Ticha domacnost

Príspevok v téme: Ticha domacnost
vecernica

Dnes sme kazdy v inej izbe sedeli a mlcali cely den,askutocne ani jedno SLVO ANI JEDNO, bol urazeny , to sa opakovalo aj vcera,,az na par praktickych odpovedi typu ci si da kavu a ci mi to a to poda..ci chce kukat telku ..MOj partner Odpoveda strojovo na otazky.Ked hovorim nejaky zazitok tak ,,neni z jeho strany neni ziadna uplne ziadna reakcia, tak sa musim spytat slovom vsak -vsak? myslis si to? Odpovie vetov- ano -nie-mozno NEVIEM . to odpoveda najcastejsie, neviem ,NEVIEM.Tym ukonci moje uvahy o hociakej teme,fakt hociakej nehovorim o zenskych temach,skusam vsetky temy ktore by ho mohli zaujmat..a nic...
,Novu temu nezacne nikdy Nezda sa byt depresivny,len je totalne vymlety,,,asi?CI sa mylim?,Vlastne co sa pozname 3 roky ja rozpravam a on ma maximalne doplni.Celkovo je typ co malo rozprava ,ale vsimla som si ze on vlastne novu temu nezacne nikdy V podstate s mojimi nazormi suhlasi lebo ziadne nema, lebo nemysli na mnoho veci,,ked mu hovorim o niceom ani ho to moc nezaujma, lebo jeho nic moc nezaujma.PReoc som s nim? lebo mi dava pocit istoty, lebo by som zila uplne sma kedze deti nemam.Mam s nim byt alebo riskovat a hladat, mam cez 30 rokov....ale som totalne flustrovana a citim sa sama. Dnes som ani svoj hlas nepocula,,,ani sovo ,som si hovorila budem robit to co on...je u nas hrobove ticho,,,poradte.Zazivate to iste?

Dr jajboli

Romanak, len pre zaujímavosť, ja nechodím ku psychiatrovi ani psychológovi kvôli manželovi, to si nejako zle pochopil, sorry. A o.i. ja sa s manželom nehádam a na margo, akoby som to všetko vola zariekla, tých viet je zo dňa na deň viac. Všetci máme dni lepšie, inokedy horšie, teraz je komunikácia medzi nami až-až , chodíme spolu von, a tak, riešime spolu všetko.
Ja držím palce Večernica v prvom rade tebe, lebo si túto tému načala, aby si sa správne rozhodla. Tolerancia, ano, to je to prvoradé v šťastnom vzťahu. Som rada, že ste si našli s priateľom spoločnú reč. Keďže si inteligentná, určite sa budeš vedieť rozhodnúť sama, a tvoje rozhodnutie, nech už je akékoľvek, bude to najsprávnejšie. Veľa šťastia!

nice

Sedmikraska viem ako si to myslela len je to znacny rozdiel tie dva pojmy a budi to rozne dojmy.Mala som potrebu to upresnit.

svetlana6

ahoj Vecernica. k tvojej otazke.. ja nie som vydata, ale s priatelom sme spolu uz 8 rokov. svadba ale bude (aspon dufam :) )coskoro, ked skoncim skolu, a tak..

sedmikraska

nice, rcite vies ako som to s tou euforiou myslela :D ale dakujem za podrobny vyklad.
Vecernica skus sa zamysliet ci je ti snim naozaj az tak zle ci ti nepridu tie veci koli ktorym sa hadate zbytocne. Vyskusaj sa s nim nejak blizsie porozpravat ako to bolo s tymi detmi, je to uz vela rokov a mozno bol pri odchode od exmanzelky velmi tvrdihlavy a neskor nevedel ako to ma vratit spat a znova najst cestu k detom, mozno ho to stale trapi a neda to najavo

nice

Ahoj Vecernica!
Ano ja som zosobasena a mam deti.Napisala si tu uprimne.Myslim ked nadalej budes taka uprimna vyriesis dobre svoj problem.A k tym detom by som ti chcela povedat len tolko ,ze kazdy mame veci z minulosti o ktorych nechceme hovorit,spominat na ne.Ale tie deti v jeho pripade to by som na tvojom mieste chcela vediet okolnosti a mozno nie az podrobnosti o tom preco je to tak ako to je.Prave preto ,ze mam deti je to pre mna nepochopitelne.Verim ,ze je to pre teba zlozite a nieje jednoduche zo dna na den zmenit svoj zivot.Clovek musi byt presvedceny sam v sebe o svojom rozhodnuti.
A este k tomu partnerom.To je asi vzdy tak ,ze clovek ked ma opustit jedneho cloveka tak si hovorí ,ze ten druhy moze byt este horsi.A pravda je taka ,ze niekedy to tak byva a niekedy aj nie.Po dlhodobom vztahu clovek uz vie co by nechcel znovu zazit no moze s novym partnerom zazit znova nieco co ani netusil ,ze moze v negat. slovazmysle zazit.Tak tvoj osud mas v rukach len ty .My sme len hlasy ,ktore ty mozes prijat a spracovat a vytriedit si z toho to co ti pomoze.Vztahy su zlozita vec.

