Ohrýzanie nechtov

veve23

ja som si ich ohryzala asi do 13tich tiez krasne do krvi, a nedalo sa prestat
az napokon mi dali do ust fixny strojcek a uz to neslo ohryzat, a tak sa to skoncilo a ked mi ho dali dole tak som uz nezacala a teraz mam krasne nechtiky dlhe :)

Michalides

Ahoj Lucinka, píšeš, že to nedokážeš, ale ja ti môžem kľudne povedať, že áno, dokážeš to!!! Isto máš nejakého fajn kamaráta a máš ho rada, tak si pekne zájdi za ním, a ukážmu svoje ,,krásne" nechtíky. Prestaneš si ich tak rýchlo ohrýzať, pretože ich budeš musieť ukázať pri každom stretnutí, a ten odpor k ohrýzaniu príde. Je pravda, že je to porucha psychiky, ale ako som už písal, vyhýbaj sa činnostiam, pri ktorých máš nutkanie dávať si prsty do úst. Za mesiac mi napíšeš, že ich už máš dlhé a krásne. Zvládli to iní závisláci, zvládne to aj ty!!!Maj fajn deň. :o))

lucinka13

ahojte mam 15 a nechty si hryzem od malička:D tu pisete ze prestanete zo dna na den a tak ale ja si ani neuvedomujem ze nechty mam v ustach a pokracujem moj mozog si to neuvedomuje a ja sa pozriem na nechty a poviem s no a co. Casto ich mam obhryzane do krvy, a ked sa mi tam dostane stava z rajciny alebo tak tak to stipe, mne uz asi nic nepomoze:D takze NEchtom zdar:D

Michalides

Ahojte všetci, čo sa trápite ohrýzaním nechtov. Je to škaredé a myslím, že ten kto začal, tak nevie skončiť. Je tu ale nádej pre všetkých. Stačí si nájsť osobu, s ktorou sa stretávate veľmi často a ktorej veríte a dokážete sa jej zdvôveriť so všetkým. Povedzte jej, že si ohrýzate nechty a ukážte jej ich. Verte mi, že vás to prejde, pretože už len kvôli nej to prestanete robiť. Inak doporučujem vyhýbať sa napínavým filmom, tie vás nútia dávať si prsty do úst. Do mesiaca by ste mali mať krásne dlhé nechty a u žien je výhoda možnosti lepenia gélových nechtov.

nechtik11

moj syn, ked mal 4 roky si tiez obhryzal nechty a kazdu chvilu som ho na to upozornovala, velmi mi to vadilo. potom som pouvazovala nad tym, preco to asi robi a zacala som hlavne u seba, kedze ho vychovavam sama. v prvom rade som sa mu venovala viac, viac sme sa zhovarali, citala som mu, kreslili sme spolu atd. .., kamaratka mi poradila, aby som ho na to uz nikdy neupozornila, co mi robilo dost problem, ale ovladala som sa a dala som mu pokoj. asi po roku s tym skoncoval, teraz ma uz 9 rokov a je v psychickej pohode, takze je vsetko v poriadku. chce to len trpezlivost a viacej casu pre nase ratolesti :-))

yanina

Skúste úžívať kremík /chelatovaný/ ako doplnok z lekárne.Zpevnejú Vám nechty a môžete si ich pestovať.

zuzka 22

ja mám doma tri kusy čo si ohrýzajú nechty,manžel a dcerky/10,4/je to horor.obvinujem manžela ,že to majú z toho že to vidia u neho ,ale neviem.možno je to dedičné.krik,upozornovanie,lak proti ohrýzaniu -nič nefunguje.asi počkám kým sa za také nechty budú hanbiť a možno prestanú.Manžel nie-to je beznádejný prípad,ale dievčatá dúfam áno.

kikasinka

AHOJTE JA MAM 4ROCNU CERKU A TA SI TIE NECHTY TRHA SPRAVNE ODLUPUJE A NIEKEDY AZ UPLNE DO KOZICKI..POTOM JU TO STIPE..

Petuliiiq

Caute. mám 15 rokov a obhrýzam si nechty. Chcem prestať, no nejde to. Vyskúšala som už všetko. Od pálivej papriky cez hnusný lak po umele nechty... Jasné, že tie gélové som si neobhrýzala, ale čakala som kedy mi odpadnú a potom som si dokaličila svoje... Som zúfalá... Ktokoľvek ako si mám prestať obhrýzať nechty PROSÍM napíšte mi na mail. Ďakujem... ahoj Peťa...

(PS:moja e-mailová adresa: petuga1@azet.sk)