Pofarbila sa mi podprsenka... Čo s tým??? POMOOOOOOOOOOOOOOC

zizi

ja by som nepoužila ani savo ale ten prasok na to omylom prefarbene veci pouziva sa to aj na farebne a aj na biele ale je to na kazdom z nas preco sa rozhodne.....a je pravda ze vanish nevyperie vsetko ani ten biely ......no len pri tom prasku je dobre precitat navod

Lenka2583

Savo-perex je len jeden druh. Ono sa to stalo ešte pred 4 rokmi to s tou osuškou. Ale to bola kvalitná stálofarebná osuška. Dnes už také veci nie sú. Ani drahé. Už sa používajú lacnejšie farby na textil a tak ich savo vymyje.
Ja osobne by som to tričko tiež neriskovala, ale tá osuška ostala naozaj pekná.
Vanish nevyperie všetko.
Dnes sa práve savo používa na batikovanie oblečenia. Stálofarebné oblečenie zrejme už nevyrábajú:(

Aťa

Lenka2583, ak v tom save - perex operiem farebne tricko, tak farby nezlezu? Mam kombinaciu bledo - tmavomdra a ta bleda je pofarbena cervenou....Zizi ďakujem!

sii

neviem ako sa to presne vola ale to co mam ja namysli tak to mozes fakt iba na biele mam to odskusane. MOzno uz je viac druhov na slovensku nebyvam a naposledy som to kupovala pred dvoma rokmi.

Lenka2583

sii: to savo sa volá savo perex, a ak máš stálofarebnú bielizeň nezíde ti z neho farba. akurát, že dnes už stálofarebné oblečenie nenájdeš nikde v žiadnej cenovej kategorii. ale voľakedy boli. napr. moja maminka nakúpila viac osušiek ked sme boli malí a pár schovala. a ked môj brat mal plávanie v škole, tak si vzal jednu z tých vôbec nepoužívaných bola taká pekná pruhovaná: zelené, žlté a biele pruhy a na intráku to zabudol mokré v igelitke a celé to splesnivelo, maminka to oprava v savo perex a osuška je krásne čistá a žiadna farba z nej nezišla:)

sii

dasa, poznas SAVO na bielu bielizen???
SAVO je chlorovy prostriedok su dva druhy jeden je na cistenie zachodu je v zltej falsi a jeden je na bielenie bieleho pradla a je v bielej flasi. S tym ti pojde vsetko krasne prec namocis to do toho a za minutku je vsetka farba prec. Len daj pozor a pouzivaj to fakt len na biele pradlo lebo inac ti zide farba . Daju sa s tym cistit fleky kazdeho druhu vsetko aj stara krv.

zizi

MOJA MILA NJDRAHSIA JA SOM MAJSTER OMYLOM ZAFARBOVANI VECI V PRACKE...HNED TI MOZEM POVEDAT ZE EXISTUJE NA TO VELMI PERFEKTNA VEC ....šUP DO TESKA ,CAREFFURU A HLADAJ V REGALI MEDZI PRAšKAMI NA PRANIE ALEBO AVIVAžAMI MALU šKATULKU KDE JE NAPISANE TOTO ......PRE OMYLOM ZAFARBENE VECI .......TO JE PRASOM KTORY JE PRE OMYLOM ZAFARBENE PRADLO NA INU FARBU A JE TAM ODFOTENE ALEBO NAKRESLENE NEJAKE TRICKO KTORE JE ZLETE ALEBO AKE JE TO SUPER .....MOJ BIELY SVETER SA ZAFARBIL NA čERVENO KRVAVO OMYLOM A TERAZ JE BIELSI AKO PREDTYM ...:)