dlhodobe uzivanie HAK-problem?

Príspevok v téme: dlhodobe uzivanie HAK-problem?
laelian

Dobry den, uz 7 rokov uzivam HAK Diane35, bol mi nasadeny v 17-tich z dovovu velmi nepravidelneho cyklu, bolesti a velmi zlej pleti...lekarka mi vtedy po krvnych testoch povedala, ze mam hormony ako zena v prechode..Chodim na pravidelne prehliatky a lekarka mi HAK neodporucala vysadit kym nebudem chciet otehotniet..teraz je tu ta doba a ked mi robila posledne sono povedala, ze mam malu maternicu a vajecky skoro nevidi..netvarila sa sice, ze je to problem, ale ani ze nebudem mat problem otehotniet. Povedala, ze to bude riesit az ked HAK vysadim. Citala som vela prispevkov od zien, ktore uzivali HAK 6 a viac rokov, ze sa im opatovne nastartovali vajecniky velmi tazko alebo vobec..nedostavila sa u nich menstruacia a maju velke problemy..o ovulacii nehovoriac..bojim sa, co sa teda mozno zacne diat, ked to vysadim ja. O babo sa chceme snazit od tejto jesene 2008..ale velmi sa bojim, ze uz vopred sa mozem ist hlasit do nejakeho sanatoria pre liecbu neplodnosti..vazne..ma niektora z vas skusenosti?..Neda mi to, ale po mojom bludeni po nete mam pocit, ze vacsina zien ma po tak dlhej dobe spanku vajecnikov sakramenske problemy aby jej telo bolo schopne fungovat hormonalne samostatne tak ako ma a nikde sa to vo vedlajsich ucinkoch na pribalovych letakoch HAK neuvadza..cela HAK je asi cel cisty biznis a takto to tym velkym farmakologickym spolocnostiam vyhovuje...dakujem za vase odpovede.

RNG

Na normalizovanie hladin hormonov v akomkolvek veku(aj pre muzov) su v prirode polotovary z ktorych si telo vie vurobit samo dostatocne mnozstva potrebnych hormonov.
Najznamejsi a velmi ucinny je mexicky divoky jam(dioscorea villosa),

potravina indianov, ktori ju jedia ako prilohu, podobne ako my zemiaky.

Davkovanie yamu je od 1 do 4 gramov podla potreby.

Dalsia je damiana tiez stimuluje hormonalnu cinnost, davkovanie 2x500 mg

Tiez pupalkovy/borakovy olej, hlavne pre obsah specialnej mastnej kyseliny z rady omega 6- GLA(gama linoleicka)

Na stimulaciu celkovu, tj hormonalnu , sexualnu a regeneracnu je tisice rokov znama a pouzivana bylina Dong Quai(angelica sinensis, tj cinska angelika), davkovanie 2x500 mg pripadne viac na dosiahnutie ucinku.

Pri vysokych hladinach prolaktinu ci estrogenu, je dobre pouzivat progesteron(lekari na to predpisiju umele progesterony, gestagen a progestin)napr vo forme kremu.
Obvykle koncentracie su asi 480 mg na uncu kremu(28,6 gramu), takze spravna davka je okolo 1 lyzicky, natriet na miesta s tenkou kozou ako podbrusko a z vnutra stehien.