Operacia nosnej prepazky

noska

ahojte prosim vas ako je to s letom po operacii??? mozem mesiac po operacii letiet??? na dovolenku? som pocula ze sa to neodporuca... neviete preco??? diky

mišo

Ja nechcem zavadzat,len z dvoch "nezavislych zdrojov" som uz pocul o suvise medzi operaciou a rakovinou vnutra nosa. Poznam chalana, ktory bol na tejto operacii, zopar rokov mal problemy s neustalym krvacanim z nosa a bolestami hlavy a neskor mu zistili rakovinu vnutra nosa. Od jednej lekarky som pocul, ze nebezpecna nie je samotna operacia, ale to, ze po operacii sa v nose dlho tvoria take "chrasty", ktore brania dychaniu, su neprijemne a clovek ma tendenciu ich strhavat. Tym sa stale narusuje sliznica nosa, tvoria sa rany, nos krvaca a moze dojst k zmenam tkaniva. Neviem ci to je pravda, dufam, ze to tak nie je.

mišo

Ešte k tej dobe pobytu v nemocnici. Sľúbené som mal 4 dni, nakoniec ma prepustili na 8. deň a v noci som sa musel vrátiť pre novú tamponádu kvôli silnému krvácaniu z rany.

mišo

Zdravím vás. Ja som bol na operácii priehradky pred 11 rokmi. To som mal 18. Lekár sa rozhodol pre operáciu kvôli tomu, že vybočená priehradka v nose mi upchala tzv. eustachovu trubicu, čím vzikol podtlak v uchu a následné vtiahnutie ušného bubienka. Prestával som počuť na ľavé ucho, presnejšie vôbec som nepočul basy. Operácia prebehla dobre, jediný problém je dosť silný opuch tváre, silné krvácanie a vyberanie tamponády postupne je úplná chuťovka. Nebudem tu popisovať, čo vás čaká:) Problémy nastali trocha po operácii, sluch sa síce upravil, ale dlho som mal problémy s krvácaním z nosa, vysychaním sliznice, bolesťami nosa a hlavy. Horšie je, že vybočenie priehradky sa zvykne obnoviť. Muž s ktorým som bol vtedy na izbe mal asi 40 a bol na tejto operácii už asi 3. krát. Tiež som počul o možnom súvise medzi operáciou nosnej priehradky a rakovinou nosa, nielen od laikov.
Každopádne, dnes sa mi problémy so sluchom vracajú, trocha sa bojím, že to celé budem musieť absolvovať znova. Ale dnes je to už asi iné. Od známeho som počul, ako mu túto operáciu robili na vojne pri plnom vedomí ambulantne. Ešte si musel držať pod nosom misku aby nekrvácal na podlahu:)))

agon

teraz je asi pobyt 3 dni aktualny pri vsetkych operaciach.1,den sa pride,2, den sa operuje, ak sa da. 3, den pustaju ak nie su komplikacie. citite zlepsenie po operacii? ani peto1 ani atalienka sa neozyvaju.

Lenulienka

Mila Katarinka: kazdy kto tu bol, tvrdil, ze bol 3 dni v nemocnici. Precitaj si moj text pod tebou a tam zistis ze som bola v nemocnici 4 dni. Preco by som mala byt hned tupa? TUpa si tu ty, lebo zacinas s takymito kravinami. Svoju agresivitu a nervozitu si vybíjaj inak. Urazaj si vies koho. Urobila som ti nieco??? Tak co sa do mna navazas?Kazdy ma inu skusenost. A ze si mala infuzie este pred tym ako ta operovali za to ja nemozem. Asi si divna. AKo si to sama napisala. Mas divne zily. A? koho to trapi??? Ja som mala infuziu iba pocas operacie. Divnych doktorov nemam, pretoze ma operoval profesional. Osvedceny dlhorocnymi skusenostami, mnohymi vyznamenaniami a titulmi. ALe hlavne so skusenostami. Takze si svoje komplexi ries niekde inde a nie cezomna. dobre? bud taka laskava. A ked mas stipku rozumu tak uz sa viac neozves.

katariinka

akoshe sorry, necem byt zla, ale lenulienka je bud tupa abo mala divnych doktorov, ja som mala prv infuziu v jednej ruke, od stredy az do piatku, v piatok ma operovali, potom mi ju dali do druhej ruky, pretoze sa mi zacala zapalovat zila bo ja mam divne zili, tamponadu mi vbrali na druhy den a kazdeho koho poznam bol v nemocnici 4 dni, nepoznam nikoho koho pustili na 3ti den, ked sa dakto taky najde ta mose povedat svojej nemocnici ze je nezodpovedny, pretoze ja som bola v nemocnici tyzden, bos om prisla v utorok, mala som byt operovana v stredu, ale kvoli dajakemu surnemu pripadu na mna nevysla rada ta som sla na operaciu v piatok, sobotu nedelu som bola v nemocnici a v pondelok mi uz vyberali totu umelu hmotu z nosa, pretoze som mala silne bolesti, lebo moj nos na tu hmotu reagoval, je perfektne byt v nemocnici dlhsie !! keby sa daco stalo, doma zosaliete od bolesti a to hovorim z vlastnej skusenosti, hlava ma nebolela, nic mi nebolo, len kvoli tej hmote ma nenormalne bolel nos!!