Zubný kameň

simka111

Mne sa tiež usádza kamen na dolných predných zuboch, používam kefku curaprox, single kefku, medzizubnú kefku, dentálnu nit, škrabku na jazyk, staram sa o zuby, chodim na dentálne hygieny, ale moje zuby si aj tak robia svoje.... ako tomu zabrániť ??? napriek tomu, že si ich čistím su stále zažltnuté... dentálna hygienička mi povedala, že to je moja farba skloviny... som zufala, pretože ja sa o zuby staram, ale nejak to tak nevyzera....

mirka 23

Nie to nie sú elektrické:)
Je to tenká kefka, ktorá čistí medzizubné priestory oveľa dôkladnejšie ako medzizubná niť, ale používanie ti vysvetli tvoja dentálna hygienička, a povie ti aj rozmer tvojej medzizubnej kefky. Medzizubné kefky sú základ hygieny (po obyčajnej kefke), budeš prekvapená čo všetko sa schováva v medzizubných priestoroch a z toho sa potom kazia zuby a robí sa zubný kameň.

mirka 23

zzzz, používaš medzizubné kefky? lebo to je základ. To že si viackrát vyčistíš zuby, ti len uškodí, lebo si môžeš odhaliť zubné krčky. Treba vyčistiť zuby ráno a večer, najlepšia pasta je podľa mňa Elmex, raz za týždeň s gélom a vždy večer s medzizubnými kefkami.

zzzz

ja to mám tiež a veľa zubného kameňa môže podporiť vznik paradentózy.Umývam si zuby aj niekoľko krát za deň ale nič nepomáha, zubár mi povedal že je to spôsobené agresiou slín a ja stým nič nespravím