Otec alkoholik

Príspevok v téme: Otec alkoholik
crewettka

Ahojte, moj otec je alkoholik,nema uz ani stipku zodpovednosti,do prace asi este chodi,ked dostane peniaze zmizne na par dni,vsetko prechlasce...na najom a jedlo neprispieva. Byva so svojou mamou,ta sa o neho vzorne stara...nebyt jej,urcite je z neho bezdomovec. Da sa takemuto cloveku pomoct?Ma niekto skusenost?

juju

neznásam ho!! ako moze taky byt??ako moze taky clovek vobc existoat??..co mu to dava ze sa ozere???je to ina vsetko posrate...neznaaasom ho!!

veronika

Ahojte, vidím, že tu máte málo informácií o alkoholizme. Little 15, to nie je pravda, že keď raz s tým človek začne, už neprestane. Všetko sa dá len treba chcieť. Alkoholik si neprizná že je alkoholik. Hanbí sa za to a pred nami/rodinou/hovorí, že nie je opitý, aj ked vidíme, že opitý je. Totiž, aj keď mu budete napr. flašky tvrdého vylievať, nepomôže to. Tým ho len urážate/on nechápe, že mu chcete pomôcť/, beriete sami seba o čas, a alkoholik si dokáže vyhrabať alkohol aj z pod zeme. To je pre neho najmenej. Alkoholizmus je choroba ako každá iná/napr. chrípka/, ktorú treba liečiť. Je hrozné, že si tu niekto želá smrť otca. Keby to počul .... Môj ocino mal problém s alkohol zatiaľ abstinuje 4 mesiace a darí sa mu. Ale môže dojsť ku recidíve, čo je chuť na alkohol, teda vráti sa mu to všetko späť. stačí koláčik s príchuťou rumu, jablková šťava, jediný malý štamprlík. Ocino sa liečil v liečebni. Nebudem spomínať v ktorej. Chodíme tam často, či už na rozlúčky s pacientami, ktorí absolvovali 3 mesačné ozdravenie, na oslavy, silvestra/kde sa o polnoci pripíja horúcou čokoládou/ atď. Včetci pacienti tvrdia,že až keď padnú "na hubu" uvedomomili si čo s nimi je a konali. Samozrejme, že viacerích ich k tomu dotlačila rodina/ako aj my/ ale neľutujeme. Tie zmeny sú výrazné, je to niečo úžasné, nezaspávať so strachom či sa niečo neudeje. Dosť dôležité sú rodinné komunity, napr. aj pri obede či večeri, kedy sa rodina zíde a rozpráva sa. Určite sa veľa rozprávajte. Pamätajte, že ten človek nie je zlý, len ho niečo trápi, je chorý. Ale pamätajte si aj to,že my mu svojím pomáhaním len ubližujeme/aj keď viem, že nechať ležať v otca v kaluži krvi nie je ľahké/. Je toho veľa čo by som tu mohla napísať, viem o čo píšete. Ja vám prajem veľa síl.....

:(:(

ahoj.moj otec nepje pravidelne.prave dnes sa poradne opil a zavolal mi.nikdy som ho nevidela opiteho a to ze mi zavolal ma sokovalo.pytala som sa ho kde je ze sa o neho bojim.on ani nevladal rozpravat.som s toho uplne vedla,pomozte mi ja uz neviem co dalej........este neprisiel domov ale ja uz mu nikdy nebudem verit nikdy.:(

monka11

viete co pomoze na takych ocov?trestne oznamenie na policii...vlastna skusenost..mojmu otcovi hrozi 2-8rokov basy...a prajem mu to,este ma byt sud a tam sa rozhodne

sisi678

no my mame doma teraz podobny problem....otec niekedy pil viac ako by mal a mama z toho bola strasne zufala,vtedy som mala asi 12 rokov takze si to moc nepamatam...no dneska sa stalo nieco co nas vsetkych sokovalo....oco prisiel z prace totalne opity po vyse 6 rokoch co nepil!!!! nikto to nechapal a mama sa strasne rozplakala ze je to uz spat=(..neviem co si mam teraz mysliet a nechapem co tak odrazu po takom case asi nejaky skrat no neviem ..co myslite?

???????

janopravnik kazdeho nieco trapi a to akoze ma zacat pit?To by musel pit cely svet.A nie je to len jeho vec ked pije ale hlavne trpi rodina.Mal by si vediet ze opilec nezalahne,ale vyryva.

radana

Vobec to nie je jeho vec.Ked ma rodinu,ma sa spravat zodpovedne a nie ze chodi kazdy den domov naliaty.Na takeho cloveka nie je spolahnutie,nezaujima ho nic ine,len alkohol.A to nehovorim o tom,ake nasledky to ma do buducna na deti,ktore ziju v rodine alkoholika..

janopravnik

Myslim ze si zbytocne tvrdi na otca samson .Nie je to jeho vec?Vobec vies preco zacal pit a preco pije ci ho nieco trapi?

Najčítanejšie články