Otec alkoholik

Príspevok v téme: Otec alkoholik
crewettka

Ahojte, moj otec je alkoholik,nema uz ani stipku zodpovednosti,do prace asi este chodi,ked dostane peniaze zmizne na par dni,vsetko prechlasce...na najom a jedlo neprispieva. Byva so svojou mamou,ta sa o neho vzorne stara...nebyt jej,urcite je z neho bezdomovec. Da sa takemuto cloveku pomoct?Ma niekto skusenost?

crewettka

No vlastne pije od nepamati...uz ked sa nasi vzali,tak pil, detstvo som nemala ruzove...Otec prepil vyplatu a my sme nemali potom co jest. Ale asi ho to prilis netrapilo. Len teraz som sa dozvedela,ze este ked sme boli mali,mama sa rozhodla,ze budu mat spolocne peniaze. Tak vecer dali dokopy vyplaty do pokladnicky s tym,ze ak bude treba nieco kupit,vezme sa z nej. Rano mama vstala,ze ide kupit ranajky a v pokladnicke nic,otec dosiel na druhy den rano,bez penazi, vsetko nahadzal do automatov...A tak je do doteraz

krisha

neviem kolko rokov uz pije, ale niekedy sa cloveku uz fakt neda pomoct...alkohol zabija tolko mozgovych buniek, ze alkoholik zacne zit vo svojom svete a mysli len na poharik...je mozne, ze na chvilu prestane, zacne slusne zit, ale to je len na chvilu, klame sam seba, aj ostatnych. Snad pomoze ustavne liecenie. Moj otec bol tiez alkoholik, cele detsvo som mala v...odist sme nemohli, mame dom, vyplatit nebolo z coho. Pred piatimi rokmi dostal infarkt...uz sa neprebral

crewettka

krisha: to je dobry napad...mohli by sme to skusit. Dakujeem S nim sa sice neda dohodnut na nicom, ale hadam ho niekedy vymakneme,ked bude v byte. Lebo on uz ani mobil nenosi...nic,proste strateny,v poslednej dobe nevieme nikdy kde je a kedy pride,aky pride...

crewettka

Dakujem za podporu:D ja by som mu chcela pomoct, len neviem ako...vidim ako sa babka trapi a stve ma,ze ked mu nieco povie,on jej povie,ze on tu nemusi byt. Si mysli ako keby jej robil laskavost,ze s nou byva... je to od neho hnusneee a pritom,rano ho cakaju ranajky na stole,svacina do roboty, vzdy ma navarene ale on si nic nevie vazit...

krisha

presne toto...vsetci naokolo su vinni, vsetci mu ublizuju,len on je chudatko na polutovanie. Jasne, poznam. Skus si s nim sadnut, ked bude v triezvej faze a porozpravat sa...mozes pripadne zavolat rodinu,ak ma bratov alebo sestry a vyriesit to liecenim. Aj ked v nasej rodine sa to tak nevyriesilo, pokus stoji zato.

layla

Ty nie si zla...poznam takych ludi a radsej obvinuju inych ako hladat chybu v sebe a som rada,ze si uvedomujes ze vy za to nemozete...lebo je mnoho takych co si mysli, ze za to mozu oni a uveria tym reciam, ze je to ich vina...hlavu hore :)

crewettka

ano, urcite mu to vyhovuje. Ale najhorsie je to,ze par ludi z nasej rodiny to dava za vinu mne. Totiz mama odisla a ja som ostala byvat s nim, ale uz sa to nedalo vydrzat,tak som sa odstahovala k pribuznym... No a teraz je to tak ze on ostal chudacik sam a ja som odisla...je to chore...

krisha

ak si sam neuvedomi, ze potrebuje pomoc, tak nie. Pomoc sa mu neda nanutit...zije vo svojom alkoholickom svete, predpokladam, ze si zvykol a tak mu to vyhovuje.