uz nevladzem..pomozte mi s tym prestat... (ziarlivost)

Príspevok v téme: uz nevladzem..pomozte mi s tym prestat... (ziarlivost)
envy

takto to dalej nejde...snazim sa, ale nedari sa mi..ide o moju ziarlivost(?), precitlivenost(?)...dnes sme boli s priatelom v kine, stali v rade na listky a zrazu sa stretol s kamaratom a jeho frajerkou a zacali sa rozpravat. ja som ostala stat v rade, nevedela som ci mam cakat dalej na listky (bol strasne dlhy rad) alebo ist za nim..ostala som v rade a bola nnho nastvana.."hanbi sa za mna?" "to mu nestojim za to, aby ma predstavil? ved jeho kamarat tam ma tiez frajerku!".. o chvilu sa rozlucili a ja som sa snazila sa tvarit, ze je vsetko OK, ale stale sa ma pytal , co sa deje, asi to na mne videl..po kine ma hodil hned domov, na co ja som sa asi urazila, neviem, bola som sklamana, ze sme este spolu dakam nesli, ale bol unaveny po celom dni v praci..pred nasim domom som to uz nevydrzala a povedela vsetko..a priatel ze ved sa nic nestalo, ze to bol len kamarat s kamaratkou, a ze je unaveny, ze si ani nemyslel, ze tento tyzden my dvaja budeme spolu(ma vela prace) a zatial sme spolu kazdy den aspon chvilku..viem, ze ma lubi a aj ja jeho milujem, a viem, ze sa stale snazi, aby som bola stastna, ale CO MAM, SAKRA, SO SEBOU UROBIT, aby som nikomu mojimi predstavami, fantaziami a ziarlenim nestrpcovala zivot? viem, ze to, co som dnes urobila, bolo hlupe, detinske, ze ani jedna moja kamoska by sa nad tym ani nepovzniesla....sibe mi nacisto.namiesto toho, aby som si vstupila do svedomia a pokusila sa so sebou daco spravit, otravujem s tym vas...len som od vas chcela pocut, ze to nejako zvladnem a uz nebudem vyvadzat..len mi poradte, co si v takej chvili mam povedat, aby tie sproste nalady a stavy sa neobjavili, ked predsa o nic neslo..som vyrobila dnes problem z nicoho...zelam vam krasny vecer

frank

necital som predosle prispevky...no chcem ti envi povedat, ze moja priatelka teraz uz ex bola presne taka ista...nezameriavam sa cisto len na ten vecer v kine ked si tak reagovala, ale si ta zivo viem predstavyt v inych situaciach ako by si ich riesila a ako by si sa spravala...moja priatalka bola taka "ista"...to bol dovod k rozchodu...a mozno to teraz prezeniem no myslim si ze ty ina nebudes...nebudes ina pokial si to plne neuvedomis, ze co zle robis a potom podla tohto budes aj spravne konat....pisem to preto, lebo keby sme sa s mojou partnerkou dali teraz opat do kopy tak by urcite robila niektore veci inak...keby som bol s nou ale doteraz tak by sa moc nezmenilo, pretoze az po rozchode si predpokladam uvedomuje dovod rozchodu...az po rozchode!
ty teraz mozes povedat, ze sa zmenis....no ked preto nic viditelne nezrobis, tak to budu len slova a dalsi vecer, kedy sa ta priatel bude pytat ze"co ti je?"
ludia si uvedomuju to, o co prichazaju az vtedy, ked to uz nemaju...to je uz neskoro ze...a myslim si,ze je to spravne a dokonca lepsie...keby ja som si mal vybrat medzi priatelkou, kt rozprava o tom, ze sa zmeni a o tom ze si to svoje nevhodne(?) spravanie uvedomuje len jej treba cas a ono sa to zmeni, pretoze si to uvedomi...
a medzi priatelkou, kt by hrubo povedane noc(e) preplakala kvoli otazke "preco hned rozchod"...
tak si jednoznacne vyberam druhu moznost...aj keby to malo ist cez rozchod tak si vyberam druhu moznost...nikdy by sa nezamyslala nad sebou a ned svojim spravanim tak ako v tu preplakanu noc...
otazne je ci to chce druha strana risknut...
ja som to skusil pretoze nechcem dalej len cakat na to, ze ona si to raz uvedomi a ona sa raz zmeni...kedy ale...

kajkaa

aj ja mam ten problem,dost podobne... a ucim sa zvladat svoje emocie,ide to,hlavne ked ten druhy je tak trochu flegmatik,ako moj frajer,a smeje sa z mojich "halusiek" a obcas sa zasmejeme nad sebou..

