Onychomykóza - pleseň nechtov

tetelka

Dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať, aký je rozdiel medzi psoriázou nechtov a plesni na nechtoch? dakujem :)

zuzanicka

Pani IDA dam vam kontakt na medicialnu pedikuru,predava tam pani pedikurka taku vodicku a ta viem ze zabera,moja krsna tam chodi...skuste..0911987564

ERIEN136

DOBRY DEN,MNE TAK ISTO NELIECILA LEKARKA PLIESEN,ANI NA PEDIKURE MI NEPOVEDALI ZE MAM PLIESEN,NECTY SOM MALA ZHRUBNUTE AZ MI KAMARATKA POVEDALA ZE JEJ MAMA NASLA PEDIKERKU KTORA JEJ TU PLIESEN ODSTRANILA A KRASNE UPRAVILA NOHY AJ NECHTY,KUPILA SI U NEJ AJ VODICKU KTORU SI KVAPKA A ZABERA AJ KED JE TO ZALEZITOST DLHSIEHO OBDOBIA,VCERA SOM JU NAVSTIVILA A POVIEM VAM ZE NOZICKY MAM JEMNE,ZHRUBNUTE NECHTY SU PREC,UZ MOZEM V LETE NOSIT SANDALE...PEDIKURA JE NA EXNAROVEJ 2,RUZINOV...0911987564

Jado

mám na nohách hrubé, zrohovatelé nechty, po bokoch sa mi zohýnajú dokopy, keď sú trochu dlhšie vyzerajú ako parúry. bola som s tým už aj u kožnej lekárky, pleseň ani žiadnu infekciu mi nepotvrdili. Prosím poraďte čo mám používať na zmäknutie nechtov. Ďakujem

garlicguru1

Najlepsia vec co funguje na toto a je to prirodny produkt. ak mas problem skus AllicinMAX a Alliderm. Je to jediny produkt co obsahuje pravy stabilizovany alicin. To je to co pomaha. Treba si davat aspon 1200 mg allicinmaxu a alliderm gel zvonku. spravne by sa mala pouzit alicinova voda ale ta sa zatial neda kupit. ale ak by gel nestacil skus kontaktovat www.allicinmax.eu ti by mohli zohnat aj to urcite.

maruška 5

Choď ku kožnej a ona ti dá niečo. Ja som to tiež mala, brala som asi 3 mes. Terbinafin a po čase to zmizlo.

RNG

Boze moj, nabuduce, ked budes mat vyrazku na nohe, nechas si nohu odrezat?
To je presne ta ista logika ako so strhavanim nechtov.
Plesen sa da celkom lahko vyhubit, samozrejme to nejde zo dna na den, lebo koza a nechty su hrube a prienik antifungalnych latok je zvonka dost pomaly a reinfekcia je velmi casta.
Co ti ale lekari iste zabudli povedat, ze drviva vacsina plesni a kvasnych kultur nie je v tele na nechtoch, ale v crevach, kde ich treba tiez vyhubit a nahradit dobrymi probiotikami, ktore pre telo vyrabaju hromadu obrannych latok, vcitane tie, ktore telo pouzije aj proti plesnam na nohach a candide v crevach a mocovom ustrojenstve.
Takze pristup len zvonka sice moze onychomykozu vyliecit na cas, ale pri zlej crevnej flore sa nakoniec vrati, lebo mas slabu imunitu pre plesne inde v tele a nedostatok probiotik, ktore by ti pomohli plesne potlacit prirodzene.
Na temu candida tu uz bolo viacero tem, moje nazory si mozes vyhladat napr na Google.sk pod slovami rng, candida.
Klucove pri lieceni candid a plesni je zmena diety, prec od volnych cukrov a jednoduchych sacharidov smerom ku nizkosacharidovej diete a komplexnym sacharidom. No a silne davky protiplesnovych, kde klucove su vacsie davky citricidalu a najma carvacrolu, z oleja divokeho oregana.
Vacsina vyrobkov nesucich meno oreganovy olej su velmi slabe a velmi zriedene olivovym olejom.
Vnutorna davka CARVACROLU(oralne brana=ustne brana) z oreganoveho oleja musi presiahnut 3x100 mg denne na vysoku ucinnost.
Zialbohu velka vacsina produktov na trhu nema dostatocny obsah carvacrolu.Na priklad dobreho produktu pozri napr na produkt firmy NOW, Oregano oil softgels, ktory mozes kupit od hromady predajcov internetovych obchodov.
Najdes ich cez Google.com so zadanim klucovych slov NOW, oregano oil.
V ich entericky pokrytej kapsuli je obsah 100 mg carvacrolu na kapsulu.

sandy21

bibi, mne to fakt hrozne vadi a uz 3 roky na to dennodenne myslim- nic prijemne. ten oreganovy olej som skusala na ponozky, ale je dost agresivny- rozoziera tie ponozky, ale asi to budem skusat dalej.
u lekara som bola velakrat, aj u viacerych, ale pre nich je to skor kozmeticky problem, vypisu antimykotika, ale vzdy sa to vratilo.
preto by som si dala ten necht strhnut, ale oni to nechcu, ze to je dost velka operacia, vraj by mi musel brat step z brucha ak by musel odstranit cele nechtove lozko.
tato onychomykoza je strasna vec, uz aby evolucia postupila tak, ze nechty na nohach mat nebudeme