BOLAVE LYTKA...POMOOOC PLS:P

Príspevok v téme: BOLAVE LYTKA...POMOOOC PLS:P
natallka123123

dobry mam na vas jednu prosbu..potrebovala by som zistit co to znamena a ako sa da odstanit bolest lytok pri behu...najprv som si myslela ze ide o obycajnu svalovicu ale tie lytka bolia stale uz sportujem vyse tyzdna ci pri tenise alebo pri behu stale ma bolia...uz ma aj napadlo ci to nemoze byt nieco ortopedickeho razu ale ked niekto vie presne co by to mohlo byt z coho by to mohl byt a hlavne ako sa to da odstranit bola by som mu naozaj vdacna keby mi poradil...vopred dakujem za odpoved:)

RNG

draslik je v roznych zeleninach a napr v babanoch. Preco som spomenul tu nizkosodikovu sol s draslikom(najdes napr v Bille). Lebo nieco podobne pouzivame aj my doma, moja zena miesa ciste KCl s jodidovanou morskou solou 1:1 na solenie vsetkeho. Tym dostavame menej sodika a viacej draslika, co celkove je pre nas prospesne(krvny tlak, krce, unava...)

natallka123123

nevim preco mi to tam dva razy skocilo..nevsimat si ten predosly text:P...neee oooch problem nastastie nemam zadny len ked beham vtedy sa vytvara ta bolest...tiez som myslela na nejakeho dobreho masera asi navstivim kamarata:)...RNG a je ten draslik aj v nejakych konkretnych potravinach???...inac dakujem za typ;)

RNG

inac pri cviceni potime z tela von hlavne sodik a draslik, takze krce pri cviceni su hlavne draslikove.
Su aj ine krce, sposobene nahromadenim kyseliny mliecnej(svalova horucka) po dlhsom intenzivnom cviceni. Ale tie nie su umiestnene len v lytkach, tie citit aj v stehnach obvykle. A nezmiznu pri zobrani KCl piluliek(alebo inych foriem draslika) alebo vypitim napoja(tiez zjedenim bananu...) obsahujuceho KCl

natallka123123

hmm gater vtipne ale ja potrebujem problem vyriesit aby som sa mohla v behani zdokonalovat a niee prestat behat...mariaa no kujem lenze niekedy mam pocit ze cim viac sportujem tym viac tie lytka bolia...a nechcem o ne dojst alebo co oooch...napr. teraz ked idem dolu schodmi tazko sa mi po nich ide a to uz vobec nechaapem..ale viem ze je to odtedy co som zacala behat...ale behat neprestanem ani keby co!!!:P

RNG

co tak pouzivat nizkosodikovu sol, tj sol s obsahom draslika.
Draslika mame tiez malo, nielen vapnika a horvika(calcium, magnezium)
A jeho nedostatok tak isto vytvara tetaniu. Typicky prave krce v lytkach.
Pozri na zaciatok temy
www.zdravie.sk
tj skorej, nez sa to zmenilo na prazdnu polemiku....
Pozrite si hlavne na zaciatku tej temy uvedeny clanok na nedostatok draslika v nasej strave

[zruseny12]

tak ja neviem,a nemas nejaky problem,ako ta bolia mas ich take tuhe,alebo dostavas aj krce?alebo cho k maserovi on ti ich premasiruje...

natallka123123

hmm gater vtipne ale ja potrebujem problem vyriesit aby som sa mohla v behani zdokonalovat a niee prestat behat...mariaa no kujem lenze niekedy mam pocit ze cim viac sportujem tym viac tie lytka bolia...a nechcem o ne dojst alebo co oooch...napr. teraz ked idem dolu schodmi tazko sa mi po nich ide a to uz vobec nechaapem..ale viem ze je to odtedy co som zacala behat...ale behat neprestanem ani keby co!!!:P