laxatíva

Príspevok v téme: laxatíva
namdam1

mám dlhodobé problémy s bulímou, ale už viac krát som sa tu vyjadrila, že to nejdem rešť s cudzími ľudmi, takže plese, nechcem čítať pripomienky k tomu.
vďaka môjmu "ukážkovému" životnému štýlu mávam často nafúknuté brucho a v poslednej dobe aj pravidelné zápchy. naposledy mi z toho bolo už úplne zle, všetko ma bolelo a mala brucho ako tehotná. a to sa sem-tam stane. už som uvažovala o laxatívach, ale keďže si uvedomujem, že moje telo je beztak dosť zdevastované, chcela som vedieť, či by som ich mohla užívať aspoň v tých najakútnejších prípadoch. keď si predstavím tu dlhú cestu, čo je ešte predomnou, kým sa dá moje stravovanie (a aj perstaltika) doporiadku, tak sa bojím, že tých problémov bude ešte zopár. len by som naozaj potrebovala vedieť, či to môže ublížiť aj pri pravidelnom užívaní. nemyslím tým frekvenciu slečien, ktoré ich zneužívajú, ale tak raz za cca 2-3 týždne???

namdam1

a mozem sa nan spolahnut napriklad tak, ako na gutalax? to znamena, ze si mozem byt ista dostavenim ucinku? raz som skusala regulax - co malo byt viac menej tiez jemne prirodne prehanadlo a pomoct mi to teda nepomohlo ...

ucenliva

ja uplne viem ako to myslis ....noooo je to prehanadlo ako kazde ine a kazde jedno je navykove do urcitej miery ale senny list to je prirodne ...takze ak to uzijes 1 raz teda za tie 3 tyzdne tak ti to urcite uskodit nemoze

namdam1

aj tak stale moc neviem odpoved na otazku :) nemyslim to v zlom zenske, dakujem za rady, ale toto su vsetko veci,ktore poznam, teda az na ten caj a skor mi zapadaju do tej zmeny zivotneho stylu - avsak ako som uz uviedla, to bude trvat este urcite dlho, kym sa vsetko da doporiadku a ja som len chcela vediet, ked pride ta akutna situacia, ci to moze byt v mojom pripade nebezpecne .. a celkovo, ked sa to uzvia castejsie ako dajme tomu, raz za dva mesiace, kedy cloveka naozaj "zapecie". (castejsie - 1 za 2-3 tyzdne)

ucenliva

psyllium je moc dobra valknina ....len ana nu treba vypit vela vody ...ale pekne precisti creva a nieje to take drasticke ako pri klasickych prehanadlach ..inac ja pouzivam senny list ...je to klasicke prehanadlo ale vo forme caju velmi ucinne

namdam1

ale ja hovorim o obcasnom uzivani. ked uz je to najhorsie. priklad, mam priatela doma na weekend a mam totalne nafuknute brucho, je mi zle a este k tomu aj "vetry". v takychto situaciach je dost tazke cakat, kym sa dostavia ucinky susenych sliviek ...

bambina22

ahoj a nechcela by si skusit radsej caje na precistenie?vies tiez som pouzivala laxativa jeden cas denno denne asi aj 2tyzdne vkuse.a to som si povedala ze uz od zajtra koncim.a vzdy to bolo len u toho ,od zajtra,..teraz som zvolila radsej caje na precistenie.denne vypijem tak z 2-3 sackov , myslim ze to je prijatelnejsie