Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

tom

mas pravdu asi vo vsetkom co pises...
asi sa nedivam tam kde by som mal, a mas pravdu asi neviem ako nadviazat kontakt, ako sa zoznamim, ja introvert, s holkou tichou ako ja, ved to je uplne nemozne :)
proste ako oslovit takeho cloveka, o ktorom moc neviem a vela ludi o nom nic nevie, a asi si ostatni ludia o takychto ludoch myslia ze su uplne nemozny a hrozny

SHAKTI

tomi ano,tazke to je,tazsie ako "normalne"ale nie nemozne..ver mi..
takyto ludia sa pritahuju,tvoj problem vidim len v tom,ze ich nevidis..vidis to co vidiet chces..nemozes sa tym az tak trapit..
bavia sa? no,zabava je rozna..u kazdeho ina..zas introvertnost a nesmelost su dve rozlicne veci..
hmm..nemaju na haku introvertov,ale maju na haku ludi s ktorymi si nerozumeju,nedavaju im to co chcu,potrebuju..to iste by si mal totiz urobit aj ty..
dalej..sam urcite nie si..
ja jednoducho nepotrebujem chodit do spolocnosti,medzi ludi,denno-denne,za prve ma to vycerpava a za druhe v tom nevidim ziadny vyznam
ano raz za cas to potrebujem,ale idem tam so spravnou spolocnostou,ludmi,s ktorymi si rozumiem.
Skus sa zamerat na to co ta bavi-nejake hobby atd. ja mam napr.rada filozoficke debatky-tieto mi nikdy nepridu zbytocne, s takymi ludmi kecam-su taky ludia,proste bavime sa vzdy o niecom..nikdy nie o nicom,len preto aby sme sa bavili..
aj tu najdes mnoho ludi,ktori maju napr. podobnu zalubu ako ty-s tymi dokazes kecat..
neviem ci to vyjadrujem spravne co chcem povedat,ale urcite to nie je nemozne..
su aj tiche baby :-)ale ty asi nevies ako nadviazat kontakt..

tom

SHAKTI: no asi máš pravdu, ale proste je to uplne hrozne ked si niekde vonku a vidis ludi ako sa bavia, a ty si tam ako naviac, a mam pocit ze som jediny kto je taky, nikoho ineho takeho nepoznam. a som dost plachy takze s nadvezovanim znamosti je to u mna dost velky problem. proste ma to hneva, neskutocne. mozno s podobnym clovekom by to bolo v pohode ale ako vravim nikoho takeho nepoznam. a tiez sa citim sam. jednoducho je to tak že extrovert - extrovert a introvert- introvert, ale je asi tazke najst niekoho podobneho, cloveka ktory by ti sadol a pochopil ta, setci maju introvertov nahaku mam pocit

SHAKTI

viete ja nechapem jednu vec..preco sa silou mocou snazite zapadnut medzi extrovertov,chcete aby vas brali?? mna osobne takyto ludia unavuju,mam rada samotu,dnes uz nevidim na tom nic zle..
ale kedysi to tiez bolo blbe..proste vela ludi to nechapalo..clovek ti musi sadnut!
Tu nejde o to,ze by si nedokazal komunikovat vobec s nikym,len nedokazes komunikovat so vsetkymi ludmi..dnes ma to uz netrapi..proste clovek mi bud sadne alebo nesadne,ten co sadne,mam s nim spolocnu rec..ostatni ma netrapia-nemozu nas milovat vsetci!
no tak samozrejme ze to muzom,partnerom vadi..ze im vadilo,ze som zo zaciatku dost ticha..cloveku proste potrebujem doverovat,na to potrebujem kusok viac casu nez ini..nebudem kvakat o blbostiach,mne toto proste nic nehovori!
Ano sme vynikajuci posluchaci-preto to mnoho ludi oceni,nie je pravda,ze ked my mame problem nemame ho komu povedat-treba si iba vyberat spravnych ludi k sebe,priatelov.
tomi-napisal si- extroverti vyhladavaju extrovertov a introverti by zas mali introvertov..si to predstav extrovert+ introvert,kym jeden mele a mele,druhy je ticho-prosto katastrofa!
preco by sa zahadzovali s niekym s kym si asi nemaju moc co povedat?? a ty sa preco mas zahadzovat s niekym kto ti nerozumie??
pochopite to casom,najhorsie obdobie pre introverta je puberta,tuzi byt v spolocnosti mat mnoho priatelov-ale jeden dobry priatel je ovela viac ako cela spolocnost zlych priatelov.
introvert neznamena samotar,ak nepochopi system tak ano..uzavrie sa.