smutna na druhu

envy
ahoj. az teraz som nasa tuto temu- no ako si to zvladla?
ja som na tom podobne, mam strasnu fantaziu a vidim vsade ohrozenie- v zenachs ktorymi sa stretava v skole, na ulici, v kamaratoch ktori mu hovoria o inych super kockach, prottse som hotova. a neviem co mam s tym robit...
robo dobre pisal, ale nie je to tke jednoduche!
bojim sa ze sa somnou rozide ked budem pkracovat s tym sledovanim a upodozrievanim:(((

robo:)))))

Jasne, verit ti steba v kazdom pripade. Hlavne ak ho mas rada, tak rob len to co by si chcela aby robil on tebe. Netreba si umelo vyrobat stres a starosti, ved zivot ich prinasa velmi vela. Uzivaj si ho a nestresuj pre drobnosti. Drzim palce, nech vam to vijde.

robo:)))))

Hej, verit si treba v kazdom pripade. Naco si umelo vyrabat starosti. Ved v zivote je ich tolko. Pokial si s nim stastna, tak rob tak, ako by si chcela aby robil on. Stavim sa ze by ti tiez prehnana ziarlivost nebola po voli. Proste hod sa do klidu a nestresuj. Budem drzat palce, snad vam to bude fungovat a bude vam len faj...

envy

som si o tom s mojim drahym pred chvilou pokecala (cez net), ravala som ako diva, aj kamoska mi napisala, ze si iba zbytocne komplikujem vztah...a pripomenula mi..my sme sli na zac. minuleho rocnika na chatu a mj ex vetdy ze- bohvie, s kym sa ja vyspim, ke dbudem opita a podobne... ziarlivostnu scenu mi spravil, este som na tu chatu ani pobalena nebola...a asi dva tyzdne na to som sa s nim rozisla.. cize ak si uvedomim toto, ze sa nesmiem tak spravat ako moj ex ku mne, snad sa dam dokopy...lem sa nejako musim naucit zacat si verit...

robo:)))))

Jasne, uz som si niecim presiel. Ber to ako moju skusenost. Ja som nikdy neziarlil, treba sa spolahnut na to, ze vas ten druhy ma rad. Ak mu s vami bude dobre, nebude mat potrebu hladat inde, resp. robit nieco, preco by mal to dobre stratit. Akurat ja som mal vzdy problem s tazkym rozchodom, lebo vzdy ostala baba zalubena a ja som im za kazdym ublizil. Uz za to aj trpim. Presne je to o tom ze vsetko sa ti raz vrati. No a mne sa to vratilo aj s urokom. :)) ale vsetko zle je na nieco dobre, netreba z toho robit tragediu.

envy

robo, doslaka, mas pravdu... celu noc sa mi snivalo, ze som plakala, lebo sa so mnou rozisiel..toto zazit nechcem..budem sa snazit viac :)dakujem

robo:)))))

Ludia na toto nepotrebujete psychologa. Jednoducho berte veci v klidku. Verte mi, ked budete riesit taketo paranoje, vas vstah nepotrva dlho. Jednoducho ludia chcu partnera aby im bolo dobre, aby sa mohli uvolnit, mat pohodu. Ale ked maju po celom dni v praci riesit taketo jesitnosti, ci uplne zbytocne stresy, radsej sa s vami ani nestretnu, resp. rovno rozidu. Raz som mal ziarlivu priatelku, ta ziarlila aj na kolegyna v praci, ked sme sli na obed. To sa proste neda vydrzat. Moze sa stat pripad ako mne. Jednoducho som vtedy spoznal uplne pohodovu zenu. Nechcel som s nou nic mat, len sme si rozumeli. No ale ked som videl co mam doma za stres a aka v pohode je moja kamaratka co myslite ze som si vybral??? Ak by bola frajerka v pohode, nikdy by som od nej neodisiel. Skuste nad tym pouvazovat. Ked vas niekto chce podviezt, alebo sa za vas hanbi, spravi to skor ak mu budete robit zo zivota peklo, a to len z dovodu, ze stretne niekoho, pri kom to peklo mat nebude, lebo to je to co hladame. Pohodu a klud, relax...

envy

nemal si niekedy chut pokecat si s psychologom? mne to totiz parkrat napadlo, ale v nasej spolocnosti sa berie psycholog rovna sa cvokar, cize clovek je rovno sibnuty..nechcem byt za hypochondra ani cvoka, ale napadlo mi, ze taky odbornik by nam , prostym ludom (ziarlivcom ..hehe) mozno dokazal povedal, co robime zle..ci si nevazime samych seba alebo co ja viem preco...pozri, a kedze ste vy dvaja v kontakte a ona by videla, ze si OK, ked ide von s kamaratmi, a ze jej uprimne zelas dobru zabavu..nie je sanca, ze by ste sa dali este dokopy??