Ako raz a navždy ukončiť prejedanie?

Príspevok v téme: Ako raz a navždy ukončiť prejedanie?
jonzetta

mám 17 rokov a snažím sa schudnúť už od svojich 11. Raz sa mi to podarilo, kedy som zdravým spôsobom zhodila 9kg, bola som kočka a tak, ale ja krava som chcela viac a prestala som jesť, začala vracať atď. keď som sa o svoje zdravie začala už vážne báť, rozhodla som sa prestať s tým všetkým a začať normálne jesť. ale nevydalo... Prejedala som sa skoro každý deň a za pár mesiacov som pribrala 15kg. teraz som v štádiu, kedy sa mi podarilo schudnúť 4kg. môj problém je ten, že cez pracovný týždeň je všetko ok. cvičím, jem vyvážene, zdravo.. ale cez víkendy a prázdniny sa vždy tak nenormálne prejem, že za dva dni mi pribudnú aj 3 kilá. a cez pracovný týždeň ich musím zas zhadzovať. potom ale zas víkend a takto stále dokola. Ja už neviem ako z toho von. Som zúfalá. Občas ma to proste posadne a musím musím jesť, najradšej sladkosti. nie je to ani z ďaleka také zlé ako za mojich bulimických čias, ale aj tak som schopná zjesť na posedenie napr 3 kexíky alebo pätinu plechu koláčov. už neviem čo mám robiť, prosím, ak niekto vie, ako sa toho raz a hlavne NAVŽDY zbaviť, prosím, pomooc!!! V júni mám totiž plavecký a musím vyzerať dobre- zhodiť aspoň 10kg. Po tých výkyvoch váhy mám totiž strašnú celulitídu, úplne všade... prosím, pomôžte mi :o((

romanka

dievcata toto su uz priznaky poruchy prijmu potravy- bulimie alebo zachvatoveho prejedania, pozor aby ste to nepodcenili a skuste sa pozriet na priznaky tejto choroby ci sa tam nevidite:(
drzim palce aby ste zvladli a dokazali sa postavit na nohy (mozno zu aj s pomocou psychologicky pretoze toto nieje "ok")

diannka

ahojky jonzetta. ja mam presne taky isty ale uplne ten isty problem. tyzdne su celkom v pohodke, skola ani doma poriadne nie som tak nejem tolko vela. ale ked pride vikend je to strasne. strasne sa prejem a nie len cez den, ale vecer, to je podla mna najhorsie. a aj cez tyzden sa mi podari fajne sa nazrat vecer. neviem co amm robit... som normalne ze zufala:((((

zuzana82

ahoj,ja som este pred tyzdnom zjedla naraz 400g cokolady a polbalika maffin.a tak to islo niekolko tyzdnov.ale v nedelu vecer som sa nastvala a som si povedala dost,isla som si na 45min zabehat,aj ked nie po cely cas a od pondelka som nastupila prisny rezim 90dn.diety.viem,ze je idealna,ale to,ze mam presny rozvrh,kt.dodrziavam,mi velmi pomaha.jednoducho potrebujem mat kontrolu.tiez som sa obavala vikendu,ale je to super.povedala som si dost a radsej hned po jedle idem do mesta a tam sa tulam niekolko hodin.a velmi mi pomaha aj citanie tychto for a roznych clankov.tak hlavu hore,skus sa pozriet na tu 90dn.dietu a vela sil.

trinity

to ani ja neviem odkial zobrat tu silu.rozmyslala som nad liecenim,ale nepaci sa mi,ze by som sa musela prisposobovat vo vsetkom nemocnici.Lebo si myslim,ze to je skor psychickeho povodu.Ako napr. anorekticky nejedenim riesia problemy,tak my to robime prejedanim.Psychologicka mi vravela,ze si musim nast nieco,co ma naozaj bavi,ked sa budem chciet prejest.Lenze mna uz nebavi skoro nic a ked sa chcem prejest, "nic nevidim,nic nepocujem".som ako zhypnotizovana.nevedela som,ze existuje este niekto,kto ma takyy isty problem.Myslela som si,ze to "som ja".Ze ja som taka neschopna a ostatni su dokonali...

jonzetta

trinity, uplne si moj prispevok doplnila... tiez je obcas aj dobry vikend, kedy sa mi dari uplne super, ale to musim mat dobru naladu a vhodne podmienky atd... a tiez ked mam kopu neprijemnych povinnosti (skola...)tak sa racej idem prejest... a uz toho mam dost... som tucna a chcem to zmenit... len neviem kde zobrat tu silu, aby som uz zas nezlyhala :o((

trinity

alebo to robim aj vtedy,ked mam nieco urobit (ako napr.upratovat,ucit sa), tak zerem len aby som oddialila cas.naucila som sa to ked som bola mensia,ale vtedy som si neuvedomovala,ake nasledky to bude mat neskor

trinity

presne takyto problem mam aj ja.uplne ta chapem,je to ako keby som to pisala ja.ten kolotoc.tyzden snaha,uspech, vikend obzerstvo,depky.Je to strasne.ako keby jedlo ovladalo mna a nie ja jedlo.uz som ako taka prasnica.mali by sme nieco vymysliet,ako sa toho zbavit a skoncovat s tym.mne to niekedy ide aj cez vikend,ale to sa musim sakramensky snazit a mat stale cosi na robotu.inak to nejde.ale clovek si chce cez vikend oddychnut a nie robit.a potom do toho zasa vhupne.ale ina cesta asi nie je.bude budeme na sebe tvrdo makat alebo sa dalej "kolotocujme" :(

Najčítanejšie články