Prepichovanie bubienka

cynthia 1

kolko to asi trva ten zakrok a kolko bude v nemocnici ležat jasne ,že ja s nou , ja ju samu nenecham ved by som sa zblaznila už mi je zle teraz a ešte mesiac budem trpiet a bat sa ako to dopadne ,ale v každom pripade jej to musim dat urobit, lebo nam ochluchne na dobro ona nas slabšie počuje , diva sa na pery a normalne sa snaži čitat z pier, musim na nu kričat aby ma počula dik za všetko

milada13

u detí v tomto veku je to častá záležitosť-väčšinou to spôsobuje zväčšená nosná mandľa a často sa deťom dávajú do bubienka drenážne trubičky,ktoré zabezpečujú odtekanie tekutiny a vyrovnávajú tlak v strednom uchu/ak je tam tekutina alebo je upchatá Eustachova trubica vzniká za bubienkom negatívny tlak,ktorý spôsobuje vpáčenie bubienka a následnú poruchu sluchu/...nie je sa čoho obávať..ja som mala tiež tekutinu za bubienkom a ako to prepichli tekutina vyšla von a ja som zas normálne počula-po 2 rokoch,čo som mala problémy so sluchom..takže keby som sa mala rozhodnúť znova,určite by som do toho šla-mne tiež asi budú dávať tie trubičky,ale to sa ešte uvidí podľa CT...veľmi to pomôže a zvlášť,keď je tam tá tekutina..ak máš ešte nejaké otázky kľudne sa pýtaj :)

cynthia 1

strašne sa bojim , o mesiac mame ist na kontrolu , ma tam vytvorenu tekutinu , slabšie počuje som z toho hotova,dostala xyzal a pinosol , tak uvidime či jej to zaberie,nevieš čo je dobre na to ine ako operacia velmi pekne dakujem

milada13

ak bude uspatá,tak nič nebude cítiť...ani po operácii nebýva bolesť nejaká výrazná..dá sa to v pohode zvládnuť..mne to prepichovali bez uspatia-to dosť bolelo,ale na druhý deň už bolo všetko v poriadku..držím palce-potom daj vedieť ako to dopadlo a ak máš ešte nejaké otázky kľudne sa pýtaj

cynthia 1

mam 4 ročnu dcerku , pravdepodobne jej budu prepichovat ušne bubienky, kto mi vie povedat ako to prebieha a či to boli, ak jej to budu robit bude že vraj uspata dakujem za každu informaciu

iiii

prešlo 14 dní od toho ako mi prepichovali bubienok ale stále sa mi nezacelil..za 2 dni mám ísť na kontrolu-myslíte si,že to je normálne?na internete som čítala,že by sa mal zahojiť od 3-5 dní

nikusqa12

pred 3 dňami mi prepichovali bubienok,pretože som už 2 roky mala zaľahnuté,ale posledný týždeň sa to výrazne zhoršilo..všetko bolo v poriadku,ale dnes od rána mi v ňom praská akoby som tam mala bublinky..chvíľkami ma tam aj pichá..je to normálne???

milada13

pre suchoslav: mňa to čaká asi v pondelok,ale nehovorili nič o uspávaní,ani to,že tam budem ležať..a ako si sa cítil potom??počul si dobre??a kedy si šiel na kontrolu??..veľmi sa bojím prosím odpíš ďakujem