chrbát

hater

ja som mal ten isty problem..
Potom som zacal nosit ten elasticky pas.Nosil som ho len doma, ale pomohlo to.. Teraz ho uz ani nenosim,lebo sa uz vystieram,...

poliewoocka

Ja mam vankus contour pillow je taky anatomicky a dost mi pomaha,lebo som sa strasne hrbila...Za pc sedim na fitlopte.Ked sa prechadzam po byte,zastanem si k stene tak,aby som bola vystreta a snazim sa tak prechadzat.Aby si vladal "drzat chrbat" vytrenuj si svaly na chrbtici.No aj tak si musis uvedomovat rovnu chodzu najma,ked si zvyknuty hrbit sa.Potom si na to casom zvyknes.Chce to pevnu volu.Bez toho to nejde.Drzim Ti palce...

wht

pories si take ako elasticke pasy ktore tlacia ramena dozadu...kamarat to nosil a uz chodi v pohode vystrety.....asi sa to da kupit v lekarni nestoji to majland len sa chod spytat ale chod za ortopedom

slivka

Tiez mam ten problem, hoci som baba, co ti snad neprekaza;-)) Ono treba pravidelne robit cviky na chrbat a hlavne vystriet sa vzdy ked si uvedomis ze sa hrbis. Viem ze je to tazke, kedze to zhrbenie uz je take prirodzene a pohodlne. No inak sa to docielit bohuzial neda. Len pevna vola a trpezlivost...a menej sediet za pocitacom, radsej si ist zaplavat, alebo zasportovat inak.