Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???

Príspevok v téme: Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???
smutna

Ahojte Vsetci!
Dnes som nahodne natrafila na tutu *skvelu* stranku a rozhodla som sa,ze to naposledy (pred planovanim vysetrenim) risknem a popytam sa na Vase nazory,rady pripadne ine doporucenia.

Moj problem spociva v tom,ze nemozem otehotniet a samozrejme prve co mi preslo hlavou je ,,ci vobec raz budem moct,,.Mam 23 rokov a so svojim priatelom to tahame uz osmy rok (cize zacala som s nim nieco po 15-tke.,od zaciatku sme mali nechraneny sex.Uz asi o rok mi v mojej vtedy este pubertalnej hlave napadlo ,,co tak mat s nim babo :-),,necakala som a vyklopila to priatelovi;ten ma zo zaciatku od toho odhovaral argumentami,ze som este mlada,mam pred sebou skolu a pod.,po par mesiacoch sme to ale napriek vsetkym okolnostiam skusili.Nastalo obdobie netrpezliveho cakania - uz som sa nevedela dockat prvej menstruacie resp.zelala som si aby vobec ziadna nebola,ale ake bolo moje prekvapenie (nemile) ked sa dostavila a to este o 3 dni skor ako mala )-: Uz vtedy ma napadlo ,,co ak nemozem mat deti?,,.Od toho casu sme s priatelom spavali a spavame ako sa hovori ,,naplno,, a vysledky ziadne!Medzicasom som navstivila gynekologa a zdoverila sa mu s mojim trapenim;aka bola jeho reakcia? ,,Ste vydata?,, moja odpoved ,,Nie,,Tak sa tym nezaoberajte!S hlavou dole som vysla z ordinacie a plna hnevu zamierila domov,kde som potom preplakala cely den.Dnes mam 23 aj nieco,stale toho isteho priatela a smutok na dusi...,preto prosim kohokolvek z Vas,kto presiel niecim takym o radu prip.ine info.

PS:to,ze by bol moj priatel neplodny doposial vylucujem,nakolko ma dieta s prveho manzelstva.

lenuliatko

to booze:no len s anepretrhni stym hej..nepisem do kazdej temy len do tej do ktorej sa hodi moja situacia a preto ju vysvetlim a vacsinou ako pozeram som zatial len pomohla.radsej budem v tej skupine ktora nepise trapne kritiky ako do skupiny ktora tie kritiky pise a potom su nenavideny.a ja si myslim ze je tu tolko tem ohladom tehotenstva ze asize nebudem do nej pisat ze prave som si kupila novy bycikel!cim rozmyslas????mam pocit ze smutna chcela poradit ohladom tehotenstva a nie ohladom toho kde kto ako casto pise. a poznam aj inych ktory poisu ovela castejsie.ved sa pozri.ak zavidis tvoj problem

smutna

V prvom rade Vam baby,mamicky a vsetky ostatne,ktore ste dacim takym presli dakujem za vasu pomoc!

Takze zhrniem to pre istotu este raz dokopy,bo ako to tu citam zda sa mi,ze to podaktore nedobre porozumeli:.

...ano snazim sa o mimi uz ,,podla mna veeeeeelmi dlhy cas,, cca 7 rokov a to samozrejme s jednym a tym istym partnerom.Tym,ako som v prvom prispevku pisala ,,doposial vylucujem partnerovu neplodnost,nakolko uz dieta ma,, som nemala namysli,ze to absolutne nepripustam,ale asi je to kazdej z Vas logicke,ze tak a tak premyslam ci nie?Nuz 7 rokov je velmi dlhy cas a mam toho uz velmi vela nastudovaneho s knih,casakov,netu a podobne...,.Moj zaver je teda taky:V utorok bezim k mojmu doktorovi a pokusim sa to este raz s nim prekonzultovat;v pripade,ze ma znovu odbije blbymi poznamkami som rozhodnuta vziat od neho kartu a zajst k inemu prip. k inej doktorke.Sama som velmi zvedava,plna ocakavania a samozrejme i strachu,ze co ak.....?!V kazdom pripade Vas babulky budem v priebehu bud. tyzdna informovat,ze co a ako!

Tak zatial papa a este raz dakujem :-)

kamilka

smutna, to ze tvoj priatel uz ma dieta spred par rokov, to neznamena ze aj momentalne je plodny. kazdopadne zacnite jeho vysetrenim, u muza je to ovela jednoduchsie

adriana

smutná.Asi sa už pokúšate dlhšie.Ja myslím,že dnes sa na manželstvo nekladie až taký dôraz,preto si myslím,že tvoj doktor bol stará škola.Normálne by som mu povedala,že s partnerom žijeme niekoľko rokov a dlhšie sa už pokúšame o bábetko,preto by som sa chcela dať vyšetriť.Veď manželstvo sa môže vyriešiť neskôr.Ja som tiež nakoniec skončila pri umelom oplodnení,ale poznám prípady keď stačilo upraviť hormóny pomocou liekov a išlo to.Neboj sa,musíš si nájsť takého doktora ku ktorému budeš mať dôveru,a nie takého,ktorý sa bude s tebou baviť ako s deckom.Ja mám gynekológa,a stále som mala šťastie na chlapov gynekológov,na gynekologičky som zase ja nemala šťastie.

