Mate strach z lietania?

moschino

ja som este nikdy neletela,ale caka ma to prvykrat o tyzden, ked ideme do skotska (takmer 3-hodinovy let). A STRASNE SA BOJIM! tam ideme priamo, ale spat ideme 2x prestupovat. spolu je to asi 10 hodin letu! asi osediviem za ten cas. mam nocne mory a strasne sa bojim. letime raynairom. vraj je to boing a tie su bezpecnejsie ako airbusy, lebo airbus je riadeny len elektronicky a ak tam nieco skratne, je problem. v boingu je to na pilotovi. vraj, ja skusenosti nemam. co je na tom pravda? ma niekto skusenosti s touto spolocnostou??

lost

Ale nie je krasne vidiet zapad(vychod) slnka z vysky 10KM ? :)
Je lepsie pozerat na tie pozitiva ako negativa :)

Dotykas sa oblakov?

Ved potom tuzilo takmer kazde dieta, a teraz je to tu :) A bojime sa :)

Prec so strachom :)

Seriozne, cestovat lietadlom je bezpecnejsie ako atuom na SVK cestach, hlavne ak je vodic retard a snazi sa dobehnut cas dupnutim na plyn.. ;)

bojka 23

marmelada, práveže si to trošku zle pochopila.. bo ja tam let končím. mám strach, že sa nebudem vedieť orientovať sama na tom londýnskom letisku cestou späť.. bo idem sama. z toho mám už teraz žalúdočnú nervozitu :-/ a ďakujem za mierne ukludnenie.
i ked po prečítaní týchto príspevkov..neviem neviem.. dúfam, ze to rýchlo ubehne, ved je to len hodina..ale to čakanie na tom letisku. ma porazí, z mojich samotných myšlienok :D

profi

Všetky dôležité systémy v lietadle sú zálohované až trikrat
priemerný cestujúci by musel v kuse lietať dvanásť rokov, aby sa dočkal smrti v troskách vzhľadom na počet najazdených kilometrov je bicykel osemdesiatsedemkrát nebezpečnejší než lietadlo
Je dvakrát pravdepodobnejšie, že vyhráte v lotérii, ako to, že sa stanete obeťou leteckej havárie. Keď si sadnete do lietadla, máte šancu 16 miliónov ku jednej, že let prežijete

takze toto som akurat citala ...fuuu ...asi kupim lietadlo..alebo nekupite mi poprosim dobrych ludi :)
p.s. aj stihacka potesi

keko37

ano.... hlavne ked idem so starym airbusom....... ktorych je dost.... len nemam rad omeletu ktoru podavaju na ranajky.....

lost

bolo

A s akou spolocnoustou/lietadlom si letel?
Ale zase az taky problem to nemohol byt :) Vezmi si ze zijes, par hodin neprijemnosti nie je tragedia... Sice nechapem preco nemohol pristat v cielovej destinacii, ale ked sa vratil, aspon je vidiet ze rozmyslal rozumne, teda nesiel do toho za kazdu cenu...

PS: Ja by som chcel pilotovat lietadlo, idealne stihacku :D
Musi byt fajn pocit ten tlak tych "G"ecok :D
Proste kolotoc pre velkych (sialencov) :D

A ano, aj mna napadlo, preco nie padaky a podobne, oni su poisteny :) ale penazne, lietadla, ale zivoty pasazierov su im ukradnute.
Lenze ktovie ako velky padak by to musel byt, aby uniesol tolko tonovu hmotnost, ci by to malo vobec zmysel, napriklad pri otvoreni ci by to nezabilo pasazierov vo vnutri, to by chcelo fyzika-experta na taku uvahu :)
Alebo ze by to pasazierov "vyhodilo" (zozadu, ako tie vojenske maju poriesene?) a uz by sa im len aktivovali padaky :D

Ale niekedy jednoducho "musis" is do toho, to mas ako kdekolvek inde, proste riskujes zivot, aby si dosiahol svoj ciel (vseobecne veci, cely zivot, kazdy moment). A nie je dobre zit v strachu :)