proti POTRATU

valerria

ale zda sa mi ze niekedy v minulosti cirkev sex pre potesenie odcudzovala, ale to bolo asi niekedy v stredoveku, neviem...potom sa to zmenilo

jancecka

našla som si materiály a už konečne viem ako to je s manželským sexom :D ja som bola stále v tom, čo nám ešte v škole vravel ten kňaz, bol to zrejme nejaký puritán, a odvtedy som si myslela že pácham hriech :DD takže som rada že ste ma na to upozornili

valerria

chcem len povedat ze som katolicka a to ze sex mas mat iba za ucelom plodenia deti je blud...citala som si o tom v katechizme katolickej cirkvi a tam sa pise ze manzelia sa mozu kludne milovat pre potesenie, lebo tym oslavuju Boha

smutna

babenky moj pripad:synceka som mala ako slobodna maminka,odolala som natlaku zo strany jeho otca ist na potrat.a predsa som po niekolkych rokoch bola.som veriaca ale malo veriaca,nemala som silu vzopriet sa muzovi po druhy krat-druhemu muzovi.obavy ze zostanem s dvomi detmi sama,sice som vyplakala milion slz,ale nemala som silu sa mu vzopriet.teraz som vyse dva roky vydata,s TYM druhym muzom,mame synceka,ale viem ze to budem do konca zivota lutovat,a nikdy verte nikdy sa s tym vnutorne nezmierim.Prosim maminky nezabyjajte svoje nenarodene deticky.

luciferka

hej krasna byt mohla, ale tie kazne sa mi zdaju obcas trocha utopisticke...mozno by si to riskla, nemozes to vediet pretoez ak cakas na operaciu niekolko rokov, konecne dostanes moznost ist, a este kje pri tom velke riziko ze ti jedna polovica tela ochrnenie, tak si myslim ze by si si to velmi rozmyslela, ci privedies najprv na svet dieta a potom pojdes risknut operaciu...pokial nie si v takej situacii tak je to len a len dobre

jancecka

hej, to je dosť vážne, ale ja by som to zrejme riskla, neviem ako by som sa zachovala, keby tá situácia nastala, ale teraz som názoru, že by som riskla svoj život, aj život dieťaťa, veď keď Boh dovolil aby som otehotnela, tak to je určite pre to, že chcel aby som to dieťa priviedla a keby sa mi ho nepodarilo priviesť na svet, tak pre to, že to tak chcel, aby ma skúšal, aby skúšal moju vieru. Inak mám švagra kňaza a mal o tomto naozaj krásnu kázeň.

luciferka

ak je zena chora, ak to ohrozuje aj jej zivot a zaroven aj zivot dietata? bude rískovat dva zivoty? poznam zenu ktora bola na potrate, musela ist na operaciu, ak by neisla na potrat neisla by na operaciu a mozno by uz ohluchla a mala aj viacere zdravotne problemy ako to bolo pred operaciou....

barbinka

tak nás to učili na náboženstve tak ako vraví machulka. a môj názor na potrat je , že je to vražda. neber život nikomu, tebe ho tiež nikto nevzal. je to sebecké a nezodpovedné od tých dievčat, ktoré idú na potrat.