Fibromyalgia

jano49

skus užívať nejake antidepresívum v minulosti som bral amitryptilín teraz tritico a to dlhodobo. Taktiež si daj vyšetriť chlamydie tie riadne zhoršuju stav

oliander

RNG znova dakujem za odpoved. Mas pravdu, dost si ublizujem sladkym, som si toho vedoma. Musim sa zatat, posluchnem Tvoje rady, zacnem uzivat Tulip kazdy druhy den a po troch mesiacoch si dam zkontrolovat cholesterol. Rada by som sa Tulipu zbavila a toto je asi cesta k tomu. Drz mi palce.

RNG

Na tukove a tukovobielkovinne usadeniny v cievach je pre kazdeho dobre brat raz tyzdenne lyzicu lecitinu. Tento odbura (emulzifikuje) usadeniny a zaroven je potrebny pre mozgovu cinnost. Odporucam len cisty praskovy lecitin, nie formy tekute, lebo tie su nasytene olejom a nemaju schopnost rozpustat dalsie telesne tuky a tukovobielkovinne(cholesteroly) latky.

RNG

Oliander, na znicenie LDL a zvysenie HDL vyborne pracuje vytazok z listov cukrovej trstiny, Policosanol, davka 10-40 mg denne.Zaroven znizuje aj triglyceridy. A je to len neskodny potravinovy doplnok, ktory v peceni pomaha tvorit HDL a potlaca tvorenie LDL.
Velka vacsina choesterolov sa totiz tvori v peceni z prebytocnych cukrov, hlavne fruktozy, tj pozor na jedla a drinky obsahujuce kukuricne sladidla(high fructose corn syrup) ale aj vseobecne na rafinovane cukry

oliander

RNG dakujem za dalsie informacie. Urcite mas pravdu aj v tom, co si mi poradil. Mala som aj vysoky LDL cholesterol co viem skoro tri roky, az 8,1. Az po mojom naliehani mi lekarka predpisala fibraty, hoci som mala HDL ch dobry. Po dvoch mesiacoch som skoncila na internom odd. na tachyarytmiu. Tam mi ho zmenili na statiny. Chol. mi klesol, do toho som zacala uzivat B vit, takze to mohla byt spolocna praca. Este je trochu co zlepsovat na mojom zdrav. stave, takze ked mi nedokazali pomoct lekari, je fajn ze sa mi to podarilo mne samej. Je asi malo lekarov, ktori sa do hlbky tejto problematike rozumeju a vedia naozaj pomoct. Co myslis, da sa chol. udrzat bez Tulipu pod kontrolou? Zivotospravu mam dost dobru, ta by nemala byt pricinou jeho zvysenia.

RNG

oliander, FM ma aj inu pricinu casto a to je
stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi.
V tom pripade pomozu rozne enzymi znizujuce lepkavost krvnych platniciek ako napr pancreatine, bromelaine ale najma specificky nattokinaza a serrapeptaza.
Tieto rozpustaju fibriny a crossfibriny a tym obnovuju normalnu kyslikovu vymenu cez steny ciev, ktora bola poskodena fibrinovymi usadeninami, (podobne ako pri tukovych a tukovobielkovinnych=cholesterolovych usadeninach , ktore umoznuje zvyseny cholesterol a homocystein, ktory porusi hladke vystelky ciev, cim sa mozu tuky a cholesteroly usadzovat)

oliander

Ja som sa z toho vyliecila, skoro tri roky som chodila roznym odbornym lekarom, az nakoniec mi behom roka pomohol vceli pel, kyselina listova a B komplex. A budem to uzivat stale. Uz su to dva roky co to uzivam. A pred mesiacom som sa dozvedala, ze to ma aj zdravotne odovodnenie. Kliknite si na google homocystein a pochopite.

ano

Boze moj, neni nic horsie ako si takto urcovat diagnozu. Kces si ju fakt dohnat? Porad sa s lekarom ak to potrebujes,len si nic nenavravaj.

zzojaja

Práve dnes som sa v Reflexe o fibromyalgii dozvedela a už viem, čo mi je. Mám všetky príznaky od bolesti svalov, cez neznesiteľnú únavu po nespavosť.Je to hrozné, čo už skoro rok prežívam.A to pracujem v trojsmenke, tak som si myslela, že ma unavujú tie nočné a nedostatok spánku. Poraďte, čo mi pomôže?