vyťahovanie nervu zo zuba - následný zápal

Príspevok v téme: vyťahovanie nervu zo zuba - následný zápal
kamoska1

zubár mi v stredu vyťahoval nerv zo zuba, strašne ma ten zub potom bolel, zo štvrtka na piatok som opuchla, asi tam je zápal a zubár sa v piatok tváril, že to musím vydržať, znovu mi prečistil kanáliky a nechal mi zub otvorený a že sa mu mám prísť ukázať v pondelok...je to normálne? nemal mi predpísať niečo proti tomu zápalu? nejaké ATB?

BAJKA011

PROSIM , VAS NAPISTEMI AKE ANTIBIOTIKA VAM ZABRALI NA ZAPAL ZUB. NERVU , ALEBO NA ZáPAL OKOSTICE , DAKUJEM !! (VIEM , ZE KAZDEMU ZABERE INE )

Maťa :o)

no a mne dnes vyberali nervy a bez inekcie... myslela som, že sa tam vydriapem na svetlo...Našťastie teraz som si dala panadol extra a zatiaľ všetko ok.. dúfam, že to bude aj naďalej ok. Zub mám otvorený....

usiko.

no,

mne vyberali nerv uz z dvoch zubov. Z jedneho omylom, to bol jeden stary paprda z RV, na dochodku, ale jeduiny zubar ktory ma vzal na vianoce a samozrejme ze sa netrafil......nechal mi tam kusky nervu, tak to bola bolest...potom sme k nemu isli na dyuhy den este raz a zistil, ze to bol povodne ten zub vedla neho...ten nerv bol zapaleny, takze ked zubnu plombu odkryl, tak nerv bol taky navrety, ze pulzoval...

...samozrejme, ze svojimi traslavymi rukami ho nevybral cely, tak som po vianociach isla k jenemu zubarovi, uplne najsuper zubarovi v meste, /chodim ki nemu dodnes/ , ktory mi dovyberal nervy z oboch zubov, vycistil, zrontgenoval vyplnil a tak.......

...podla tohoo co mi povedal tak mrtve zuby mozu byt neskor citlive na chlad a teplo, to sa netrebavzrusovat, takisto menia trochu farbu, su menej pevne a nebezpecne je ze necitite ak sa este pokazi...takze ha to vam treba radsej rontgen, aby sa kaz odhalil vcas.....

...mame vyberali nerv pred mesiacom, a den na to mala take bolesti ze neskutocne, dala si algifen a prestalo to....teraz jej ho idu zaplombovat.....

Martina1614

dobry vecer.Ja som mala tiež problemi zo zubom dostala som prievan a stale som to odkladala davala si tabletky od bolesti,,ale poviem vam neoplati sa vám čakať ja som cakala a jednu noc som strasne napuchla no nič pirjemne strasne ma to bolelo a este ktomu mam aj hnis v dasne nempožem sa ani dotknut lica lebo je to nieco strašne.Odporucam vám isť čim skor do zubara hoc si myslite ze to prejde netreba nič zmeškat.ale treba ist,,Mne vyberal nervy dal mi injekciu zatrplo mi vsetko koniec jazyka atd ,.,vybaranie nervu neboli nic necitite,,ale musite si dat in jekciu lebo by vas asi porazilo od bolesti,,Mne už injekcia vyprchala a tu bolest čo amm teraz nikomu neprajem,Je to strasne neviem ako prežijem tuto nooc,,sice som si vyplachla usta z harmancekom a dala tabletku ,,bolesti stale máám:( Týmto som chcela povedať že aj pri najmenšej bolesti treba isť do Zubara/ky a nemaá všetko na haku ako som mala ja,,no nič vyplatilo sa mi to :(:( ahojteee

lena251

kevinka, ja si myslim, ze len koli tomu ze ta boli zub by sa nervy tahat nemali. dobry zubar ti zuby najprv lieci a az potom ked sa neda nic ine, vytiahnut nerv. ja mam jednu mrtvu stolicku a poviem ti uzila som si s nim bolesti az az. a bol uz mrtvy a bolel. nemohol mi ho vobec zatvorit. no asi po 2 mesiacoch sa to podarilo korenovou vyplnou. ale aj tak som ho citila z casu na cas. nie je to dobre mat mrtve zuby, aj na srdce to skodi. a este jedna perlicka. mam jeden implantat a vedla korunku na zube a mavam problemy, ze ma bolieva cela strana, ale v zime. neviem ci zub, ucho alebo ine. isla som zubarovi a dohodli sme sa, ze mi skrati koren na tom implantate, samoska ho musi vybrat a skratit alebo dat iny, neviem lebo ked som prisla ze to ideme urobit mi oznamil, ze on sa prevrta do toho zubu pod korunkou a vyberie mi nerv lebo ze ked ho mam plombovany je pravdepodobne ze to ma boli z neho. tak som na to povedala, ze to v ziadnom pripade a dobre som urobila. mna to bolieva uz davno predtym a teraz si davam vatu do ucha a je to lepsie. teda v zime.

Kevinka

Dobry den.Ja by som sa chcela opytať na vytahovanie nervu.Som momentalne v holandsku mam slabe bolesti zuba,2x do tyždna.Doktor v holandsku mi povedal že musim isť vytahnuť nerv aby ma prestal bolieť zub -horna stolička.Chcem sa opytať či musim isť hned alebo možem až po 3 mesiacou vytahnuť nerv ked sa vratim na slovensko.Možem dostať zapal alebo infekciu ked budem odkladať vytahovanie nervu.Je to bolestive ošetrenie?Zub mi nechce ani jeden zubar vytrhnuť tak neviem čo mam robiť.Dakujem za radu.

onlinka610

mam 13 a zubarka mi chce vybrat nerv zo zuba lebo ma boli ked mi donho vrta a preto mi nemoze dat blombu taq mi chce vybrat nerv ale nieje to skoro na moj vek? nemoze mi to umrtvit inekciou a potom vrtat? to musi hned vyberat nerv? ale co som pocula to je strasna bolest a ja mam strach... a nemoze sa to este nejako zachranit?(myslim ten ner)????????