Bolest po vytrhnuti zuba

Príspevok v téme: Bolest po vytrhnuti zuba
tarani

Mam od piatka vytrhnuty zub,stolicku, na ktorej bol cisticky nalez. V nedelu to opuchlo a pretrvavali stale velke bolesti, tak mi na pohotovosti predpisali antibiotika. Dnes je to 4dni, ja mam este stale od zakroku strpnutu dolnu peru a bradu. Bolest neustupuje... Mate niekto skusenost? Kolko mozu pretrvavat bolesti??

mate59

normálne by tá bolesť ani nemala byť, ona ti do večera má ustúpiť,zmiznúť a rana po zube sa ti bude zatvárať asi 4 týždne a uplne zavretá bude asi o 6 týždňov, vtedy by si mohla aj začať uvažovať o sposobe náhrady toho zúbka.To si dobre premysli, je to dôležité.

Diuliatko

mate59 no ale ja som nic take nemala neuvolnuju sa mi zuby od dasien ani nic take :DD no tne zub bol uz v dost zlom stave on ma uz bolel aj predtym , dost len potom na pol roka to prestalo a teraz zas. a tne zub to uz ani nebol zub to bola uz len stvrtinka z toho zubu a okolo neho take napuchnute dasno akoby lebo uz bol dolamany a zhnily alebo co neviem take nieco takze tam uz kaz ani nebol lebo bol zlomeny cely .

mate59

možeš ju mať aj v 18 - ak sa ti odhaľijú krčka a ďasno sa uvolňuje od zuba - to sú jej počiatky.A na tom zube si mala predtým kaz?

mate59

tak si ju nechaj,ona je napustená niečím,ale to sa slinami vyplaví,ak z toho cítiš ešte doktorinu, tak si nechaj, tá gáza nie je od bolesti,ale na preliečenie toho zápalu.Ak ťa to bolí, daj si Ibalgin alebo Mig, Brufen, Coxtral, neviem čo máš.

diusiateneck

mate59 ale ja sa to bojim vyhodit tu gazu ze ma to zas zacne boliet co sa stane ak si ju tma necham do zajtra? Lebo teraz ma to uz boli minimalne skoro vobec vies. A pradontitidu? preboha vska mam 18 :DD to nieee ale dufam te nzapal v dasne sa mi vylieci cim skor kedy sa to ais vylieci? Za kolko dni? Dik

mate59

Máš tam zápal,preto musel ísť zub ex.,v ďasne zápal pretrváva,v tej gáze je niečo na preliečenie,ale ju už vyhoď,on ti tam dá novú, musíš ten zápal vypudiť a potom sa ti ďasno uzavrie, dokial je zápach,treba si vyplachovať silnejším odvarom zo šalvie.Netrpíš na parodontitídu?

diusiateneck

ludia mne trhali zub lavu stolicku uplne vzadu nalavo na pohotovosti a hned na to ma zacalo boliet cele dasno v okoli toho vytrhnuteho a az dnes som bola u zubara lebo uz tie bolesti sa nedalo vydrzat toho dasna samy hnis a zapach a bolesti nehorazne a on mi na to dal iba taku gazu s dakou tekutinou ci co to na tom je a najprv ma ot bolelo ale uz teraz len tak torchaa zajtra mam prist na kontrolu ale neviem ze kedy si mam tu gazu dat dole a ci ma to bvobec niekedy prestane bolet :((

mate59

alvia,s repíkom počkaj zo dva dni,na čerstvú ranu po extrakcii nie je vhodný,rozpúšťa totiž krvnú zrazeninu.Až sa ti rana zatiahne, potom ho použi. Poradím ti aj šalviu,má výborné sťahujúce účinky.

alvia

Dnes mi vytrhli dva zuby 8 a 6,trhanie bolo úplne super bez bolesti,nič ma nebolí ani teraz len mi to mierne krváca. Mám si robiť výplach repíkom .