mononukleoza

RNG

po prekonanej mononukleoze je dobre si regenerovat pecen protokolom dr Berksona co najskor. Vysoke pecenove enzymi naznacuju, ze je pecen poskodena a cim skor sa regeneruje, tym lepsie pre cele telo.

monky11111111

hmm, prave vcera ma pustili z nemocnice, dva tyzdne som tam lezala s mononukleozou.....vsetci ma strasia, ze ju budem mat v sebe este dlho....kolko mozem byt prenasac ??...moze sa odo mna este neikto nakazit??...aka dlha je inkubacna doba ???....dakujem za odpovede....

milluska

Ahoj Janka, v dospelosti viac ako 90% populacie uz mononukleozu prekonalo castokrat bez toho, aby o tom vedeli, takze je mala pravdepodobnost ze sa vzajomne nakazite. Ja som aktualne prepustena z infekcneho prepustena s diagnozou mononukleoza s pozit EBV protilatkami a s mnozstvom komplikacii, nakolko mam uz dlhsiu dobu oslabenu imunitu, ale ziadne konkretne opatrenia v rodine dodrziavat nemusim, zijem s dalsimi troma clenmi,som uz 3. tyzden PN a zatial nikto podobne priznaky v rodine neprejavuje :-)
Len by ma zaujimalo, kto ma skusenosti so zivotospravou po prekonanej mononukl, ako dlho budem este asi drzat beztukovu dietu, ak som mala zvys pecen testy - ALT 4.0 (norma je do 0.5)? Uzivam Lagosu, ale po 3- tyzdnovej liecbe mi ALT nechce klesnut pod 1.0.
Tiez je vraj nutne vyhybat sa fyzickej namahe aj niekolko mesiacov, mate s tym niekto skusenosti?

Ivka 1

Janka ak lieky od lekára priateľovi nepomôžu,kľudne mi napíšte na mail,poradím liečbu produktami na prírodnej báze.

RNG

Kedze velka vacsina ludi dnes nosi hlavnu pricinu mononukleozy v tele, virus Epstein Barr, obrana proti prenosu je prakticky nemozna.
Male percento ludi, co virus dostanu ochorie na mononukleozu, proti ktorej si telo postupne vybuduje obranny mechanizmus(viralna imunita) a symptomy sa postupne stratia. To neznamena, ze virus zmizne s tela.

Problemy z mononukleozy su moznost poskodenia pecene, sleziny a pri viralnom utoku moznost bakterialnej a inej patogennej komplikacii na oslabene telo.
Kedze pocet virusov bezne sa vyskytujucich v ludskom tele dnes sa stupnuje(herpesy, hpv virusy, cytomegalovirusy , epstein barr a mnozstvo inych)treba si zvysovat voci nim imunitu.
Spomenie znova zopar doplnkov pri tomto boji:
Selen zinok, vitamin C a E, niektore probiotika, aloe vera a ine zdroje komplexnych sacharidov,baza,astragalus, echinacea,rozne extrakty z prirodnych produktov(extrakt z olivovych listov, GSE,rozne esencialne oleje...)
Silnejsie su huba chaga a extrakty z nej, betulin, larrea tridentata a ine.

panča

prenos : bozkavanie, pitie z flase po nakazenom. HLAVNY PRIZNAK SU ZDURENE UZLINY, CHOROBA SA DOKAZUJE SEROLOGICKY (ODBER KRVI).A MOHOL JU DOSTZAT OD TEBA, PRETOZE SA NEMUSI NIKJAK PREJAVIT -TREBA SA DAT VYSETRIT, ABY SIO NEBOLA PRENASAC

ja-he

mononukleoza je infekcne ochorenie, ktore sa neprenasa pohlavnym stykom.
Moj syn je dostal ako 9 rocny. Prenasa sa slinami ale aj inym sposobom ale nie pohlavny´m, to mas zle informacie. Volaju je aj choroba z bozkavania, moze sa preniest bozkami, ale moj 9 rocny syn sa urcite s nikym nebozkaval.
Udajne ju dostane clovek len raz za zivot.