Alergia na jod-Rng porad prosim

Príspevok v téme: Alergia na jod-Rng porad prosim
pepinda

Zistili mi alergiu na jod.Ked mi brali krv a potom mi miesto vpichu dezinfikovala doktorka jodom,tak som mala silnu reakciu-miesto mi scervenalo,vyhodili sa mi drobne vyrazky a svrbelo to.Este sa to zo 2xzopakovalo,tak uz pre istotu dopredu pri odbere krvi kricim,nech ma nepotieraju jodom.Jod mame v stitnej zlaze,tak dufam ked mam alergiu na jod ci to nebude mat nejake nasledky,alebo problemi na stitnu zlazu alebo ine organy? Tiez ma prekvapilo ako sa ta alergia vyvinula,ked som bola mala tak sa pouzival u doktorov len jod,potierali ma nim a nic mi nebolo.Vie mi to niekto vysvetlit?

ppppp

RNG tie "anabolické šoky" o ktorých tu vypisuješ to sú prosímťa aké????????
---------------------------------------
Ja poznám zo školy ANAFYLAKTICKÝ ŠOK.
Sú aj ďalšie ako hypovolemický, kardiogénny alebo septický.
Tak ma prosím pouč, alebo si to láskavo radšej SÁM LEPŠIE NAŠTUDUJ, keď si taký odborník!!!!!!!

RNG

Na anobolicke soky pomaha sa len vuhnut danym alergenom.
Potravinove doplnky ktore su k dispozicii na trhu(niektore aj v mnou dotovanych obchodoch) tlmia niektore alergie, zvacsa slabsie, ako alergiu na prach, roztoce,pel, plesnove vytrusy a pod. Mnoho latok v prirode ma prirodzene enzymaticke ucinky(pomozu odstranit alergeny) alebo prirodzenu antihistaminicku ucinnost. Kedze su to potravinove doplnky, nesmu mat ziadne skodlive ucinky, takze ani extremne vysoke hodnoty antihistaminickej cinnosti nesmia mat.Taka koncentracia je sice mozna izolovat z prirodnych produktov , ale to by uz nebol doplnok vyzivy, ale liek. (histaminy su sucast nasho obranneho systemu)

ethel

RNG: krém?? také jemnoty sa u nás nepoužívajú-pacient dostal 200 mg hydrocortisonu i.v.!!!
A taká otázočka-píšeš,že tvoj synovec má alergiu na orechy...hmmm..a tvoje prípravky ktoré ponúkaš tlmia aj takéto reakcie?Lebo ako si ťa občas čítam,radíš užívanie niektorých prípravkov aj luďom s alergiami...

RNG

Pepinda, vela je vela. Kazde telo je individualne a ma hranicu unosnosti na vsetko, aj tie najobycajnejsie latky ako voda, sol...
Jod ako halogen je dost agresivny takze reakcie su mozne
Noakonic ludia mozu mat aj velmi silne reakcia, dokonca aj anabolicky sok na pre druhych celkom nevinne latky.
Moj synovec po zjedeni len polky vlasskeho orech musi rychlo do nemocnice, inac sa zadusi. vidis, a je to obycajny orech, kto by to povedal.
Etel zo zvedavosti, stacil 1-2% hydrokortizonovy krem ?

pepinda

Ethel dakujem,ty si lekarka ked sa vyznas?Len nechapem preco ta obrana tela voci jodu?Kedze jod je v stitnej zlaze,len sa bojim aby som po case nemala nejake problemi s organmi,neviem co si o tom mysliet,ci je to neskodne,alebo co.