja sama som zo Slovenska isla pracovat do zahranicia, nieze by sa mi slovensko nepacilo, ale nema mi co ponuknut, a co uz tam bude robit Mexican? Na slovensku zit je velmi tazke pre nas, nieto pre cudzincov, najst robotu na urovni je tazke, velmi tazke, a malo platene, ked uz sa aj nieco najde. Takze mozno sa skuste nejako dohodnut, co budete dalej robit. Kazdopadne drzim ti palce.

hawaiaibiza

ja som kvoli peniazom išla do cudziny, zarobiť si, čo už tu robí asi každý druhý mladý človek, pretože v tej pracovnej pozícii aku mám by som tu zarobila neporovnateľne menej a predstav si aké je všetko drahé, keď raz budem chciet bývať sama, osamostatnit sa a podobne. KOniec koncov každý sa dnes už ženie za penazimi lebo čo si budeme hovoriť, sú v živote dôležité a bez nich je to o ničom. No ako to súvisí s touto témou: keďže som v cudzine, je asi podľa mna celkom normálne že sa zaľúbim do cudzinca, nebudem hádam čakať rok, dva, tri, štyri v celibáte na Slováka kým prídem na Slovensko. A tu kde som je veľa cudzincov rôznych národností takže je aj šanca že to bude aj niekto z trebárs iného kontinentu a podobne. Takže... hlavne Rickovi by som chcela odkázať, že nielen ženy ale aj muži majú priateľky cudzinky a nie je to len o tom že si hľadáme pohodlie a veľké domy alebo vidinu lepšieho života. Pretože aj si niekedy bol v zahraničí, videl by si, že životná úroveň čo sa týka mnohých vecí je strašná a ľudia si myslia len z filmov ako je tu všetko dokonalé, je to blbosť. A nehádzala by som hneď všetko do jedného vreca.

jejke

HAWA,tak prepáč ale radšej to NEHOVOR TAK NAHLAS...ja mám opačnú skúsenosť...aj medzi cudzincami su držgroši, a žiť podľa nejakého bontónu čo žena má a čo nemá platiť, to je hádam PREŽITOK, nemyslíš?
Je mi úprimne ľúto že si vlastne potvrdila to z čoho nás tu obviňuje Rick,že nám ide len o prachy...pohodlie a lepší život...
Asi niektorým áno, ale ja by som sa teda nedala od niekoho vydržiavať....ak som s niekym nepociťovala rovnocennosť tak taký vzťah proste nemal zmysel...mne by to bolo trápne byť s NÍM
ak mi má on všetko platiť..
Je to asi dôvod na hádku a aj na nedorozumenia vo vzťahu keď jeden len dáva a druhý len berie...
A zasa na druhej strane poznám aj Slovákov-gentlemanov s dosť rozšíreným obzorom a bez týchto urážok a odsúdenia ako často čítam v príspavkoch...niektorí Slováci sú však takí úprimní až sú sprostí...tak keď stretávate len tieto typy, nečudo že sa potom vydáte za cudzinca...poznám také vzťahy:Slovenka a Juhoafričan, Slovák a Indka/čítaš dobre Rick:-)/a nie sú výnimkou...
Kultúra ani farba pleti nie sú dôvodom sa uzatvárať pred ľuďmi ktorí sú iní ako my!

rick

pre katharinka:Vy vzdy hladate to,co prave nemate.Vztah s cudzincom je pre vas niecim atkraktivnym,s cim sa mozete prezentovat aj navonok pred znamymi a kamaratmi.A myslienka,ze vdaka nemu mozete svoj zivot prezit nie na "zaostalom" Slovensku,ale niekde v Anglicku alebo inde,je pre vas priam zazracnym balzamom,ktory z vas odstrani vsetky predsudky a nedoveru.Zenie vas to dopredu za vidinou pohodlnejsieho zivota.Zaujimalo by ma,kolko muzov si v cudzine nachadza svoje partnerky.Aj to svedci o tom,co vlastne hladate.

joko

Samozrejme, ze sa snazim ho pochopit. Komunikuje prakticky iba so mnou. Pokusam sa mu najst nejakych priatelov z jeho komunity. Zatial sa mi nedari. Ak by ste o nejakych juhoamericanoch na vychodnom Slovensku vedeli, poprosim Vas o info. Vdaka

katharinka

Rick, aj na Slovensku je vela idiotov, ktoré svoje ženy bijú, týrajú, opilci, gambleri a podobne čiže možnost že sa zapletieme s niekým takým je rovnaká ako v cudzine. Bohatých si predsa može nájsť žena aj na Slovensku a má to o to ľahšie kvôli jazyku takže na toto by som sa neodvolávala. Ty proste len závidíš, že ženám sa páčia cudzinci a to je všetko.

sedmikraska

katharinka to by asi nefungovalo s tym byvanim chvilu tam a potom zase tam, pretoze ked si najdes pracu, tak len tak ti nedaju dovolenku na dva mesiace.