Vekovy rozdiel medzi partnermi

Príspevok v téme: Vekovy rozdiel medzi partnermi
panadolka

Ahojte, zaujimalo by ma, aky mate nazor na vekove rozdiely, medzi mnou a priatelom je to 7 rokov (ja mam 16 a priatel 23)... ochvilu snad oslavime 2.vyrocie nasho vztahu, pozname sa s rodicmi, vsetci nam drzia palce, avsak obcas sa zamyslam, ci ten vekovy rozdiel nie je vela. Ci by sa to mohlo odrazit neskor, na nasom buducom spolocnom zivote (ak sa podari), rozdielne pohlady, nazory. O to viac tento rozdiel pocitujem teraz, ked priatel ma posledny rocnik vysky a ja som "este len" 2.rocnik na strednej. Zaujimalo by ma, co si myslite o podobnych vztahoch, aky rozdiel este je podla vas "v norme".

panadolka

!!!: Zvycajne to tak bohuzial je, no nemyslim si, ze vsetci muzi su take svine. Ked jednoducho niekoho lubim a ten clovek mi tu lasku opatuje nezaujimaju ma ostatni. Nemozem teraz povedat, ze moj priatel taky nie je - poviete mi ze som iba zalubena, zaslepena. Je to dobry clovek, mnoho ludi, ktori nas poznaju to tiez hovoria, vratane mojich rodicov, starych rodicov. Myslim si ze 2 roky je dost dlha doba aby som si aj ja vsimla povahu, sposoby a dokazala uvazit ci by mi nieco take urobil.

sandy21

ja ked som mala 19 rokov som sa zasnubila s najlepsim muzom, akeho som doteraz spoznala, ale driemal vo mne cervicek nespokojnosti, ze s niekym inym by to bolo lepsie, chcela som spoznat aj ine vztahy, bala som sa taka mlada vydat, zdalo sa mi to, akoby ma potom uz nic zaujimave v zivote necakalo. po 15 rokoch spoznavania inych muzov som prisla na to, ze on bol ten naj, ale uz je velmi neskoro plakat nad rozliatym mliekom

panadolka

sandy21: nikdy som nebola ten typ ako opisujes. Chodievame spolu, s kamaratmi do spolocnosti, spoznavame novych ludi, toto je v poriadku:)

!!!

popáliš sa, uvidíš. on už bude mať iný život, iný pohlad na svet a ty budeš len pubertiačka. on bude zarábať, stane sa dospelým, baby sa začnú okolo neho točiť a on začne analyzovať a červík zvedavosti v ňom hlodať, lebo spozná skúsené a dospelé ženy.

sandy21

podla mna je nefer, ze on ti zobral mladost. ty by si sa mala este blaznit s kamaratkami, chodit na nezavazne rande, spoznavat ludi a nie pestovat seriozny vztah

panadolka

O nasom vztahu nepochybujem, stale sa mame o com rozpravat, rozumieme si, lubime sa, pisala som to v tom zmysle, ze dufam, ze to takto dopadne - presne ako pise zena. Bude praca, ine starosti - aj ked nebudu az take odlisne vzhladom k tomu, ze bude ucitel.

jajka

píšeš že si rozumiete skôr ako priatelia, takze dá sa povedať že nie si skutočne zamilovaná? že vám váš vzťah vyhovuje lebo ste rovnaké nekonfliktné povahy? ale v tom prípade zamilovanie ešte asi len príde, s niekým iným :)) nič to si ešte mladá, užívaj si tento vzťah a nerieš vážne budúcnosť

panadolka

olina, jajka: Ja viem, ze 16 a 23 vyzera divne, ale stalo sa... nemam to ani doma lahke, ale pochopili ma. Jednoducho to prislo skor, mame sa velmi radi. Skor sa berieme ako vyborni priatelia, rozumieme si + tie prejavy lasky. Doteraz sme nemali ziadnu vaznu hadku, nic, preto si myslime zeby nam to mohlo vydrzat. Ale obavam sa toho rozdielu. Predsalen su to tie dolezitejsie roky, ked on je uz dospely a ja len dospievam. Dakujem

jablonkaa

panadolka, sama dost pochybujes o vasom buducom spoluziti - pouzivas slova ak sa podari, snad....
suhlasim s predchadzajucimi, 7-rocny vekovy rozdiel nie je vobec velky, ak su ludia na rovnakej vyvojovej urovni, alebo ak uz dospeli. a poviem ti, u nas dana vekova hranica pre dospelost - 18 rokov je len formalna. clovek dospieva este o nieco dlhsie.
priatel zacne po skonceni VS pracovat, zacne sa pohybovat medzi inymi skupinami ludi, bude riesit ine problemy, zacne sa na svet pozerat inak ... vtedy sa len mozu ukazat rozdiely medzi vasimi postojmi a pohladmi na svet.