Ma niekto skusenosti s Roaccutane - na akne?

lienka123

no ja som tu kuru skoncila v juni tohto roku a mozem povedat ze uspesne. mala som problem jedine so suchymi perami ale to bolo vsetko, a to sa da velmi lahko vyriesit, takze sa nemusite obavat vyskusat tento liek. Ved si to zoberte ked si precitate neziaduce ucinky k uplne normalnemu lieku trebars na alergiu alebo antibiotika tak tam mate vymenovane tolke ze sa clovek hned zlakne ale povacsine z toho clovek nic nema. A takto je to aj s roacutane.

simon33

Mal som 23 rokov a pomaly ale isto to vsetko smerovalo k antibotikam. Kozny sa ma spytal, ci sa do toho pustime, dal mi letak (dost obsiahli) o tom lieku a ze si to mam rozmysliet. Islo o Roaccutane, o ktorom som uz samozrejme pocul predtym, cital na nete a niektore prispevky boli dost odstrasujuce. Je pravda, ze tento liek sa predpisuje naozaj az po vyskusani menej drastickych pripravkov, tie som si ja vyskusal a tak som mal plne pravo konecne skusit aj toto. Nebudem vam tu pisat mozne negativne ucinky Roaccutanu (na to mate pribalovy letak), ale napisem vlastnu skusenost. Prebieha to asi tak, ze vam kozny predpise mnozstvo liekov podla vasej hmotnosti a tie uzivate urcite obdobie. Dokonca je to ta najprijatelnejsia forma - tabletky, len zapijete vodou a mate pokoj, ziadne mastickovanie pred zrkadlom. Takze po prvych dvoch-troch tyzdnoch zacnete pocitovat posobenie v podobe vysusania tvare, cely liek totiz funguje na principe vysusania mazovych zliaz. Prvy a druhy mesiac boli neziaduce ucinky asi najzretelnejsie, a to najma vysusanie sliznic-teda sucho v nose a tvorba malych chrasticiek v nose, jemne palenie oci, sucha pokozka na hornej strane prstov na pravej ruke a hlavne suche pery, tie to u mna schytali asi najviac. Teraz po desiatich mesiacoch uzivania lieku, mam uz len jediny problem a to vysychanie pier. Nie je to vsak nic hrozne, vsetko sa da pohodlne vyriesit kvalitnym balzamom na pery. Ale asi vas skor zaujimaju dosiahnute vysledky. K zlepseniu doslo uz po dvoch-troch tyzdnoch, aj ked nejaka ta vyrazka sa sem tam objavila este aj po styroch mesiacoch. Posledne tri-styri mesiace sa mi vsak na tvari nic nevyhodilo a clovek uz aj postupne zabuda co to bolo za peklo predtym (ale nato sa vlastne neda zabudnut).Takze ja som uplne spokojny, postupne sa mi vracia to davno stratene sebavedomie.

odpovedam

BOZE LUDIA...S ROACCUTANE SA NEUMIERA//O AKYCH STRASNYCH UCINKOCH TU TREPETE??JA SOM ZIADNE DEPRESIA NEMALA ANI JIC.AKURAT TAK SUCHE PERY A RUKY ALE NEBOJSA POKIAL MAS PSYCHIKU VPORIADKU TAK NIC SA TI DIAT NEBUDE!!!KED NE TAK BY SI MALA DEPKU=Y AJ BEZ ROACCUTANU.. :) A OTEHOTNIET MOZE STYRI MESIACE NATO AKO HO DOBERES... :0 TAKZE KLUD A SUP ZACAT S LICBOU...VAZNE SA MAS NACO TESIT... :)

lienka123

sisinka: ja som brala 2 roky antikoncepciu aj diane, a nezabralo mi to. s roacutanom mozes otehotniet do troch alebo siestich mesiacov po douzivani

mysiacik

Ahoj, ja som ho uzival, ale nedouzival, lebo som vycestoval do zahranicia a nestihol som si dat predpisat dalsie krabicky. Mal som po nom depresie, ale moje sestra nemala. Je to individualne.

sunnysweetie

..mojmu bratovi pomohol..ma s nim len dobre skusenosti..tak ale on je chalan..(sice jazvicky po akne mu zostali..)ale akne sa mu uz netvori!!!

sisinka

linka 123
aj mne ho dala lekarka ked som mala asi 17 rokov. Ma viac neiadujich icunkov ako ziaducich. Aj s otehotnením je to obmedzené, ak si dobre pamamtám tak 3 roky po dobratí nesmieš itehotniet. Takze ja so to neriskovala a NEBRALA som ho. Ale ak mas deticky, tak zváž. Len či Ti stojí za to riskovať tie strašné vedlajšie učinky, ktoré možu byť trvalé. Mne to za to nestálo. Teraz mam 27, a plet celkom fajn.
Skusila si uzivanie antikoncepcie_ Ja som brala DIANE35, pomohla mi, ale potom nastala recidíva, tak som zasa uzívala 2. recidíva už nenastala. Teraz je aj kvalitnejsia antikoncepcia, ktora vyčistí plet.
Pouvažuj