2krat pred oltar

trma

Musis zrušiť cirkevny sobas. Neurobia to len hocikomu aby cirkev uznala tvoje ex manzelstvo za neplatne potrebujes k tomu vazny dovod.

carrie

No len oznamujem,nevydala som sa inak som grekokatolik.Ale mame syna a tiez vraveli ze nam ho nepokrstia lebo nie sme zosobaseny,velmi som sa zlakla.Lenze farar ktory ma sobasil velmi dobre pozna mojho exmanzela vie ake to je TRDLO a synceka mi pokrstil so slovami DETI PREDSA NEMOZU ZA CHYBY SVOJICH RODICOV podla mna je to najludskejsia veta aku som kedy pocula a velka pravda.Niektore zakony v cirkvi su ozaj divne.

vilaamalka

ano je to pravda . lebo pred bohom ste stale spolu aj ked vas rozviedli ,jedine že by človek ovdovel, vtedy može mať svadba aj 2x v kostole

dd

co ja viem, tak u katolikov druha svadba v kostole moze byt len vtedy, ked je predchadzajuce manzelstvo anulovane(ako tu uz bolo spominane), alebo ak ten, s ktorym si manzelstvo v kostole uzavrela, zomrel a mas o tom uradny papier..aj vtedy mozes mat druhu svatbu v kostole..poznam taky pripad..

kikulka

mariaa,ak to je jeden z dôvodov,prečo nie som veriaca a nikdy sa v kostole vydávať nemienim....ani taká nevera nie je podla nich dôvod,viem to preto,lebo mám bratanca,ktorý sa práve rozviedol pre neveru manželky a chcel to aj cirkevne ukončiť,KEĎžE On je veriaci,ale pozerali na neho ako ne debila,že čo di myslí a povedali mu tu krasnu vetu,čo som napisala v 1.príspevku...a ešte jedná sa o evanjelikov

gianna

Ahojte, Cirkevny rozvod kanonicke pravo nepozna. Exkistuje iba anulucia predchadzajuceho manzelskeho zvazku. Teda vyhlasenie predchadzajuceho manzelstva za neplatne. Toto je mozne napr. v pripade, ak bola nejaka vada suhlasu (donutenie, klamstvo o podstatnych zalezitostiach, suhlas s vyhradou do buducnosti...)alebo ak jedna stranka uz pri manzelskom suhlase vyluci niektoru z podstatnych nalezitosti manzelstva (jednota, vernost, nerozlucnost, deti...). Ziadost o anulaciu manzelstva sa dava u prislusneho farara, rozhoduje o tom diecezny sud.

[zruseny12]

jaktoze nie,ja som sa rozpravala s fararom a povedal mi, ze mozem poziadat- nie je problem,ani nevera nie je dovod?