Porod doma

lenuskaa

Mas pravdu, lenulik:) Aj ked ako prvorodicka si myslim, ze to chvilku potrva, kym sa rozbehne porod, to nie je ako vo filmoch, ze zene odtecie plodovka a za 5 minut dieta na svete:) Moja sestra isla do nemocnice peso...

lenulik:)

porod doma-no nikdy v zivote!neriskovala by som.moze sa stat hocico tebe alebo babu.jedine ak by to bolo zeby som nestihala ale vlastne rozhodnutie nie.ja si pekne odrodim v nemocnici kde je to istejsie

[zruseny12]

agina, bolesti som mala,len kratko,a bola to rychlovka -samotny porod...ale prvy porod a bolesti som si uzila...:0((((.....

lenuskaa

Moja byvala sefka je midwife-"porodna baba", ta odrodila aj svoju dceru u nej doma...Vo vani v kuchyni s hlavou oproti sporaku a chrbtom ku kuchynskej linke...Des. Ukazovala mi fotky, nic prijemne na pozeranie...Zboznujem tie "prirodne zeny", co nechcu, aby sa ich dietata dotkli ruky v latexovych rukaviciach a nebodaj ich nevystrasilo prudke svetlo v porodnej sale...No ale nech si kazdy robi ako mysli...Keby sa pri porode roztrhla, zaujimalo by ma, ci by ju tam babica na fleku zasivala a podobne...

jablonkaa

simca, ja som rebel proti niecomu, co je bezne zauzivane a pritom neodovodnene, ale nemala by som asi odvahu rodit doma. je velmi nizka pravdepodobnost, ze sa nieco skomplikuje pri porode ukoncujucom fyziologicke tehotenstvo, ale predsa, je tam to riziko. v nemocnici sa v pripade potreby zorganizuje cisarsky rez, alebo prevoz dietatka na JISku v priebehu niekolkych minut. z domu by to bolo zlozitejsie. ak ti prekaza napr. nastrih hradze, klystir, poloha pri porode, alebo ine "tradicne" postupy, dohodni sa priamo v nemocnici, kam pojdes rodit, pripadne, ak nebude k tebe personal ustretovy, vyhladaj si inu porodnicu, kde vyhoveju tvojim poziadavkam.

panča

u nas musis rodit v nemocnici.ak aj porodis doma, prevezu vas tam aj s babatkom.vraj zase budu porodne asistentky (AKO KEDYSI BABICE), tak sa mozno zase bude rodit doma

[zruseny12]

ja som porodila doma,ale to skor som nestihla,porod prebiehol velmi rychlo...vobec vsetko sa tak rychlo udialo...