KEDY JE TEN SPRAVNY CAS NA BABATKO??

Soraja

lenni26 napr. ja som za dieta skor uz len koli tomu (teraz hovorim o sebe), ze moja mamka bola v prechode v 35-ke a poznam este 4 taketo damy, ktore boi v prechode v takomto mladuckom veku, takze myslim si, ze sa neoplati cakat, aspon u mna nie. Nevravim, ze hend teraz musim mat dieta, to nie, ja mam dovtedy este velmi vela casu. Akoze brala by som hned, ale este chcem spromovat a potom by to amlicke mohlo byt:-) vo vela pripadoch je problem nedostatok financii a tiez ze nemaju vlastne byvanie. Ale to je chyba tych co riadia tento stat, zatvaraju pred tym oci, pretoze oni si ziju ako prasce v zite. Tazko rozoberat tuto temu. Len mi je luto, ze vela parov by chcelo dietatkoa nemozu si to financne dovolit. A na tuto temu sa da diskutovat donekonecna, pretoze to, ze kedy je vhodny cas na dieta sa da pochopit z roznych stranok, ci uz z pohladu psychiky, fyzickej oblasti, financnej atd..

pepeka

z medicinskeho hladiska je najlepsie pocat ked ma zena 20 az 25 rokov...avsak dnesna doba a viera v lepsiu buducnost nam radi studovat...tak ako sa zachovat...tuzim mat mimi ale studujem...tak co robit?

lenni26

Soraja, aha, uz ta chapem. K tym melonom na ucte - clovek nikdy nema dost penazi na to, aby to nemohol minut:) Ved to urcite poznas. Ja som mlada, nemam este tuzbu po dietati, preto sa na to pozeram inak. Mne je zase jedno, co budem robit, hlavne, ze zarobim, lebo clovek v ziadnej robote nerobi to, co chce a ked aj ano, je to potom slabo platene a to cloveka taka robota tiez skoro omrzi. Mame vela znamych, ktore cakaju, alebo mali svoje prve dieta ako 35-37 rocne, uznavam, je to extrem, ale o nic tie zeny neprisli, dovtedy viedli statny zivot a teraz su tiez stastne. Dieta ma kazdy mat vtedy, ked sa na to citi, my s manzelom mame na mysli momentalne uplne ine veci ako dieta, este sme sa "tam" nedostali, ale viem, ze raz to pride. Honba za kazdu cenu za peniazmi je dost o nicom, ale na dieta potrebujes aj dobru financnu injekciu, ktoru mladucke pary nemaju a ked sa nechcu vydrziavat rodicmi, musia pockat a nasetrit sami. Moja mamka je prototypom zeny-matky. Poznas tie zeny, co boli stvorene na to, aby boli matkami. A je co povedat, ked este aj ona mi hovori, ze na dieta mame este cas.

jiji

ja mam 19 a chcela by som mat prve babo hned ked dostudujem, teda v 24 :)ale kedze zatial nie je na obzore ziadny potencialny manzel, je to skor taka tuzba nez nejaky plan. Ved uvidim, ako sa veci vyvinu, zatial sa naplno venujem skole.. Netvrdim, ze ma kariera nezaujima, ale tak ako to uz niekto predo mnou napisal, kariera sa da v pohode rozbehnut aj neskor, ked uz budu deti vacsie. Podla mna je 35 uz trosku privysoky vek, napriklad ak nejaka zena ma dceru v 35 a ta dcera ma dieta tiez v 35, to dieta si vobec neuzije svoju babicku, mozno si ju ani nebude pamatat, a to mi pride take zvlastne.

Soraja

lenni26 nie, zle si ma pochopila, mozno som to nespravne napisala, ale bolo to myslene tak, ze podla mna zivot beez deti nema zmysel. Jasne, ze kazdy sa chce realizovat, ja nie som vynimka, ale kedze poznam vela pripadov z mojho okolia, co baby odkladali dieta na neskor, lebo chceli mat karieru a nakoniec tie deti mat potom nemohli. Nehovorim o jednej alebo dvoch zenach. Nevravim, ze clovek sa nema realizovat, ved presne ako si napisala, napriklad cigani, maju kopec deti a zivot ziadny. Ja som to len proste myslela inak. Aby sme sa chapali. A keby si mam vybrat, ci dieta,alebo kariera neviem aka, tak radsej dieta a radsej by som robila nieco co ma nebavi a mozno za co by som mala menej zaplatene, ako keby mam zarabat nenormalne prachy a byt bez deti. TAkze asi tak nejak. je to moj nazor nikomu ho nevnucujem. A treba si uvedomi to, ze realizovat sa clovek moze celucicky zivot,ale dieta splodit cely zivot nemozes. JA si nemyslim ze by si niekto nemohol budovat karieru a realizovat sa, ked ma dieta. Nevidim v tom problem. Ale toto je otazka aj dnesnej doby a dnesneho sveta, ze sa tazko zije, preto je asi normalne, ked si mladi ludia chcu najskor zarobit a mat nejaky ten majetok a potom mat dieta, co si myslim, ze je zodpovedne, ale dost casto, ked sa pozries okolo seba, tak vidis urcite aj sama, ze kazdy sa nahana len za peniazmi a za karierou a na rodinu sa kasle. Co potom na starobu? Budes mat melony na ucte,a le pre koho?

julo ekolog

A kde je napisane, ze vsetci musia mat deti? A sebecky tak mnozit vlastne geny. Aj tak su uz ludia na Zemi premnozeni na ukor inych zivocisnych druhov a zivotneho prostredia. Nikdy v minulosti nebolo na Zemi tolko ludi ako teraz a nie je na to stavana.

lenni26

Bez manzela by som do dietata nesla, nemanzelske dita, brrr. Dost to odcudzujem. Prve dieta planujeme po mojej 30tke. Soraja - prvoradym cielom kazdeho z nas je rozmnozovat sa? Ked niekto nieco v zivote dosiahol je nula, ked nema decka? To je co za hlupost. Urobit si decko nie je take tazke, vid Ciganky. Dolezite je, aby kazdy robil to, co ho naplna a zil tak, aby bol stastny a spokojny sam so sebou. To Aby malo byt zivotnym cielom. Aj ja mam tuzbu po kariere, po sebarealizacii, co neznamena, ze som monstrum bez srdca.

agina

Kedy mat babatko??? No ja si myslim, ze co sa tyka fyzickeho stavu, tak od 20 do 35 rokov, samozrejme prve dieta urcite do tridsiatky.No a co sa tyka spoluzitia, tiez som konzerva ako Soraja.