tom

no ja som tiez asi introvert. Proste su ludia s ktorymi sa mozem rozpravat stale, ludia ktorych dobre poznam. ale s cudzim clovekom nemam sancu nadviazat nejaky kontakt. proste to nejde, a s hladanim partnerky je to strasne takze pre mna.
Mam otazku, jako prebiehalo vase rande? vadilo partnerke/partnerovi ze ste tichy?
naprikald ked dakto vedie rozhovor nemam problem sa porozpravat ale keby som mal tocit ja stala tak to je mission imposible
a to na sebe nenavidim, ze proste v spolocnosti sa citim tak "mimo", na okraji proste kto by sa s takymto clovekom bavil, extroverti vyhladavaju extrovertov. preco by sa zahadzovali s niekym s kym si asi nemaju moc co povedat...

SHAKTI

vies co samotar,nemas pravdu..toto som si myslela aj ja-ale to neni v tebe,pokusim sa ti to vysvetlit...poznam ludi a ludi..
s niektorymi si tak sadnes,ze sa s nimi mas o com bavit,dokonca mam taku kamaratku,ze spolu aj mlcime a nevadi nam to..proste vztah neni len o komunikacii-aj ked je dolezita,ale komunikovat neznamena kvakat nonstop- komunikovat znamena-vediet vyjadrit co chcem,co citim a to sa da pokojne aj jednou jedinou vetou! komunikovat znamena aj telom,recou tela-myslienkami,nemusia to byt iba slova..neviem ci pochopis...ale proste najdes aj ty cloveka,s ktorym ti bude fajn a bude ti s nim fajn aj mlcat a jemu tiez-na svete je velmi vela introvertov..je to akoby skupina ludi-ktori si spolu rozumeju,urcite si si vsimol,ze napr.extroverti,ludia velmi zabavni vyhladavaju seberovnych a s tymi si rozumeju,introvert robi chybu ze sa snazi zapadnut do skupiny ludi,do ktorej nepatri,nerozumie jej,do skupiny extrovertov..
snad som to vyjadrila :-)
to neznamena ze musis teraz prezit zivot osamote,vobec nie!!

samotar

pre SHAKTI: Ano,mas pravdu,co sa tyka tych slov,ale na druhej strane,ked si s niekym a nevies,o com sa s nim rozpravat,to nie je velmi prijemna situacia,ja som to zazil na vlastnej kozi a tiez to vidim,ked idem niekde do restauracie a vidim,ako pariky sedia spolu,muz mlci(zrejme introvert) a zena sa pri nom evidentne nudi.Proste ticho,mlcanie v takychto chvilach je dost trapne.Ja sa snazim zmierit s tym,ze som samotar a ze do konca zivota zostanem sam,bez partnerky,rodiny a priatelov.A vlastne uz sa ani nesnazim vyhladavat spolocnost,nechodim tam,kde je vela ludi,skor travim cele hodiny sam,najlepsie v prirode alebo doma.

SHAKTI

ja som extrovertny introvert :-)

imho introverti su velmi inteligentny ludia,okolie ich podcenuje a prave to je ich chyba,introvert totiz pozoruje,premysla..su to vysoko duchovny ludia,nezaoberaju sa malickostami ako ini, maju svoj vnutorny svet,ano vacsinou ziju samotarsky zivot,ale ich zivot je obohateny niecim inym.
Povedz iba vtedy ked mas co povedat,pokial nemas co povedat,radsej mlc! Nemam rada ludi,co hovoria iba preto aby hovorili.Slovo je velmi silna zbran.

samotar

pre dedy:Asi mas pravdu v tom,ze aj zivotne okolnosti,okolie moze ovplyvnit to,ci sa niekto uzavrie a stane sa z neho introvert.Ja som pred rokmi nebol az tak uzavrety,ale prezil som iste veci a to ma uplne zmenilo.
Je dobre mat vo svojom okoli aspon niekolko ludi,ktori ta mozu pochopit a aj vypocut,aj ked s tebou suhlasim,ze ludia neradi pocuvaju druhych,zvlast introvertov a skor introverti sa pre druhych stavaju "butlavymi vrbami",pricom oni sami sa nemaju komu zdoverit.

dedy

ja som introvert uz z viacerch hladisk, lebo som bola k tomu dost nepriamo donutena, lebo som nikdy nemala nikomu co povedat, proste nebolo komu a teraz je to uz taky zvyk ze sa nikomu nemozem zdoverit, lebo je to dost neprijemne zacat hovorit nieco co sa tyka mna
.
ano clovek pokial je introvert tak sa stava vyvrheľom, lebo v spolocnosti nema co robit a spolocnost nechce takych ludi
a vtedy sa dost tazko zije