psylium

milink.a

Vela vody sa pije kvoli tomu, ze to psyllium vsakuje vodu a nabobtna - cize zvacsi svoj objem niekolkokrat, vytvori sa akoby gel - dostavi sa pocit nasytenosti. Ak po uziti psyllia nevypijes dost vody, vsiakne ti tie zasoby co mas v zaludku, nezvacsi svoj objem velmi a nevytvori sa rosolovita hmota a tak potom trochu stuhne = dostavi sa opacny efekt a teda zapcha.

axelonka

aj ja si plánujem kúpiť psyllium, tak som zvedavá:) ale doposiaľ som naň počula samé pozitívne ohlasy, vraj s tým majú len dobré skúsenosti, takže sa z toho teším:) a ak pomôže, tak potom vám aj napíšem aké s tým budem mať skúsenosti ja sama, ale to ešte potrvá:)

ema..

No uvidime ako to zvladnem zajtra rano.Lebo uz len pri pomysleni na to,sa mi dviha zaludok. Ale co clovek neurobi pre svoje creva,ze? Mne uz fakt nic nepomaha,tak skusam toto. Asi si spravim pol litra caju,osladim a nejako to do seba nalejem:)

[zruseny12]

ja si davam do 2,5dcl vody 2lyzicky cajove psyllia a zapijam 2,5dcl vody...myslim,ze aj tebe to staci...lebo vela vody pit je tiez nezdrave,zatazuje to telo a urcite organy...

ema..

No tak to zvladam:) aj 3dcl.Viac do seba naraz nedostanem:) Skusila som si to rozmiesat v 2,5dcl vody a na to este asi tak 3dcl,ale potom ma uz nejako napinalo:))Takze ostanem radsej pri tych 2dcl. Ale vdaka za odpoved:)

ema..

ja viem,ze musim vela pit pocas dna:)S tym nemam problem. Len mne sa jedna o mnozstvo tej tekutiny hned po uziti tych dvoch lyziciek. Ci to neovplyvnuje ucinok?Staci aby som pila len v priebehu dna vela vody,caju...?

aduliena

Nemyslím, že káva je dobrý nápad. Musíš vypiť veľa tekutín, aspoň dva litre denne, najlepšie vodu, nesladené čaje....

ema..

Ahojte, chcela by som sa opytat kolko asi tekutiny musim vypit po uziti psylia.Vsade sa pise inak. Staci ak si tie 2lyzicky rozmiesam v 1dcl vody a potom to zapijem este 3dcl napr. caju? A ako je je napr. s kavou. Viem,ze kava sa nepovazuje za tekutinu,lebo v podstate odvodnuje,ale ak miesto caju vypijem tu kavu ci to vobec bude mat nejaky ucinok.Vdaka za odpoved:)

[zruseny12]

na stranke www.novycasprezeny.sk si daj do vyhladavaca Psyllium a tam ti naskocia nejake clanky o tom/cistenie hr.creva.tukni tam a tam sa ti objavi clanok o psylliu/....ale ma to zaskocilo,lebo tam je uplne inak popisovane ako sa berie...ja na krabicke ktoru mam je iny navod...