Cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Cysta na vajecniku
ciluska

Ahojte, ma niekto skusenosti s cystami?
Bola som prijata na chirurgiu podozrenie na slepe crevo. Pre istotu ma poslali na gyndu. Lekar oznamil ze mam cystu na pravom vajecniku velkost 40 mm odporucil aby na dalsi den prelozili na gyndu. Nestalo sa tak lebo som v noci zvracala. Pri kontrole o 2 dni mi iny lekar zistil zvacsenie cysty no povedal ze nemusim byt prijata na gyn. oddelenie. Co si o tom myslite?

Súvisiaci obsah

dawn

ahojky mne pred 4 rokmi praskla cysta na pravom vajecniku..zacalo to tym ze som zacala mat velke bolesti potom som aj vracala..a vnoci museli volat santiku..hned som isla na operaciu..doktory zistili ze som mala cystu na pravom vajecniku ktora praskla a krv z nej ma zalievala..zevraj este par minut a mohlo byt po mne..a aj an lavom vajecniku som mala..aj tu mi vybrali s nimi aj pol vajecnika...ale teraz nemam ziadne problemi ...takze tak..

lea

ja som mala obrovsku cystu naplnenu krvou, 4x5 cm, zmizla po akupunkture. lekari to hned chceli operovat laparoskopiou-ta ma vsak aj neziaduce ucinky. preto jednoznacne skuste najprv akupunkturu u dobreho odbornika

RNG

Cysty zmiznu vtedy, ked telo vytvori dost enzymov na ich odpratanie. Tomu sa da pomoct doplnenim ci uz materialov na vytvaranie enzymov(extra jod napr) alebo priamo branim enzymatickych potravinovych doplnkov(papain, bromelain, pankreatin, serrapeptaza a hromada inych zmesi)

lˇuba

Pridam sa k mimammm.Cysty môžu spôsobiť aj nenpodnosť.Je pravda,že"t.z.vodavé"občas zmyznu a potom sa znovu obivia.Cysty sa však môžu zvrhnuť a spôsobiť rakovinu.Preto treba pravidelne navštevovať gynekologa.

RNG

Opakujem, cysty su smetiska v tele, smeti sa odstranuju enzumami, doplnky alebo stimulacia(podporenie tvorenia) vlastnych extra jodom bolo popisovane na podobnych temach v tomto fore mnohokrat.

mimammmmmmm

ahoj...takže mne vyoperovali cystu minulý január...nie všetky cystu zmiznú a nie sú nebezpečné,mne sa zvyšovali onkomarkery,takže operácia bola nevyhnutná .Cysta môže byť vyplnená vodou tom najlepšom prípade,prípadne krvou a ja som tam mala zeleno-hnedý hlien...keby mi praskla vo vnútri,tak neviem,neviem...ak sa zväčšuje,tak potom by som ti doporučila operáciu...aj mne najprv pichali injekcie do zadku,dávali tabletky ale boli to len zbytočne vyhodené peniaze a strata času....toť moja skúsenosť

male slniecko

ciluska, nic sa neboj.. ja zijem s cystami na vajecnikoch uz minimalne 5 rokov, odkedy mi ich prvy krat zistili. su na to lieky. mne osobne sa tvoria opakovanie a same aj zanikaju, takze v podstate sa s tym u mna ani nic neda robit. ale urcite by si mala chodit pravidelne k lekarovi, pre istotu...

nooooooo

no tak ja som mala nieco podobne....proste v noci nenormalne krcke zvracanie a pod a rano ze to je slepe crevo ze musim ist na operaciu....aj tak bolo ale operacia sa pretiahla lebo mi vyberali hned aj cystu na vajecniku....taak ja neviem co ti na to presne povedat ale mne to vtedy vysvetlovali tak ze kedze som uz bola otvorena tak mi ju preistotu uz vybrali...ale ze nie vzdy je to nutne(dovtedy som o cystach nevedela) a dokonca moja mama ma vajecniky plne cyst...tak asi vedia co robia.Asi je to v norme...no kazdopadne by to mali pozorovat...este aj ja som po operacii chodila na ultrazvuk ci sa mi nerobia dalsie a pod...