Mytus alebo pravda?AKNE

Príspevok v téme: Mytus alebo pravda?AKNE
poliewoocka

Chcela by som vediet,ci je pravda,ze mechanickym hlbkovym cistenim pleti sa pory rozsiruju a straca sa ich pevnost do takej miery,ze cim viac cistenia,tym viac zanesene pory?Ze budu strasne rozsirene az si s tym neskor nebudem dat vediet rady?Ale ked sa plet hlbkovo necisti,potom vzniknute zapalene akne nenarobi este vacsiu sarapatu?JE DOBRE SI OPATRNE JEMNE HLBKOVO CISTIT PLET a tak sa zbavit nedokonalosti?

....

mechanicke hlbkove cistenie-to myslis peeling?teda pripravky s mikrocasticami??ak ano, tak jedna vec je pravda-ak mas akne-nie je to len porucha tvorby mazu, podmienena hormonami-mnoho ludi ma mastnu plet,ale nema akne.pri akne ide o nadmerne zhrubnutu najvrchnejsiu cast koze, ktora je prirodzene tvorena odumretymi bunkami.pri akne, nadbytok tychto buniek sa dostava do porov a kedze sa v nich nachadza aj maz/zvysena tvorba a zmenena konzistencia/tak dochadz k upchatiu.normalne na kozi ziju bakterie..hovori sa ze ludia s akne maju casto infekciu propionibacterium acne, ja som ju nemala a mala som tazke akne/mala som robene odbery z vyrazky/,ale mala som inu.tak ta zatka-to je komedon-uhor/ak dochadza k posobeniu bakrerii, tie svojou cinnpostou menia kozne lipidy na drzadive mastne kyseliny-tie sposobuju zacervenanie az zapal/teda nepriama reakcia/no, chcem sa dostat k tomu hlbkovemu-mala som po tom velmi zlu reakciu, a kozna lekarka mi povedala,ze som si este viac zaniesla pory..takze problem je v zanasani, nie rozsireni..tie mikrociastocky sa v ziadnom pripade nedostanu do poru a nevymetu z neho maz ako byva casto znazornovane v reklamach!!

resanka

no akne treba liecit z vnutra,ale tiez aj plet by mala odborne osetrit kozmeticka...ja osobne nemam akne,ale moja dcera od 9 rokov..viete ake to mame tazke...pol roka chdi kazdy 3-4 tyzden kozmeticke,kazdy vecer si plet umyva s Aloe Vera a potom si na noc da aloe gel.nepouziva na plet ani kvapku kremu a ani sa v 7 triede nemaluje(aknecolor..ceruzku..ako jej spoluziacky) okrem toho mala este minuli rok perioralnu dermatitidu(more pomohlo - zmizla ,tak od malicka takto trpi,ale nastastie si s tym nerobi ona strosti.zato ja ako kazda mama ano...no a myslim,ze jej to pomaha,nehovorim,ze ma plet cistu,ale nema ju podzubanu,lebo sa sama nevytlaca(kolko krat su ju musela "capnut"po ruke) a nema zapaly...tak vydrzte a urcite sa vysledok dostavi..

RNG

"cistiace " prostriedky na plet by nemali obsahovat ziadne casom tvrdnuce(vysychave) latky, lebo tie prispeju k zapchavaniu porov v kozi.
Zialbohu ich povacsine maju(hydrogenizovane oleje, vosky, pevne mineralne latky a pod)

extremna

Kko aj mne sa uz stalo ze mechanickym cistenim kazdy den sa plet viac zanasaa hlavne zo vselijakymi cistiacimi pripravkami..od vichy po nivea to je jedno..o plet sa treba starat hlavne z vnutra a to je stravovanim a z vonku a to zalezi od prostredia v ktorom sa nachadzame ci sme na vzduchu alebo v zafajenom priestore..

maťka99

Ahojte mne začalo trošku pomáhať, to že som začala piť žihľavový čaj - 2 krát denne a pijem iba čistú vodu, žiadne ochutené minerálky a už vidím zlepšenie.Samozrejme čistím si pleť každé ráno a večer.