boooze

Bojim sa otvorit hocijaku temu,aby tam na mna nahodou nevyskocilo lenuliatko.Nic proti tebe,ale nezda sa ti to uz trochu trapne pisat do kazdej temy a svojom tehotenstve a manzelovi a pod.?Lebo mne aj viacerym ludom cosom postrehla tak ano.Ved pokojne rad ostatnym,ale nepis do kazdej temy,ze v kt. mesiaci si a co robis a tak.To nikoho nezaujima.A ak predsa hej,tak si to s tymi ludmi rozoberaj v jednej teme a nezaberaj miesto aj v druhych.

mimmmka

smutna a ostatne.. gynekolog sa Vami zacne zaoberat az minimalne po roku neuspesnych pokusov. Skor nie, pretoze je na to nejaky statisticky priemer, ze za rok zdrava zena pri nechranenom styku otehotnie. Takze az po tom roku by Vas vobec zacal vnimat. Viem to, pretoze aj mne sa to stalo. Potom mi robili nejake vysetrenia, nasadili lieky a ja som otehotnela. Sice som o babatko prisla ale to je uz iny pribeh. Takze bud doktorovi poviete, ze sa uz rok snazite alebo ten rok jednoducho pockate. A nestresujte sa, ak po prvom-druhom mesiaci nezostanete tehotne.. to je skor nahoda ako pravidlo.

lenuliatko

to smutna:ja by som ti radila ist ku gynekologicke nie ku gynekologovi.vies chlapi su niekedy drzi a straju sa do veci do ktorych ich nic.a aj tak vseobecne do buducna ked sa ta bude niekto pytat ze ked chces dietatko ze ci si vydata tak mu len odpovedz ze to je snad len tvoja vec a niesi u gynekologa preto aby si konzultovala ci si alebo nieci vydata.a stat ho neplati zato aby ta diskriminoval preto ze niesi vydata.je to hrozne.akych lekarov yb som najradsej kopla do zadku.
a myslim si zeby si mala absolvovat aj take hlbsie vysetrenia nikdy nevies ci ti po prechladeni neostali nejake srapaty v tele a to vlastne moze zato ze nemozes otehotniet.v kazdom pripade vsak hore hlavu a bud pozitivna.ak budes ztoho nervozna bude to oto tazsie.

jancecka

ahoj smutná, tak dalo by sa povedať, že aj ja som smutná, ja som s mojím terajším manželom chodila od šestnástky, po 6 rokoch chodenia sme sa vzali, sme spolu dva roky, tiež sme mali nechránený sex, žiadne kondomy, žiadna hak, prosto nič, o dieťatko sa síce pokúšame len rok, ale bolo mi zvláštne, že dovtedy som neotehotnela, veď iné páry to skúsia raz a bum, tak som sa dala preložiť k inej gynekologičke, keďže s tou mojou som nebola spokojná, tiež mi vravela že je skoro sa niečím takým zaoberať, a že všetko je v poriadku, a to tvrdila bez prehliadky.
Avšak nie je. Mám neprechodné vajcovody, čiže ak chceme bábo, tak nám zostáva umelé oplodnenie. Dali sme si s manželom ešte rok, budeme sa pokúšať a veriť v zázrak, a ak nie, tak niekedy o rok, pred letom sa pôjdeme zaregistrovať do inštítucie, kde sa umelé oplodnenie vykonáva.
Tak ak môžem poradiť, dala by som sa na tvojom mieste preložiť k inej gynekologičke, nech ťa pošle na všetky vyšetrenia, sono, hormonálne, prosto všetko čo s tým súvisí. Aby si si bola istá. Ak budeš v poriadku, tak je všetko ok, ale budeš o tom vedieť a môžete sa pokúšať ďalej.

Držím palce

smutna

to adriana:.
Adka dakujem ti pekne za radu,uz sama som nad tym premyslala - planujem sa dat kompletne vysetrit a preto myslim,ze bude naj ak zmenim toho lekara a vysetrenie absolvujem hned u toho noveho.Je tu vsak este nieco coho sa trochu obavam,resp. mam s tym troska problem:.Vies mi Adka poradit ako mam na toho doktora ist?,co mu povedat?ako to povedat a pod.?Bola by som nerada, aby ma zas odbil ako ten moj doterajsi...nechapem preco do frasa doktorov zaujima,ci je zena ktora sa citi neplodna a chce mat dieta vydata.Pocula som dokonca to iste aj od kamosky,vraj ked vysypala na doktora,ze nemoze otehotniet ako prve sa jej pytal ci je vydata.Co to s tym ma spolocne?Ja napriklad niesom a ani sa neplanujem;je viac dovodov preco nam to takto vyhovuje,ale to neznamena,ze nechcem a nedokazem sa postarat o baby - ja chcem a velmi...