Manzel alkoholik?

osamela

mimi.a: Mas pravdu, uplne, ja sa mu snazim vysvetlit a on to aj chape, ale je to silnejsie ako on, kamarati mu stale volaju, dokonca spolu aj pracuju, takze si povybavuju aj pracovne veci, kseftiky, no a cez vikendy sa obcas podari ist niekam spolu, ale vecer ide zase s kamosmi. Aj ked ideme niekam s malym, tak zavola nejakeho kamosa. Su to aj moji kamosi, takze mi to az tak nevadi, co mi jedine vadi je ten alkohol. Lebo mam skutocny strach, jeho otec bol alkoholik, jeho mama rada pije, sestra tiez, kamarati...Neviem vymysliet ziadnu zabavu ktora by mu nahradila posedavanie pri pivku. Co robia Vasi manzelia po veceroch? Dajte nejake tipy ...ako sa vyhnut alkoholu

hula

Sedmikraska!To myslíš ako vtip,určite nie vážne.Ale máš pravdu,mala by sa presne nad tým zamyslieť osamelá.Verím,že si pochopila osamelá.

mimi.a

osamela.. no, ak ti nevadi, ze muz kazdy den sedi v krcme a pije 3-4 piva.. co podla mna nie je vela, ak je to raz za cas ale nie denne, potom by teda mne osobne na tvojom mieste asi prekazalo skor to, ze uprednostnuje partiu pred rodinou. A viem co hovorim, pretoze moj prvy manzel bol taky isty. Vzdy bolo cosi prednejsie ako ja a nas syn. Lebo on sa uz dohodol s kamosmi.. a pivo mu snad nemienim zakazovat... alebo futbal. A tak nakoniec s inymi travil skoro cely svoj volny cas a domov sa chodil najest a vyspat. Tiez nechodil kazdy den opity ale to snad ani nie je o tom. Skus si s nim pohovorit, ako by sa citil on, keby bol cely den doma so synom a ty by si chodila do prace, z prace s kolegynami kazdy den na kavicku a vecer prisla domov utahana a navyse smrdela. Lebo krcmovy odor nie je prave to, co by dieta malo podla mna kazdy vecer inhalovat:)Ma rodinu, tak si musi svoj cas rozdelit.

sedmikraska

a ako dlho byva v krcme? ak aj par hodin, tak myslim, ze 4 piva nie je az tak moc, vies jak jeho kamarati ak nemaju partnerky, tak sa domo neponahlaju a na suchu nesedia a ,,aky by to bol chlap keby pil kofolu" :)

hula

Ak,každý den chodí na pivo-je to závislosť!Netoleruj to,si na materskej,má sa venovať rodine a nie alkoholu.V mojich očiach je alkoholik.

ratata

ahoj ja som mala takého ocina pred nedávnom a vyriešilo sa to tak že som mu povedala ja vlastná dcéra a syn že sa nám to nepáči a nechcem sa hambiť za vlastného otca aby toto robil, pretože maminine reči asi nestačili. A chodí už len občas, nie každý deň.

mira

S tým mäsom som to myslela vážne, ale nie tak, že veg. môžu piť, ale že im to tak nechutí.
Osobne nepoznám vegetariána, ktorý by denne chodil do krčmy.

osamela

mira, dakujem za prispevok, ale s tym masom si ma pobavila...Akoze vegetariani mozu pit kolko chcu a nebudu alkoholoci? Okrem toho, ja mu nerozkazem co moze jest.
Inak, myslela som si, ze tu bude vacsi ohlas na temu alkohol, vari tu nie je nikto, koho partner pil alebo pije? Tak o com su tie statistiky...Alebo piju vsetci a moj problem im pripada smiesny.

mira

Osamela, túžbu po spoločnosti mu nezaraziš. Ak máte dobrý vzťah, nekaz ho, ale snaž sa aj ty si vybojovať možnosť občas odísť z domu.
Alkoholik z neho nebude, ak mu nebudeš dávať veľa mäsa, vajec, syrov. Snaž sa, aby jedával zeleninu. Oplatí sa to.