otazka pre psíčkarov

mirkaaa

lenka333 no boliet asi trosku hej, vies po operacii kazdeho trosku boli, ale lekar uz jej nieco da, tak si myslim, ze ak jej budes davat "lieciky" tak bolesti mat nebude, no neviem lekar musi vediet viac a vieme co je to harajuca fenka v domacnosti hihih.....

lenka333

ahojte..tak sterilizovať asi nie..pretože sa bude nadalej harať ale kotná už nebude nikdy,a ked ju dam vykastrovať tak uz sa nebude ani harať ..takze taký je rozdiel medz kastraciou a sterilizaciou..a chcem ju dat vykastrovať pretože je to bastardík..prisvojila som si kedze jej matka je tiež bezdomovec..a steniatka nechceme..okrem nej mam este 2fenky..nemeckeho ovciaka a maltezaka..a mam ju vonku..a kedze harajucu fenku vycitia psy uz na kilometer tak si viete predstaviť co to mam kazdy den???2--3psy su stale pred branou..je to strasne! maltezaka mam dnu a ovciaka a ju vonku..takze koli tomu..a som s mensieho mestecka takze ta suma asi bude nizsia..ale som teraz znepokojena ..bude ju to chudinku bolieť???ja nechcem aby ju to bolelo..drobčeka..este pockam kym ju prejde to haranie este asi 2tyzdne a zavolam veterinara..je mi s toho smutno ale je to lepsie akokeby mala mať steniatka a potom by sme nevedeli co s nimi..dakujem za prispevky

mirkaaa

lenka333 no ako tu uz bolo povedane, zalezi od mesta... ale u maciek je to drahsie aspon tak hovoril veterinar, a si si ista, ze to chces, vies pokial nieje velka a mas ju v byte tak to by si mala ustrazit, ja mam 26 kg sucku a ustrazim ju je to komplikovanejsie, ale da sa to a je naucena na "gatky" skus si najst na nete v tvojom meste, myslim veterinu, kolko to stoji v tvojom meste...

deddy

lenka333 cena zavisi od toho v akom meste byvas, vo vacsich mestach to vychadza viac ako v mensich, priblizne od 1000, 2000 i viac
Odporuca sa po prvom harani, poradte sa s veterinarom, taktiez sa da vysterilizovat i vtedy pokial bola nahodou nakryta, a dokonca i s dost velkymi nenarodenymi stenatami (pre pripad ze by ste ju neustrazili) ale na otot si sa nepytala :)

..............

ak ju das vysterilizovat pred prvym haraninim je dost pravdepodobne ze zostane infantilna,tak asi preto to odporucaju po.u feniek nejde len o podviazanie vajecnikov, ide o velku operaciu, vyberu vsetky reprodukcne organy, vratane maternice.priprav sa ,ze ju budes musiet par dni opatrovat a bude mat bolesti preto si vypytaj hned analgetika.bohuzial, nasej fenke veterinarka nedala na domov,zevraj to ju nebude bolet a preplakala /az prerevala/celu noc, strach a hroza.takisto ju neber na ruky moc po operacii a ani nech sa nenatahuje, lebo moze dostat pruh.je to len jedna z komplikacii.ale samozrejme ta nechcem odhovarat.dobry veterinar ti bude vediet povedat co a ako.

dr.jajbolí

No, neviem isto, ale okolo 2 tis. určite.Lenka333, ale kastruje sa pes a ty máš sučku,takže jej asi podviažu vaječníky. Aj my sme chceli môjmu psíkovi dať podviazať vaječníky(dúfam, že to správne píšem), ale nakoniec sme nechali prírodu prírodou. Je čistotná, ani nevieme, kedy sa hára. Lepšie povedané vieme, ale upratuje si za sebou a má aj nohavičky pre psíkov!