Prilis starostlivi rodicia:(

Príspevok v téme: Prilis starostlivi rodicia:(
lorelay

ahojte...chcela by som sa oyptat co by ste robili na mojom mieste....mam welmi starostlivych rodicov a hlavne mamku ktora si neustale mysli ze som babatko o ktore sa treba starat pritom mam pomaly 17 rokov....chcem ist na vylet ale ona ma nexe pustit bo ze kto namna bdue dawat pozor a take no je toto normalne?pochopim ze sa boji ale plno mladych ide v mojom weku tak a pustia rodicia ich a mna ne:(jak ich mam rpeswedcit?

[zruseny12]

vies dnesnej dobe je vela vselijakych veci co sa stavaju,tak sa im necuduj aj ty budes raz taka ako mama,uvidis...budes to inak vnimat...prajem ti aby ste sa dohodli a aby si si na vylete uzila...

lorelay

tak oni maju rpesne ale presne tie iste....ze noo alesak ked ta prepadne ten a ten a co to su za ludia dnesna mladez a co ja wiem co chapem boja sa ja yb som sa toez bala urcite ze ano ale tak enjaka dohoda by tam hadam bola....weed fakt stat sa nam moz hocico a vsade to sa neda ochranit az tak.....ale tak si myslim ze uz je to na celkom dobrej ceste este uvidim co ocko no mamka uz troxchu zacina povolovat:)ale netesims a wopred:(

[zruseny12]

este chcem napisat,aby to nevyznelo, ze ta navadzam proti rodicom...ze som tiez matka a viem ako to asi myslia ked si napisala ,ze sa o teba boja,ze co ked sa ti nieco stane,oni mozno viac trpia ako Ty,viem to z vlastnej skusenosti...ja mam 18-nast rocneho syna a nemal zaracha na dicko atd.ale ked si urobil vodicky tak som mu nechcela pomoct kupit auto,a to z dovodu,ze som mala strach aby sa mu nieco nestalo,lebo je to nebezpecne dnesnej dobe riadit auto,a kord ked je zaciatocnik,a on si aj tak kupil,a ja som zacala rozmyslat nad tym,ze ked sa budem tak o neho bat,tak len ja si uskodim,lebo ako pises vsade kde pojdes je riziko,a keby clovek mal tak rozmyslat tak by sme sedeli len doma a nic nemohli robit,vies oni sa mozno viac trapia ako Ty...ale tiez som mala take myslienky,co ked sa mu nieco stane na ceste atd.

lorelay

flower.....no ano chcem tam welmi ist...no ja ich nepoznam ale mam kamosku dospelu ktoru poznaju aj nasi a ona tych dospelych pozna a wrawela mi ze su uplne v pohode a ona je dost zodpowedna cize si myslim zeby neklamala.....ja som im hovorila ci mi enweria ale ze co ked sa mi daco stane alebo co chapem ale prepana to sa mi stat moze daco aj ekd vyjdem pred dom a ma auto moze zrazit

flower

lorelay a co tak sa skusit dohodnut o tom, ze ak ta na tento vylet pustia, dokazes im, ze si zodpovedna? ale inak si v celkom dost tazkej situacii. chapem teba, ale aj tvojich rodicov. urcite najvacsi problem je v tom, ze idu aj ludia, ktorych ty sama nepoznas. chces tam az tak velmi ist? nejdem ta prehovarat o tom, co by si mala urobit, ale skus to zvazit. idu tam dospeli ludia, ktorych nepoznas a to neznie prilis doveryhodne. ved dnesna doba plna tragickych diani znepokojuje kazdeho. je jasne, ze tvoji rodicia o teba maju strach. skus sa s nimi o tom porozpravat ake je to pre teba dolezite a skus ich prehovorit, aby ti dali tento vylet ako sancu dokazat im, ze si zodpovedne dievca.

[zruseny12]

tiez som mala taky problem,vsetky moje kamaratky chodili na zabavy len ja som nemohla,tak som zacala utekat na zabavy,tak mi povedali,ze az budem mat 18-nast rokov,v 17-nastich som sa spoznala z ex manzelom ktory bol z CZ,a chceli sme sa zobrat.Ked to videli,ze to myslim vazne ODRAZU MA zacali sami posielat na zabavu aby som si nasla chlapca tu na SK,ale ja som tak milovala ex,ze som zase naopak na zabavy nechodila,lebo ma to uz nebavilo,a predtym som plakala aby ma pustili...teraz sa tomu smejem...ale viem,ze je to pre teba velmi neprijemne,lebo mne tiez nebolo v tej dobe vsetko jedno...tazko radit...

okaňa

Mala som taký istý problém, no keď som šla na VŠ našla som si brigádu kde som si zarobila a našim oznámila že ideme s priateľom na dovolenku ku moru- najprv nesúhlasili no potom im už nič iné neostávalo, veď to boli moje peniaze. takto to od 19 praktizujem každý rok a je kľud :D

lorelay

no lenze zoznamit...tych dospelych nepoznam ani ja ide o taky fanklubovy vylet wies....ako ja wsetkemu rozumiem len keby to nebolo take dvolezite premna a oi to dobre vedia....no prawidla sak ked ocko powie nie potom zacnem uz nejako argumentowat...aj ekd newiem co by robili v tom pripade keby som sa zdwihla a isla potom by ai si myslim ovela vacsi strach ako teraz

zwedavus

lorelay, ja ta presne chapem.. lenze rodicia su proste rodicia.. mas 17, takze maju za teba zodpovednost a za niektore tvoje konania este aj rozhoduju.. ja ti rozumiem, ze je to pre teba dolezity vylet, ale skus pochopit aj ty ich.. boja sa o teba.. tu nejde o to, ze by ti neverili a pokladaju ta za dieta.. boja sa o to, ze by sa ti nieco mohlo stat a to uz by nebola tvoja vina.. idu aj dospeli, ktorych nepoznaju, tak o to maju este vacsi strach.. ved co ak sa ti nieco stane?? kto si to bude do konca zivota vycitatm ze ta tam nemal pustit, hm?? skus si to brat aj z ich pohladu.. predstav si, ze ked budes mat dieta a bude mat 17 rokov a bude chciet ist na vylet s ludmi, ktorych ani poznat nebudes.. no pustis ju?? samozrejme, ze sa budes bat, mozno si to teraz este neuvedomujes, ale raz na to pride.. takze ked je to take dolezite, mali by ste sa dohodnut, urcit si pravidla, ale ako som uz pisala, najlepsie ak ich spolu zoznamis.. uvidis, ze ked sa spoznaju, budu vediet, ze im mozu doverovat a potom ta pravdepodobne aj pustia.. a neber to tak, ze ta maju este za male decko, tu ide o nieco ine.. ide o ten strach a ten ma rodic stale.. takze aj tebe urcite doveruju, len sa o teba boja..