Pukanie v sánke

Príspevok v téme: Pukanie v sánke
sanka

Zdravim.
Mám taký problém, že keď jem a dukusnem, vždy mi pukne v pravej časti sánky, trvá to už asi 3-4 roky.. mám trochu obavy, pretože to isté pukanie sa začalo prejavovať asi pred 3 mesiacmi aj v ľavej časti.. mal by som s tým ísť k lekárovi? bojím sa toho čo bude potom nasledovať:(
za odpovede vopred ďakujem...

RNG

Na klbove mazivo pomaha brat rozne cetylovane tuku(napr CMO(cerasomal 9 cis 3 cetyl myristoleat,ak sa nemylim). Alebo jest 2 avokada za tyzden, tuky, ktore obsahuju su nezmydelnatelne(ak som spravne prelozil "unsaponifiables") a zvysuju mnozstvo klboveho mazu(synovial fluid)
Tiez niektore mukosacharidy(glucosamin) a hyaluronicka kyselina k tomu ciastocne prispievaju.

3martina3

Moja spoluziacka to ma tiez. Ze vraj to ma zo zubneho strojceka, ktory nosila este v detstve a nebol celkom na jej mieru. ze jej to nejako posunulo sanku a klby sa jej velmi rychlo opotrebovali. Jej povedala, ze nema zut zuvacky a dostane novy strojcek na isty cas. Good luck :)

oki

sanka: :-O, tak mi lepilo, že som si to potierala ako divá, ráno večer a aj cez den, no pomohlo to. Ale myslím, že som to dlho potierala. Určite viac ako týžden.....uvidíš, treba vyskusať, ak nezaberie veralgel, alebo voltaren gel, tak určite sú ešte aj novšie možno, ale tie už nepoznám. Skús teda toto a potom uvidíš - držím palce

andyna

pukanie je sposobene zmenami v sankovom klbe. vyskytuje sa aj u dospievajucich deti pri rychlom vyvine, potom sa to upravi. u teba to bude naozaj kvoli mazu. inak,nedostal si niekedy v tej dobe pred troma rokmi po papulke? :)) mohlo by to byt aj kvoli tomu.

oki

no ja som mala to isté, išla som k lekárovi, dal mi veral gel - na potieranie lebo že to je tým, že máš málo maziva v kĺbe. A potom tým starším ľudom sa tam pichá injekciou ako keby olej:-O,čudoval sa že mu tam chodia staré ženy a ja mladá to tam mám ako stará žena.:-O, Tak skús najskôr si to potierať veralgelom alebo voltaren niečo na klby - fakt, a ak to nepomôže tak chod k lekárovi.Držím palce

sanka

heh..vdaka:) naozaj si ma potesila..v nasej rodine to nikto nemal tak ja budem asi prvy:)..ani mne to nesposobuje bolest, uz som si zvykol na to pukanie a uz to ani nevnimam..vdaka potesila si ma:)

ivana99

ahoj neboj sa ja mam tento isty problem uz strasne dlho...ma to aj moja sestra a mal to aj moj dedko ked zil..nesposobuje mi to bolest je to sranda niekedy ked jem ludia na mna cudne pozeraju :)