vecernica

Nechcem uz tuto temu dalej najblizsie dni rozvijat .Zobrala som si oba nazori. Pockam par dni.Je mozne ze sme obaja vo vztahu v euforii zo zmirenia .Ved clovek sa nerozhoduje okamzite ale je to proces. Ale ked sa rozhodnem vnutorne je to definitivne Bud vsadim na jedneho kona aj s tym vsetkym dobrym a zlym co v priatelovy je alebo natrvalo skoncim .U mna proces rozhodovania nie je definitivny.
.Nie je problem zacat novy vztah. Kam ale povedie neustala promiskuita? .{ 10 rokov som vzdy novy vztah a nebolo ich malo pokladala za lepsi a po prvom konflikte sa mi zdal zas iny este lepsi,..a to mozeme robit dokonca zivota.muzov bolo vela a to ani jeden skutocne nebol dobry a este kolko muzov nepoznam a mozu byt lepsi,a zas lepsi?
Kedysi som hovorila ze 1 .je laska 2. tolerancia 3. sex .Dnes je to tolerancia ako prva vec.
Som obcas malo tolerantna . A tu tazko zvladam ja aj on.
Pripada mi mnohych zmyslanie take,, ze nehodis sa k nemu a diky dovidenia.
Sedmikraska ano pisem tu toatalne podla nalady , lebo mi to pomaha sa ujasnit .Vacinu som to tu pisala po hadke, tak mozno to tak zneje moje nekonecne rozculenie.Iste z mi dava porozumenie ten vztah o tom tu nepisem. On aj rozprava, snad viac ako ten manzel Dr Jajboli. Nerozprava ked sa pohadame vtedy mame tichu domacnost. Pisem tu hlavne len o jeho negativach ,len zle veci a neopisujem celok lebo to sa neda.
Na margo tych mysi co sa s nimi hra a ze bude dobry otec. Mysi a hranie s nimi je len priklad. Neveim ako vy ste vedeli alebo viete ze niekto bude dobry otec. Je to vela inych detailov, rozhovorov alebo cinov ktore sa tazko opisuju.Napr vobec tu neopisujem jeho az prehnanu starostlivost o mna, vsimanie si dti ako sa hraju...{to s jeho minulostou je mi zahada a nikdy sa o tom neche rozpravat,to ze nevidel svoje deti s prveho manzelstva 16 rokov}
Nikoho a ani seba a ani vztahu sa nezastavam. Ale tato diskusia aj kriticka bola dobra pre mna. Ujasnila som si seba a jeho o trochu viac.
aj ked clovek zostava stale nepoznany...
Chce to teraz nejaky cas ako pisete mozno mam euforiu ..a uvidim kto mi dobre radil.
Celkom by ma zaujmalo ci ty co tu pisu ci su uz zosobaseny a ci maju deti. Mohli by to napisat

nice

Sedmikraska nechcem byt detailistka ,ale euforia je:Eufória je stav vyznačujúci sa (spravidla zdanlivo bezdôvodným) pocitom subjektívnej spokojnosti, blaženosti, veľmi dobrej nálady a prehnanej podnikavosti./tolko kratka def.z psycholog. hladiska/ Takze ten druhy stav sa skor podobal depresii:
www.dusevnezdravie.sk ,ze nema zmysel nic riesit bez nazoru druhej strany a tou je Vecernica.Nechcem sa v tom zbytocne sprtat tak len tolko.

sedmikraska

Nice, presne ako si napisala, pisala to v euforii, no treba si uvedomit, e presne v takej euforii pisala aj tie skarede prispevky na jeho adresu. Som tiez v znameni barana a ten mohj tiez a veeelmi sa milujeme, no semtam, ked ma fakt na.ere, tak by som vam sem tiez dokazala take veci na nho napisat, ze by ste gulali ocami ak som len tupa, ze som s nim :D hada sa predsa kazdy av tej chvili vieme vsetko taak krasne zvelicit apovytahovat aj tu najvacsiu spinu. Kazdy nejak pochybi za tie roky co su spolu a v ,,spatne" dni si na to vsetko spomenieme