Cestovanie vlakom a autobusom so psom

dedy

krisha, jasne najdem si cas, skus to mailom, ak budem vediet poradim,alebo aspon zodpoviem na otazky:) denysa.b@centrum.sk

wowo1

ak mas nahubok ,,ta ti musi vysvetlit autobusar v mhd preco ta nevezme.Nevezme ta totiz vzdy len v tedy ak v priestore pre psov uz ma nalozeneho ineho psa.Takze do elektricky alebo do busu musis stat vzdy na zaciatku stanice mhd a ukazovat soferovy prstom na svojho psa,,ze chces s nim nastupit,,a hlavou gestikulovat hhehhee akoze zoberete ma zo psom a on ti mavne ze ano,,a potom nastupuj tymy dverami kde su kociky ,,to je strednymi,,alebo zadnymi v elektricke,,ja som vzdy nastupovala zadnymi,,a to som mala 80 kg psa,,prasiatko briarda velikanskeho. jizdne platis polku tusim v ba okolo 10 sk, musi mat nahubok v taske ak mas psa neplatis.hlavna je komunikacia zo soferom,,imbecili su ohradeny v zatarase takze je problematicka, musis to robit gestikulaciou inak ak nastupis a neurobis tento ceremonial moze ta vyhodit,ako sa mi to par krat stalo .Do prepchateho autobusus sa nedostanes...aj tak.

lea

mne sa raz nas kokerspaniel povrackal v autobuse MHD v Ba rovno na tasku jednej starej panej, ale nehnevala sa. bolo strasne teplo, z toho mu doslo zle. ale jeden panko si dal taku namahu, ze to isiel cez cely autobus nahlasit dopredu vodicovi, ale ten len mavol rukou

dedy

kokerspaniel, to co napisala krisha je uplna pravda a znie to dost hrozivo, ale nie vzdy to je take prisne, do vlaku ta vziat musia, ak ho mas v taske alebo zaplatis polovicny listok,
s autobusmi je to trochu zlozitejsie, kedze zalezi od autobusara ci ta vezme alebo nie,
avsak zazila som uz ze nas vzali s troma psami s troma velkymi batohmi do dost plneho autobusu, dokonca v BA sme do budu nastupili styria so styrmi psami a v autobuse uz boli asi dva psiky,
alebo so styrmi psami nas vzal sofer, hoci najprv z toho nebol velmi nadseny, ale suhlasil ze nas hodi aspon na miesto kde je viac spojov, ale nakoniec nas vzal az na nasu cielovu zastavku :)
aj do busu by si mala kupovat polovicny listok, ale ci tak spravis je len na tebe

krisha

Pre vlak:
Cestujúci si môže vziať so sebou do vlaku bezplatne malého psa, drobné domáce a iné malé zvieratá, ak sú umiestnené v klietkach, košíkoch alebo iných uzatváracích schránkach s nepriepustným dnom. Pri preprave ich umiestni pod svojim sedadlom alebo ich preváža v lone. Preprava dravých vtákov je povolená iba v schránkach. Je zakázané brať so sebou do vozňa choré zvieratá.

Za voľne prepravovaného psa (bez klietky, košíka, uzatváracej schránky s nepriepustným dnom) sa platí cestovné vo výške polovice obyčajného cestovného príslušnej vozňovej triedy a druhu vlaku. Miestenka pre psa sa nevydáva a pes v žiadnom prípade nesmie obsadiť miesto určené na sedenie pre cestujúcich.

Pes musí mať ochranný košík a musí byť držaný na vôdzke. Ak sa prepravuje v kupé, musia s tým súhlasiť všetci cestujúci. V opačnom prípade je cestujúci povinný kupé so psom opustiť.

Pre autobus:
Bez schránky možno vziať do autobusu psa, ktorý má bezpečný náhubok a drží sa na krátkom vodítku. V jednom vozidle sa smie prepravovať najviac jeden pes bez schránky. V čase zvýšených nárokov na prepravu môže vodič prepravu psa bez schránky odmietnuť. Ustanovenie tohto odseku s výnimkou prvej vety sa nevzťahuje na psov sprevádzajúcich nevidomé osoby.