Dobry psichiater v BB kraji ....

Príspevok v téme: Dobry psichiater v BB kraji ....
xix

co mam robit???

Dobry den
mam dost zavazny problem, ktory neviem ako mam vyriesit ...
problem sa tyka mojho otca, potrebuje psichiatra a neviem ako ho donutit tam ist
ked sa zacne tema ohladom tohoto tak sa len nastve, zacne nadavat a sfuci sa
je to dost velky cholerik, ked som bol mladsi tak ma aj bijaval ale uz som starsi
tak som na to "zabudol" bohuzial ale jeho povaha stale ostala, akurat teraz sa modifikovala
a je cim dalej uzavrenejsi a strasnejsi ... ked sa clovek nanho pozre vidi ksicht cloveka ako
keby ho nastvalo neviem co, proste nonstop je nastvany na cely svet ...

ono aby som siel k problemu, je zivnostnik, vo svojom obore je povedzme ze dobry, aj roboty ma dost,
ked si zoberieme, ze zijeme v SS kraji, kde je velka chudoba ...
ono problem vidiet uz aj tu, napriklad castokrat chodim s nim mu pomahat, domaci nas kolkorazi aj ponuknu
pomozu ako sa da (s montovanim atd...) on bohuzial udalosti tak prekruti, ze ked prideme domov, povie, ze
ho ani neponukli, ako sk...rveny je tento svet ze mu nik ani nepomohol atd. a zacne nadavat a hnevat sa na
vsetko, popri tom pravda je niekde uplne inde, nehovorim ze vsetko je 100% ale to ako on prikrasluje realitu
je az do oci bijuce ... to nie je sklon "par percent", to je dobre ze nie prekrutena pravda o 180% a najhorsie je, ze on tomu sam uveri ... potom ma len zlu naladu atd...
toto badat vo vsetkom, proste jeho objektivita, no o objektivite jeho nazorov sa neda rozpravat, ked mu poviete, ze tam je biela farba, tak on vam povie ze je cierna a spinava a neviem co, dufam ze ma rozumiete ... proste si sam vykresluje realitu podla seba, ohodne horsiu a potom tomu sam veri a reprezentuje tento svoj nazor druhym (pricina->nasledok: stratil mnoho kamaratov, tych co este ma tak ty nanho seru) ked niekto pride k nam co je "stastnejsi" tak sa urobi bud obrovske chudiatko alebo ho zacne spocenovat, ze aky je on frajer co dokazal a ten druhy nie ...
dalsi problem je to, ze sa rozprava sam zo sebou, o tejto smutnej skutocnosti vie uz cela rodina, nerobi mu problem, ze ja som o 7 metrov dalej, aj tak sa rozprava sam zo sebou, respektive si sopka ... ked som ho pocuval tak jeho "rozpravanie" je v tomto duchu: "vsetko je to na ..." bud rozobera ako sa k nemu kto spraval , alebo co pocul v radiu a potom sa s tim zosobnuje atd... ako minule, stahovali sme nabytok, pomohli nam aj domaci, hlavne vec, ze doma hovoril nieco ine a ked som ho pocul sameho seba sa rozpravat tak hovoril tu svoju pravdu a nadaval pri tom ....

chcel by som vas poprosit ci nemate s timto skusenosi a ako na nho ist, mama sa chce rozviest, mne znicil totalne zivot (ale o tom potom) ... alebo ak viete dobreho psichiatra v BB kraji, bol by som vdacni, fakt uz neviem co mam robit ... tento problem je ako nocna mora, ja uz tak nechcem zit, nechcem sa stat tym co je moj otec ... chcem zit normalne ... nic viac nechcem ...

P.S.: ak ma niekto podobne skusenosti alebo vie pomoct tak nech mi aj posle e-mail budem velmi vdacni

dakujem

jaaaa

nie, nie, jasné že som to pochopila...viem si to živo predstaviť, musí sa s tým niečo začať robiť lebo máš pravdu, takýmto spôsobom vás naozaj môže dostať všetkých na psychiatriu.

xix

lenze to nechap, ze to je spor otec a syn, to je spor on a okolie ... jeho negativizmom nas privedie bohvie kde ... s tim clovekom sa to uz neda vydrzat ...

jaaaa

to je normálne že otcovia sa naštvú keď im chce niekto dohovoriť, nechcú si to jednoducho pripustiť lebo sa boja toho čo príde, boja sa že padnú vo vašich očiach (i keď si neuvedomujú že už padli. Hovorím, k tomu ho asi nedonútite to sa musí rozhodnúť sám podstúpiť takýto krok. No ja som z opačnej strany tak to ti veľmi neporadím, ale skús aspoň kuknúť túto stránku www.fnspbb.sk

xix

Zvolen by bol idealny .... ale led dufam, ze nie ten pan doktor u ktoreho som bol ja, ten mi moc neporadil, da sa povedat, ze furt mlel to iste ... ale to som tu uz rozvadzal .... ale ak mas nejaky kontakt na zv psichiatra bol by som rad ...

btw. vies porozpravat, on potrebuje tabletky podla mna a nejaku autoritu, 3 osobu ktora by mu povedala ze toto a toto robi zle, bo ked mu to povieme my tak len chity nervy a zacne nadavat ... preto si myslim, ze tie tabletky by bola dobra volba .... a teda psichiater a nie psicholog ...

jaaaa

Hmmm povedala by som, že najprv sa musí sám zmieriť s tým že potrebuje pomoc, lebo inak ho nik nepresvedčí. Musí si to sám uvedomiť. A potom, by možno pre začiatok postačil psychológ, nemyslím že by hneď mal ísť k psychiatrovi. Asi by sa potreboval poriadne porozprávať a nechať si poradiť... Ak sa smiem spýtať z kade presne pochádzate?