depresia a vztah

Príspevok v téme: depresia a vztah
adrienka

mam priatelku , ktora ma priatela (28, 30 r} chodia spolu 3 mesiace, a ona zistila , ze ma silne depresie, zmeny nalad, fobiu z cudzich ludi, priznal sa jej, ze obcas rozmysla o samovrazde.
Je z toho zdesena. nevie , co ma robit. Mysli si, z jeho strany nejde o velku lasku, skor ze ma niekoho, kto ho pochopi. Upal sa na nu. Ona by z tohto vztahu vycuvala, ale nevie ako, boji sa , ze mu ublizi, alebo ze si nieco spravi sam, pretoze traz jej uz take nieco naznacil....
Prosim VAS o vas nazor, mate niekto podobny problem ? alebo ak nie, aj tak co si o tom myslite. Budem s nou v nedelu a budeme to rozoberat......
DIK

aliena

nech mysli na to ,ci ho lubi alebo nie, a vsetko sa da liecit, ale nech je k nemu citliva, lebo pre neho to musi byt vsetko velmi tazke

jaja

ak by s nim mala ostat len kvoli tomu,ze sa boji,ze ak ho necha,ublizi si a dokonca jej to naznacil,okamzite nech ho oputi,lebo tymto ju citovo vydiera...depresia este nedava pravo takto psychicky vydierat ineho cloveka...ak sa boji,ze by ten vztah nezvladla kvoli jeho depresii,je to mozne,ale skusit to moze...neviem v akom stadiu choroby je on,tato choroba ma totiz rozne stadia a podla toho sa odvija aj jeho myslenie...a co znamena upal sa na nu?ak ju obmedzuje,niet co riesit..